Jakub Lecznar

Pierwszy semestr drugiego roku studiów (2017/2018) spędzam w hiszpańskiej Walencji na Universitat Politècnica de València w ramach programu Erasmus+. Przyjazd tutaj uważam za bardzo dobrą decyzję. Miasto i sama uczelnia są świetnie przygotowane na współpracę ze studentami z zagranicy. Kontakt z uczelnią jest nienaganny nawet bez znajomości języka hiszpańskiego, a sami profesorowie są nastawieni pozytywnie i zawsze służą pomocą.

Oprócz uczelnianej grupy Erasmus Student Network w Walencji funkcjonuje wiele organizacji czy biur podróży oferujących wszelką pomoc i organizację wyjazdów, wycieczek, imprez i różnych eventów z myślą o studentach z Erasmusa+. Ilość zagranicznych studentów w Walencji jest imponująca. Z poznaniem ludzi z całego świata nie ma żadnego problemu, wystarczą tylko chęci.

Każdemu polecam zdecydowanie się na realizację części studiów właśnie tutaj - w Walencji ! ! !

Jakub Lęcznar, student II roku geodezji i kartografii PWSTE w Jarosławiu na studiach Erasmus+ na Politècnica de València