T Kovtun

W dniach 12-16 marca 2018 r. w ramach programu Erasmus+ PWSTE w Jarosławiu gościła reprezentację Odeskiego Narodowego Uniwersytetu Morskiego, z którym nawiązano współpracę w 2016 r.
Do naszej Uczelni delegacja przyjechała na zaproszenie mgr Magdaleny Bojarskiej, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej, odpowiadającej za organizację pobytu.
Realizując wymianę dr Tetiana Kovtun jako kolejny naukowiec skorzystała z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w ramach mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy jarosławskiej Uczelni z krajami partnerskimi. W skład delegacji weszła również Svitlana Glovatska, Kierownik Działu Współpracy z Zagranicą.

Podczas pobytu skoncentrowanego wokół Działu Współpracy Międzynarodowej oraz Instytutu Ekonomii i Zarządzania - kierunków finanse i rachunkowość, czy też zarządzanie, goście spotkali się z naszymi wykładowcami, do których należą: prof. wiz. dr hab. inż. Stanisław Popek i dr Dariusz Kłak.
W trakcie kilkudniowych spotkań i rozmów, dyskusji poddano ramy przyszłej współpracy.
Partnerzy odwiedzili Prorektora ds. Studenckich, dr. inż. Ryszarda Pukałę, odbierając dyplom poświadczający aktywne prowadzenie zajęć ze studentami podczas kilkudniowego pobytu w ramach programu Erasmus+ w naszej Uczelni.
Delegacja zwiedziła poszczególne jednostki Kampusu naszej Uczelni. Paniom zaprezentowano Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne z siłownią, studiem do ćwiczeń rehabilitacyjno-rekreacyjnych oraz pokojem z fotelami do samomasażu.
Zagraniczni goście podkreślili nowoczesne wyposażenie naszej Uczelni, byli zachwyceni uczelnianą biblioteką, a przede wszystkim serdecznym i profesjonalnym przyjęciem.
Treść programu nauczania dr Tetiany Kovtun obejmowała przeprowadzanie wykładów z obszaru zarządzania ryzykiem projektowym. Podczas spotkań ze studentami zaprezentowane zostały definicje analizy ryzyka w projekcie, łącznie z jego klasyfikacją.
Uwagę studentów zwrócono na jakościową i ilościową analizę ryzyka oraz zasady ogólne i ramy zarządzania ryzykiem.

oprac. mgr Magdalena Bojarska,
Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu