img 20190310 172347

Program Erasmus+ prowadzony przez Dział Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu oferuje możliwości skorzystania z wyjazdu stypendialnego na zagraniczną praktykę będąc już absolwentem uczelni wyższej. Z takiej możliwości skorzystał Patryk Posłajko, absolwent geodezji i kartografii jarosławskiej Uczelni, który obecnie przebywa na Technical University of Cartagena w Hiszpanii. Poniżej jego relacja z pobytu.

Witam i pozdrawiam!
Mogę śmiało powiedzieć, że ten wyjazd z Erasmusem+ daje naprawdę duże możliwości, tyle co można zobaczyć podróżując to głowa mała :)
Niedawno wróciłem z Walencji, po udanej wycieczce z "las Fallas" czyli święta ognia i mogę przyznać, że był to jeden z ciekawszych wyjazdów w moim życiu. Chyba nigdy nie widziałem lepszego pokazu fajerwerków. Podczas zwiedzania miasta, można było podziwiać makiety wykonane przez profesjonalnych artystów, które rozsiane były po całym mieście. Zakończenie święta skutkowało spektakularnym spaleniem wszystkich tych makiet. W marcu br. byłem 2 dni w Maladze oraz zwiedziłem parę atrakcyjnych miejsc takich, jak Zamek Alcazaba, Katedrę Wcielenia czy muzeum motoryzacyjne. W planach chciałbym jeszcze zobaczyć Barcelonę oraz Madryt.

Patryk Posłajko

Technical University of Cartagena