54419064 2330528533849843 3306408082367578112 n

W roku akademickim 2018/2019, 19 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu przebywa za granicą korzystając z programu Erasmus+. Wśród wybieranych krajów i uczelni znajdują się: Instituto Politecnico do Porto i University of Aveiro w Portugalii, Universidad Politécnica de Cartagena oraz Universidad de Murcia w Hiszpanii, a także czeski Metropolitan University Prague, Uniwersytet Preszowski i Wyższa Szkoła Zarządzania Bezpieczeństwem w Koszycach na Słowacji, jak również International College of Cosmetology w Rydze na Łotwie i Uniwersytet Jana Ewangelisty Purkyniego w Uściu nad Łabą w Czechach.

Kolejni wyjadą niedługo na zagraniczne praktyki wakacyjne do Grecji i Hiszpanii oraz na Cypr, także w ramach programu Erasmus+. Uczestnikami programu są studenci pedagogiki I i II stopnia, finansów i rachunkowości oraz filologii angielskiej, a także bezpieczeństwa wewnętrznego, kosmetologii, jak również zarządzania I i II stopnia.

Przekazujemy poniżej krótką relację ze studiów studentki zarządzania na poziomie magisterskim PWSTE w Jarosławiu, która wybrała na swojego kolejnego Erasmusa+ Metropolitan University Prague w Czechach!


Ahoj! Cześć! Hello!
Jestem Maryna Tieriekhova, studentka I roku zarządzania II stopnia i już ponad miesiąc przebywam w pięknym kraju, jakim są Czechy, a konkretnie studiuję w samej Pradze.
Spędzam letni semestr roku akademickiego 2018/2019 na uczelni o nazwie Metropolitan University Prague korzystając z programu Erasmus+. Jest to już mój kolejny wyjazd. Za pierwszym razem wybrałam studia w Hiszpanii, a potem skorzystałam z praktyki w Grecji, także z Erasmusem+.
Uwielbiam podróże, a przy tym spotkania z nowymi ludźmi. Lubię ciągle uczyć się czegoś nowego i dlatego wybrałam Erasmus+.
Bardzo polecam skorzystać z tak unikalnej możliwości.


Maryna Tieriekhova