1

Wrażenia z pobytu w Hiszpanii dzięki programowi Erasmus+

Yuriy Prytula z finansów i rachunkowości oraz student zarządzania Oleksandr Shpak na swojego Erasmusa+ wybrali Technical University of Cartagena w Hiszpanii, gdzie spędzili semestr letni 2018/2019.
Poniżej wrażenia z pobytu:
Hiszpania to chyba jedyne takie miejsce w Europie, gdzie można spędzić niezapomniany czas na Erasmusie! Dostęp do morza, multum ciekawych miejsc, wiele zatok i przystani oraz letnie upały zwabiają do tego kraju miliony turystów i studentów przez cały rok. Najbardziej obleganym miastem jest Cartagena, której dość urozmaicony brzeg morski opada miejscami stromym urwiskiem ku piaszczystemu podłożu. Miejsce to posiada dużo zabytków i ośrodków. Swoją popularność zyskało ze względu na ciszę, jaka panuje na pobliskiej plaży. To właśnie ona jest najlepszym miejscem na spokojną naukę i dobry odpoczynek dla studentów. Można się tu odprężyć, zapomnieć o kłopotach, a przede wszystkim o tym, że pojechałeś na Erasmusa+ studiować...:)
Cartagena to miejsce jedno z wielu o tak przepięknym krajobrazie. Hiszpania należy do nielicznych krajów, w których po przyjeździe w styczniu musisz zmienić kurtkę na koszulkę. Zdjęcia nie oddają całego uroku krajobrazu Hiszpanii, dlatego trzeba osobiście zobaczyć, jak piękna może być natura.
Studia były bardzo dużym wyzwaniem. Pozwoliły na poznanie sposobu prowadzenia zajęć w zagranicznej uczelni, a także na „ugruntowanie” znajomości języka angielskiego, pozwalając przy tym poznać podstawy hiszpańskiego. Myślę, że w przyszłości będę miał większe szanse na zdobycie ciekawej i dobrej oferty zawodowej właśnie dzięki programowi Erasmus+, który dał mi tak wspaniałą szansę.


Yuriy Prytula

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy!
Za realizację wyjazdów odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+.

Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów: na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni i na praktykę do zagranicznej instytucji.
NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!