1

Wrażenia ze studiów w Hiszpanii dzięki programowi Erasmus+

Karolina Białek, Aleksander Szpak i Paweł Buczkowski spędzili semestr letni 2018/2019 na Universidad Politécnica de Cartagena w ramach programu Erasmus+.


Poniżej wrażenia z pobytu:

Wraz ze znajomymi postanowiliśmy podjąć decyzję o wyjeździe za granicę z programu Erasmus+. Dlaczego? Sam fakt przebywania w obcym kraju, poznawania tamtejszej kultury pozwolił nam na kreowanie własnego zdania, poznania niesamowitych ludzi, naukę nowego języka, zwiedzanie ciekawych miejsc - często przepięknych, które zapierają dech w piersi. Dla wielu z nas podszlifowanie języka obcego miało ogromne znaczenie, a tutaj z pewnością możemy stwierdzić, że było to możliwe.
Program Erasmus+ to nie tylko studia i nauka, to również „szkoła życia”. Zostaliśmy „wyrwani” z ciepłego przytulnego domku, w którym mieliśmy wszystko „podstawione pod nos”. W Hiszpanii trzeba było zająć się wszystkim we własnym zakresie, począwszy od posiłków aż do prania, prasowania, czy sprzątania. Nabyliśmy niesamowitego doświadczenia życiowego, które zaowocuje w przyszłym życiu zarówno studenckim, jak i dorosłym życiu zawodowym. Nauczyliśmy się także cenić wartości. Erasmus+ jesteś na PLUS!


Karolina Białek

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy! Za realizację wyjazdów odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+.
Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów: na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni i na praktykę do zagranicznej instytucji.


NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

TEKST