1

Zakończył się okres praktyk zagranicznych organizowanych przez Dział Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu w ramach programu Erasmus+ dla jednej z naszych studentek. Ania Stec spędziła lato w greckiej miejscowości Chania na Krecie, gdzie zajmowała się pracą z dziećmi jako animatorka w Kids Club. Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów: na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni i na praktyki do zagranicznej instytucji. Za realizację wyjazdów odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+.

Poniżej wrażenia z okresu spędzonego w Grecji:

- piękne miejsca są blisko nas, wystarczy zawiązać tenisówki i wyjść z domu –

Jeśli nie masz pomysłu na wakacje lub obawiasz się, że wyjazd do ciepłych krajów może nadwyrężyć Twój budżet – Erasmus+ jest najlepszą decyzją.
Praktyka z Erasmusem+ dała mi możliwość zobaczenia najpiękniejszych miejsc na Krecie .
Zaczerpnięcie ich kultury, tradycyjnych potraw, a także poznania nowych ludzi i ich doświadczeń.
Nie obawiaj się, że nie znasz języka – poleciałam ze znajomością tylko j. niemieckiego a wróciłam z podszkolonym niemieckim oraz nauczyłam się rozmawiać po angielsku a nawet po rosyjsku.
W hotelu Pilot Beach Resort pracowałam jako Animator Mini Club z dziećmi i było to najlepsze miejsce na wakacyjną praktykę. To właśnie dzieci nauczyły mnie „mówić” i nie przejmować się tym czy dany wyraz został wypowiedziany poprawnie. W komunikacji najważniejsza jest rozmowa, a nie poprawność gramatyczna!
Jak dla mnie to były najlepiej wykorzystane 2,5 miesiąca – już tęsknię za słoneczna Kretą.
W następnym roku na pewno ponownie skorzystam z praktyki Erasmus+ !!!!!!!!!!!!!
Ania Stec


NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!