1

Adrian Turek i Tomasz Kornak - studenci II roku filologii angielskiej z PWSTE w Jarosławiu zakończyli studia na hiszpańskim Universidad de Murcia w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 w ramach programu Erasmus+. Realizacja projektu była możliwa dzięki umowie o współpracy podpisanej między jarosławską Uczelnią i hiszpańskim partnerem. Za realizację wyjazdu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Mamy nadzieję, że nasi studenci pomimo trudnego czasu, w jakim wszyscy się znaleźliśmy zdobyli wiele niezapomnianych wrażeń i ciekawych doświadczeń ! :) !

Poniżej relacja Tomka:
Witam, nazywam się Tomasz Kornak, jestem studentem filologii angielskiej II roku i chciałbym przedstawić swoje wrażenia z pobytu w Hiszpanii w ramach Erasmusa+.
Miasto, do którego dotarłem to Murcja. Jest ono położone na południu kraju, dzięki czemu dostęp do morza jest dość bliski. W samym mieście jest pełno restauracji, więc jeśli ma się ochotę to w każdej chwili można spróbować tradycyjnej hiszpańskiej kuchni, jak również smakołyków z innych części świata. Znajdują się też tu ciekawe budynki z bogatą historią oraz mini-parki, w których można usiąść na ławce i chwilę odpocząć, podziwiając przy tym krajobraz w postaci fontann i roślin ozdobnych.
Uczelnia należy do gmachu różnych budynków. Ludzie są tam mili i zawsze starają się pomóc, jednak może wystąpić problem z barierą językową, zwłaszcza, gdy chcemy znaleźć jakieś konkretne miejsce. Według mnie sama nauka przebiega tak samo, jak w Polsce, bez większych różnic.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy! Za realizację wyjazdów odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+.
Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów: na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni i na praktykę do zagranicznej instytucji.

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!