Niemcy delegacja

W dniu 10 marca 2016 r. PWSTE w Jarosławiu odwiedziła delegacja niemieckiego Powiatu Salzland. Podczas spotkania z JM Rektorem, doc. dr. Krzysztofem Rejmanem oraz Prorektorem ds. Studenckich, dr. inż. Ryszardem Pukałą gościom zaprezentowano ofertę studiów prowadzonych przez PWSTE w Jarosławiu wraz z jej kilkunastoletnią tradycją. Następnie pochwaliliśmy się nowoczesną, multimedialną Biblioteką. Kolejny punkt stanowił zaprezentowany przez kadrę i Wicedyrektorów, Instytut Inżynierii Technicznej, w którym goście zwiedzili Laboratoria Wytrzymałości Materiałów, Fizyki Budowli, Technologii Betonu.

Wizyta była elementem trzydniowego pobytu zachodnich sąsiadów w naszym mieście, którego kulminację stanowiło spotkanie ze Starostą Jarosławskim oraz Burmistrzem Miasta Jarosławia, burmistrzami miast i wójtów gmin zainteresowanych bilateralną współpracą.
W planach jest podpisanie umowy zwiększającej szansę na przeprowadzenie partnerskich projektów przynoszących wzajemne korzyści. Z punktu widzenia jarosławskiej Uczelni podczas rozmów z udziałem Działu Współpracy Międzynarodowej rozważano możliwość partnerstwa na płaszczyźnie Programu Erasmus+ a w konsekwencji zorganizowania w Niemczech praktyk dla naszych studentów.