20170407 03 Erasmus Kijow

W dniach 3-7 kwietnia 2017 r. w ramach wymiany stypendialnej Erasmus+ gościliśmy prof. Uniwersytetu Bankowości w Kijowie, dr. hab. Oleksandra Melnychenko. Podczas pobytu nasz gość spotkał się z JM Rektorem, prof. nadzw dr. hab. Krzysztofem Rejmanem odbierając dyplom poświadczający aktywne prowadzenie zajęć ze studentami podczas 5-dniowego pobytu w ramach programu Erasmus+ w PWSTE w Jarosławiu.
Realizując wymianę prof. Melnychenko Oleksandr jako czwarta osoba skorzystał z wymiany programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w ramach mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy z krajami partnerskimi.

Podczas pobytu skoncentrowanego wokół Instytutu Ekonomii i Zarządzania i kierunków finanse i rachunkowość oraz zarządzanie uczestnik wymiany spotkał się z Prorektorem ds. Studenckich, dr. inż. Ryszardem Pukałą oraz Dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania, dr Tatianą Kożak-Siara.

W trakcie zajęć prelegent zaprezentował istotę, cechy i teoretyczne podstawy pieniądza elektronicznego z uwzględnieniem gospodarki bezgotówkowej. Poruszył działalność gospodarczą i ocenę pracy pracowników firm, stanowiącą istotną część skutecznego zarządzania działalnością firmy i efektywnością jej kadry.

Spotkania ze studentami uzupełniły informacje dotyczące celów i funkcji dokonywania oceny pracowników i kwestie związane z zarządzaniem projektami poprzez metodykę, praktykę, techniki i narzędzia.

Za realizację pobytu w PWSTE w Jarosławiu odpowiadała mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.