Usak University

ERASMUS+ STAFF MOBILITY FOR TEACHING - Usak University in Turkey. Wykładowca z tureckiego Uniwersytetu Usak z wykładami w PWSTE w Jarosławiu.

W dniach 8-13 czerwca br. do PWSTE w Jarosławiu z wykładami przyjechała MUTAF BETUL, reprezentująca turecki Usak University. Pobyt, w ramach którego zorganizowano wykłady dla studentów filologii angielskiej oraz pedagogiki stanowił realizację programu Erasmus+ i skoncentrowany był wokół Instytutu Humanistycznego. Za realizację projektu oraz organizację pobytu odpowiadała mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej. Wykłady poświęcono na wprowadzenie do współczesnej tureckiej kultury. Przedstawione zostały kwestie edukacji nauczycieli języków obcych w Turcji oraz problematyczne zagadnienia dla uczących się języka angielskiego. Podczas spotkania zorganizowano burzę mózgów poświęconą możliwościom współpracy merytorycznej ze studentami i kadrą. Prelegentka starała się odpowiedzieć na pytanie, jak uczy się języka angielskiego i fonetyki w Turcji, prezentując metody i podejście do tych kwestii.