DO

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z towarzyszącymi im pedagogami skorzystali z zaproszenia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym PWSTE w Jarosławiu, który odbył się w czwartek, 8 marca 2018 r.
Imprezę poprowadził Michał „MICHU” Sobkowski - prezenter ogólnopolskiego pasma w Radiu ESKA.
Mnóstwo młodzieży z całego regionu, dla której przygotowano szereg atrakcji - miało okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną wszystkich pięciu instytutów.
Odwiedzających mury naszej Uczelni przywitał JM Rektor, prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Rejman, któremu towarzyszyli Prorektorzy ds. Dydaktycznych i Studenckich.
Do Dnia Otwartego przyłączyli się również studenci z zagranicy przebywający w PWSTE w ramach programu Erasmus+.
Poprzez bezpośredni kontakt z kadrą oraz studentami, uczniowie przekonali się o atmosferze panującej w Uczelni i możliwościach, jakie w przyszłej karierze zawodowej daje nauka w PWSTE. Podczas zwiedzania Kampusu można było częstować się pyszną grochówką.
Tegoroczny Dzień Otwarty udowodnił, że Kampus PWSTE kwitnie, rozwija się prężnie i stanowi miejsce tętniące pełnią życia studenckiego.

Dla zwiedzających przygotowano ciekawe konkursy z nagrodami. Otwarte były wszystkie instytuty, laboratoria i pracownie oraz siłownia i sala fitness. Uczniowie dowiedzieli się więcej o prowadzonych w Uczelni kierunkach studiów, poprzez rozmowy z wykładowcami i studentami. Dodatkową atrakcją i bardzo miłym akcentem było mnóstwo tulipanów, wręczanych z okazji Dnia Kobiet.