1

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z towarzyszącymi im pedagogami skorzystali z zaproszenia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym PWSTE w Jarosławiu, który odbył się w czwartek, 8 marca 2019 r. Imprezę poprowadził Michał „MICHU” Sobkowski - prezenter ogólnopolskiego pasma w Radiu ESKA. Barwne i pomysłowe prezentacje kół naukowych i organizacji studenckich oraz muzyka - to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych dla licznie przybyłej młodzieży.

Odwiedzających mury naszej Uczelni w imieniu JM Rektora, prof. ucz. dra hab. Krzysztofa Rejmana, przywitali Prorektorzy ds. Dydaktycznych i Studenckich. Do Dnia Otwartego przyłączyli się również studenci z zagranicy przebywający w PWSTE w ramach programu Erasmus+.

Poprzez bezpośredni kontakt z kadrą oraz studentami, uczniowie przekonali się o atmosferze panującej w Uczelni i możliwościach, jakie w przyszłej karierze zawodowej daje nauka w PWSTE. Podczas zwiedzania Kampusu można było częstować się pyszną grochówką.

Tegoroczny Dzień Otwarty udowodnił, że Kampus PWSTE kwitnie, rozwija się prężnie i stanowi miejsce tętniące pełnią życia studenckiego.
Dla zwiedzających przygotowano ciekawe konkursy. Otwarte były wszystkie instytuty, laboratoria i pracownie oraz siłownia i sala fitness. Uczniowie dowiedzieli się więcej o prowadzonych w Uczelni kierunkach studiów, poprzez bezpośrednie rozmowy z wykładowcami i studentami. Dodatkową atrakcją i bardzo miłym akcentem było mnóstwo tulipanów, wręczanych z okazji Dnia Kobiet.