Chcesz przeżyć wspaniałą przygodę, zdobyć praktykę zawodową, podnieść kwalifikacje i podszkolić swój niemiecki? Właśnie ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji projektu Wolontarystyczny Rok Socjalny w Niemczech.

Inicjator przedsięwzięcia – organizacja Internationale Jugendgemeinschaftsdienste (ijgd) - zaprasza do programu osoby w wieku od 18 do 23 lat, zainteresowane zdobyciem praktyki zawodowej, podniesieniem kwalifikacji zawodowych oraz szukające przygód i nowych wrażeń.

Zakwalifikowani wolontariusze będą mogli wybrać miejsce pracy zgodne ze swoimi zainteresowaniami. Mogą to być żłobki, przedszkola, szpitale, szkoły, centra dla osób starszych lub centra kultury.

Wolontariusze mają zagwarantowane zakwaterowanie, otrzymują też comiesięczne kieszonkowe i dofinansowanie do kursu językowego i wyżywienia. Mają też prawo do urlopu wypoczynkowego oraz zapewnione ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i emerytalne. Po zakończeniu wolontariatu otrzymują świadectwo pracy.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV i listu motywacyjnego w jęz.niemieckim oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Dodatkowe informacje w Inspiracjach Eurodesku.

Gdzie: Niemcy

Kiedy: 2016 r. – 2017 r.