Mykola Masnyk, Erasmus+ student z Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie podczas semestru letniego 2016/2017 w PWSTE w Jarosławiu

Mam na imię Mikołaj, przyjechałem do Jarosławia ze Lwowa, a mianowicie, Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franko na studia w ramach programu Erasmus+. Dołączyłem do studentów I roku zarządzania II stopnia. Powiedzieć, że życie w tym malowniczym miasteczku jest doskonałe, to nic nie powiedzieć... a tu mieszkać – to wprost niewiarygodne. Ta mała podróż przyniosła mi niezapomniane spotkania z młodzieżą różnych narodowości, poznanie ich kultury i światopoglądu pozwoliło mi przemyśleć wiele kwestii, na których opiera się świat. Każdy dzień pobytu w Jarosławiu przynosił mi bezcenne doświadczenie. Już dzisiaj uważam, że udało mi się podnieść kompetencje językowe oraz poznać swoje mocne strony. W Polsce łatwiej było mi podszkolić język, poprzez „żywy” kontakt wymagany codziennymi zajęciami. Na terenie Kampusu PWSTE znajdują się: biblioteka, hala sportowa i siłownia, które pozwalają w pełni rozwijać się młodemu i ambitnemu człowiekowi. Wykładowcy swoim profesjonalizmem pomogli mi poznać charakter edukacji w Polsce pod innym kątem. Gdyby zaproponowano mi, zostać tutaj na studiach jeszcze trochę, zgodziłbym się bez wahania.

Mikołaj skorzystał z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w ramach mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Za realizację programu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY!