foto-miniatura

Absolwentka zarządzania na poziomie magisterskim PWSTE w Jarosławia skorzystała z wyjazdu na zagraniczne praktyki w ramach programu Erasmus+ i czwarty już miesiąc spędza na pięknym Cyprze. Także absolwenci mają prawo do korzystania ze wspaniałych możliwości Erasmusa+ - jeśli tylko zgłoszą się na wyjazd będąc jeszcze studentami naszej Uczelni.

Program Erasmus+ przynosi ogromne korzyści akademickie i pozaakademickie. Jest przeznaczony dla osób pragnących zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, poznać nowych ludzi, czy też zdobyć nieocenione doświadczenia oraz podnieść poziom posiadanej już wiedzy. Motywy wyjazdu są przeróżne – ale pewne jest, że Erasmus+ to także świetna zabawa, gdyż używanie na co dzień języka obcego ułatwia poznawanie innych kultur i zdobywanie przyjaciół z całego świata.

Poniżej prezentujemy relację z pobytu:
„Jestem absolwentką PWSTE w Jarosławiu, zaraz po obronie, udało mi się skorzystać z programu Erasmus+, oferowanego przez uczelnię PWSTE, w ramach którego odbywam praktyki na Cyprze. Póki co mogę już powiedzieć, że absolutnie nie żałuję, że się zdecydowałam na odbycie praktyk za granicą. Na początku trochę mieszane uczucia, przeprowadzka do innego państwa na okres czterech miesięcy, poznawanie kultury, otworzenie się na ludzi o zupełnie odmiennym usposobieniu. Ale z dnia na dzień przekonywałam się, że wszystkiemu można podołać. W przypadku pojawiających się jakichkolwiek niepewności, dylematów, zawsze mogę liczyć na pomoc ze strony uczelni. Pewność ta, że nie jestem sama na pewno dodaje odwagi do działania. Nabywam nowych umiejętności, nawiązuję wiele cennych znajomości z ludźmi z wielu krajów, obserwując jak bardzo różnią się nasze charaktery i stosunki do życia, ich bezinteresowność, chęć pomocy i otwartość sprawia, że czuję się bardzo swobodnie. Cały czas uczę się także wiele o sobie. Przebywanie w międzynarodowym środowisku daje mnóstwo motywacji do dodatkowej nauki języków, ponieważ komunikacja z ludźmi możliwa jest tylko w obcych językach. Najczęściej szlifuję j. angielski. Wszystkich tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w programie Erasmus+ lub jeszcze się wahają, zapewniam, iż jest to niepowtarzalna przygoda, którą będę wspominać całe życie”.