30042023 NABR PRAKTYKI maly

STARTUJ Z NAMI! Do 30 kwietnia 2023 r. trwa rekrutacja na praktyki zagraniczne realizowane w ramach programu ERASMUS+
w roku akademickim 2022/2023

Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza studentów wszystkich kierunków PWSTE w Jarosławiu do skorzystania z możliwości realizacji praktyk zagranicznych w europejskich instytucjach w ramach programu ERASMUS+ (wyjazdy w okresie wakacyjnym).

Poznaj świat z programem ERASMUS+

Erasmus+ to niezapomniana przygoda, nawiązanie nowych znajomości z całej Europy, podszkolenie języka oraz ważne doświadczenie zawodowe i życiowe!

Erasmus+ oferuje studentom PWSTE wyjazd na praktykę do zagranicznej instytucji z miesięcznym stypendium wynoszącym od 600 do 670/700 euro. Dodatkowym finansowaniem objęte są osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej – posiadające prawo do stypendium socjalnego.

 

”GREEN TRAVEL” i wsparcie indywidualne na koszty utrzymania

DLA STUDENTÓW/ABSOLWENTÓW podróżujących z wykorzystaniem niskoemisyjnych środków transportu

Oprócz niesamowitych wrażeń, jak również nawiązania nowych znajomości z całej Europy, z wyjazdu wyniesiesz przede wszystkim cenne doświadczenia życiowe i zawodowe oraz znacznie polepszysz znajomość języków obcych! Nabyte za granicą kompetencje przydadzą się w przyszłej pracy!

Oferta skierowana jest do studentów każdego roku wszystkich kierunków. Minimalny okres trwania najczęściej wybieranego rodzaju wyjazdu długoterminowego na praktykę: wynosi 2 miesiące.

Nowe, elastyczne formy mobilności studenckich:

  • od 5 do 30 dni przy mobilności krótkoterminowej,
  • od 2 do 12 miesięcy przy mobilności długoterminowej.

Wyjazdy absolwentów na praktyki/staże

W programie Erasmus+ na zagraniczną praktykę lub staż mogą wyjechać również absolwenci, pod warunkiem kwalifikacji na wyjazd w trakcie trwania studiów i wyjazd tuż po ich zakończeniu.

Dzięki programowi macie szansę na realizację praktyki w jednej z zagranicznych instytucji zlokalizowanej na terenie Unii Europejskiej.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY!

Szczegółowych informacji udziela mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Koordynator Instytucjonalny Programu Erasmus+ (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 660 508 412).

NIE ZWLEKAJ! NIE CZEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Oferty instytucji zagranicznych oraz konkrety dotyczące programu Erasmus+ można znaleźć na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej: http://international.pwste.edu.pl