foto-miniatura

Tym razem wrażeniami ze studiów zagranicznych podzieli się Dominik Gut, student logistyki i spedycji, który skorzystał z programu Erasmus+ i spędził II semestr 2022/23 w Czechach – studiując w Institute of Technology and Business in České Budějovice.

Zapraszam do przeczytania relacji Dominika:

„Mam na imię Dominik Gut. Jestem studentem Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu na kierunku logistyka i spedycja. W semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023 miałem możliwość skorzystać z programu Erasmus+ wyjeżdżając na jeden semestr do Czech na uczelnie Vysoká škola technická a ekonomická, która znajduje się w Czeskich Budziejowicach.

Wyjazd ten umożliwił mi podszlifowanie moich umiejętności komunikacji w języku angielskim jak i również mogłem zwiedzić nowy kraj, jakim były Czechy. Gdy już byłem na miejscu zostałem ciepło przyjęty przez tamtejszych studentów. Często organizowali oni różne wydarzenia mające na celu zintegrowanie grupy studentów, którzy przyjechali do Czeskich Budziejowic korzystając z programu Erasmus. Dzięki temu poznałem nowych ludzi z różnych krajów Europy, jak również ich kulturę i zwyczaje. Wyjazd ten zapewnił mi nowe doświadczenie, które przyda mi się w przyszłości. Dlatego polecam skorzystanie z programu Erasmus+ każdemu, kto chce zobaczyć, jak poradzi sobie w nowym miejscu.

Chciałbym również podziękować Kierownikowi Działu Współpracy Międzynarodowej Pani Magister Magdalenie Bojarskiej za pomoc w organizacji tego wyjazdu”.