foto-miniatura

W ramach prowadzonej działalności Dział Współpracy Międzynarodowej PANS wysyła studentów na zagraniczne studia do krajów Unii Europejskiej. Dzięki aktywnej współpracy z uczelniami zagranicznymi studenci mają możliwość wyjazdu na studia i praktyki zagraniczne. Za kompleksową realizację wyjazdów od strony administracyjnej i merytorycznej odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Jeden z 6 studentów PANS w Jarosławiu, Gabriel Bednarz – student II roku bezpieczeństwa wewnętrznego naszej Uczelni, który spędził semestr zimowy roku akademickiego 2023/24 w Hiszpanii studiując w ramach programu Erasmus+ przekazał wrażenia z pobytu:

„W trakcie mojej wymiany Erasmus na Wydziale Biznesu UPCT w Cartagenie, Hiszpania, doświadczyłem nie tylko interesujących wykładów, ale również pięknych widoków nad Morzem Śródziemnym. Zwiedzanie zabytkowych miejsc, takich jak rzymski amfiteatr, dostarczyło mi niezapomnianych wrażeń i wprowadziło w historię miasta.

Nauka na Wydziale Biznesu była zarówno wyzwaniem, jak i praktycznym spojrzeniem na biznes w międzynarodowym kontekście. Nowy styl życia w Cartagenie, z lokalną kuchnią i tradycjami, ułatwił mi zintegrowanie się z miejscową społecznością. Jednak najbardziej wartościowym elementem mojego pobytu były relacje międzyludzkie. Nawiązałem trwałe przyjaźnie z ludźmi z różnych części świata, co uczyniło mój czas Erasmusa wyjątkowym. Wspólne podróże, spotkania na kampusie i rozmowy sprawiły, że doświadczenie nie było tylko edukacyjne, ale także pełne relacji międzyludzkich.

Erasmus w Cartagenie na Wydziale Biznesu UPCT to dla mnie nie tylko wymiana edukacyjna, ale także okazja do odkrywania nowych miejsc, doświadczeń i budowania trwałych więzi w międzynarodowym środowisku studenckim”.