foto-miniatura

Rostyslav Mykhalevskyi student zarządzania na poziomie magisterskim w PWSTE w Jarosławiu spędził semestr letni 2021/22 studiując w ramach programu Erasmus+ na Lithuania Business University of Applied Sciences na Litwie. Poniżej krótkie wrażenia z pobytu:

„Chcę podzielić się moim Erasmusowym pobytem. Studiowałem w Kłajpedzie, największym mieście portowym na Litwie. Miasto jest podobne do Lwowa, gdzie się urodziłem i mieszkałem przez większość życia. Miasto i uczelnia, w której studiowałem, są bardzo nowoczesne, droga jest starannie wybrukowana kostką brukową i malowniczymi historycznymi domami. Program studiów był na najwyższym poziomie, poznałem studentów z różnych krajów. Poprawiłem swój angielski w praktyce, komunikując się ze studentami i wykładowcami. Nie było też problemu z komunikacją z okolicznymi mieszkańcami, którzy mówią biegle po angielsku. Miasto obmywane jest przez Bałtyk, którego plaże są bardzo czyste i zadbane, lecz niestety nie udało mi się popływać z powodu niskiej temperatury wody. Ogólnie jestem zadowolony z programu Erasmus, pomaga poznawać nowe kraje, ludzi i ich kulturę. Kłajpeda to bardzo przytulne i spokojne miasto, które swoim pięknem zachęca turystów. Zachęcam do odwiedzenia Kłajpedy, jeśli nie straszny umiarkowany klimat i czasami wietrzna pogoda”.

Linkejimai, Rostyslav.