foto-miniatura

Zachęcając wszystkich studentów i absolwentów naszej Uczelni do wzięcia udziału w programie ERASMUS+ i wyjazdu na zagraniczne praktyki - prezentujemy wrażenia opisane przez naszą absolwentkę Klaudię Rozum, która 3-krotnie wyjeżdżała za granicę. Za każdym razem miała możliwość poznania specyfiki innego kraju – zwiedziła Cypr, Hiszpanię i Grecję, zdobywając doświadczenie zawodowe przydatne w przyszłej pracy!

Erasmus+ oferuje studentom PWSTE wyjazd na praktykę do zagranicznej instytucji.

Szczegółowych informacji udziela mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Koordynator Instytucjonalny Programu Erasmus+ (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 660 508 412).

NIE ZWLEKAJ! NIE CZEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

„Cześć, nazywam się Klaudia Rozum i jestem absolwentką PWSTE w Jarosławiu. Brałam udział  w programie Erasmus+ trzykrotnie.  Pierwszy wyjazd był na Cypr, kolejny Hiszpania (Kartagena) a ostatni to Grecja (Zakynthos). W każdym z tych miejsc odbywałam praktyki studenckie. Na Cyprze pracowałam jako kelnerka w restauracji. W Hiszpanii odbywałam praktyki na Polytechnic University of Cartagena, w biurze międzynarodowym. Ostatnim moim wyjazdem, jako absolwentki, była Grecja, gdzie pracowałam w roli hostessy. Ogólnie jestem zadowolona ze wszystkich wyjazdów ze względu na zdobyte doświadczenia w różnych branżach, bliższe poznanie odwiedzonych krajów, ich kultur, ludzi z różnych zakątków świata. Cenię sobie bardzo nabyte umiejętności posługiwania się innymi językami, szczególnie językiem angielskim oraz hiszpańskim. Chciałabym podziękować pani Magdalenie Bojarskiej za  zmotywowanie mnie do każdego z wyjazdów oraz stworzenie możliwości wyjazdu do Hiszpanii, którą preferowałam. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że najciekawszym wyjazdem był wyjazd właśnie do Kartageny. Myślę, że rodzaj wykonywanej pracy, połączony z kierunkiem, który studiowałam, jak również atmosfera wynikająca ze stylu życia Hiszpanów miały wpływ na to, że zaliczam ten wyjazd do najbardziej udanych”.