foto-miniatura

Wiktoria Pelc, studentka jarosławskiej Uczelni semestr zimowy roku akademickiego 2022/23 spędziła w Portugalii, studiując w School of Education of the Polytechnic Institute of Porto.

Dział Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu wysyła studentów na zagraniczne studia do krajów Unii Europejskiej, gdyż korzyści z pobytu w uczelni partnerskiej są ogromne. Wyjazdowi towarzyszy zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających późniejsze zaistnienie na rynku pracy oraz realizację planów zawodowych.

Przeczytajmy relację z wyjazdu:

„Cześć, nazywam się Wiktoria Pelc i jestem studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w PWSTE w Jarosławiu. Na drugim roku wzięłam udział w wymianie studenckiej z programem Erasmus+. Semestr zimowy spędziłam w Porto w Portugalii. Jestem zadowolona z wyjazdu i z tego, że odważyłam się na ten krok. Poznałam uroki Porto, zwiedziłam wiele ciekawych miejsc. Spotkałam tam wielu ciekawych i sympatycznych ludzi. Dzięki tym czterem miesiącom udało mi się znacznie polepszyć moje umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Polecam każdemu wyjazd na Erasmusa+, warto skorzystać z okazji studiowania za granicą. Jestem wdzięczna za możliwość spędzenia czasu w cudownym miejscu. Warto przeżyć taką przygodę!”