image 67218689

Świetna studentka III roku filologii angielskiej PWSTE z Jarosławia, Vladyslava Fedorova semestr letni roku akademickiego 2022/2023 spędza w Portugalii na University of Aveiro. Wybrała ten uniwersytet kolejny już raz, a wcześniej odbywała praktyki zagraniczne w Grecji – także z programem Erasmus+. Poniżej relacja z pobytu:
„Dzień dobry, mam na imię Vladyslava Fedorova. Jestem studentką filologii angielskiej i dzięki Działowi Współpracy Międzynarodowej i Pani Magdalenie Bojarskiej udało mi się drugi już raz wyjechać do Portugalii w ramach programu Erasmus+. Obecnie przebywam w Aveiro i studiuję filologię na University of Aveiro. Program Erasmus+ to wspaniała możliwość poznania kultury i mentalności osób z innych krajów, poznania ludzi z całej Europy i spróbowania studiów w innej uczelni. Erasmus+ to program, który pomaga rozwinąć umiejętności komunikacyjne, poznać nowe języki i zwiedzić inne kraje. Mogę szczerze polecić program Erasmus+, ponieważ naprawdę otwiera granice!”.
Erasmus+ to wielka szansa dla wszystkich chętnych, którzy marzą o studiach zagranicznych. Udział w programie umożliwia zdobywanie niebywałych doświadczeń przez podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, a także innej kultury i tradycji krajów partnerskich. Ponadto Erasmus+ to ćwiczenie języków obcych, połączone z wyjątkowym przeżyciem okresu studiów.