foto-miniatura
Sylwia Korzystko, Weronika Wójcik i Anna Dziurzyńska – studentki II roku finansów i rachunkowości PANS w Jarosławiu spędziły semestr zimowy roku akademickiego 2023/24 w Hiszpanii studiując w ramach programu Erasmus+ na Universidad Politécnica de Cartagena.
 
Dział Współpracy Międzynarodowej PANS wysyła studentów na zagraniczne studia do krajów Unii Europejskiej, gdyż korzyści z pobytu w uczelni partnerskiej są ogromne. Erasmus+ to wielka szansa dla wszystkich chętnych, którzy marzą o studiach zagranicznych. Udział w programie umożliwia zdobywanie niebywałych doświadczeń przez podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, a także innej kultury i tradycji krajów partnerskich. Ponadto Erasmus+ to ćwiczenie języków obcych, połączone z wyjątkowym przeżyciem okresu studiów.
 
Poniżej wrażenia ze studiów: „wyjazd za granicę do obcego kraju na 5 miesięcy to spore wyzwanie jak dla kogoś kto całe życie przesiedział w jednym miejscu. Tak właśnie było z nami. Ale kiedy zwiedzać świat jak nie teraz? Program Erasmus+ dał nam dobry przykład tego, że jeśli się zmotywujesz i zrobisz pierwszy krok później już leci samo. Może nie samo ale z ogromną pomocą Pani Madzi, bez której to by się nie udało. Oczywiście nie obyło się bez drobnych trudności ale bez tego nie byłoby tak cudownych wspomnień. Przeżyłyśmy wiele wyzwań, które dały nam życiowe lekcje i zostaną z nami na długo. Udało nam się poznać wiele nowych osób, całkiem inną od naszej kulturę i historię oraz przyswoić niektóre zachowania, z którymi w Polsce nie miałyśmy do czynienia np. siesta (bardzo polecamy). Ten wyjazd to wielka szansa dla naszej przyszłości. Polecamy z całego serca każdemu, kto jest ciekawy świata i chce poszerzyć swoje horyzonty”.