foto-miniatura

Wiktor Ciurko, to kolejny student II roku bezpieczeństwa wewnętrznego naszej Uczelni, który spędził semestr zimowy roku akademickiego 2023/24 w Hiszpanii studiując w ramach programu Erasmus+. Poniżej wrażenia z pobytu:

„Erasmus w Cartagenie to niepowtarzalna przygoda pełna kulturowych doświadczeń i nowych znajomości. Zwiedzanie zabytków, smakowanie hiszpańskiej kuchni, nauka języka oraz uczestnictwo w lokalnych wydarzeniach sprawią, że ten czas pozostanie niezapomniany. Codzienne życie na Erasmusie w Cartagenie to mieszanka przyjemności i nauki. Uczestnictwo w barwnych festiwalach oraz smakowanie tradycyjnych tapas to integralna część tego doświadczenia. Spotkania z lokalnymi mieszkańcami, zajęcia na uniwersytecie oraz podróże po okolicznych miejscach dodają temu czasowi wyjątkowego wymiaru. To nie tylko odkrywanie nowych miejsc, ale także poznawanie ludzi z różnych stron świata. Codzienne spotkania na kampusie, wspólne projekty czy spontaniczne wyjścia na kawę sprzyjają budowaniu silnych więzi. Dzięki różnorodności kulturowej na pewno znajdziesz osoby, z którymi podzielisz swoje pasje i zrozumiesz różnice oraz podobieństwa między waszymi tradycjami. Wieczory zapełnione energicznym nocnym życiem miasta, kawiarniami i tanecznymi rytmami dodatkowo urozmaiciły mój pobyt. To wyjątkowe połączenie edukacji, plażowego relaksu i animowanego życia nocnego uczyniło te chwile niezapomnianym doświadczeniem. Jeśli chcesz przeżyć przygodę życia, jedź na Erasmusa”.

Dział Współpracy Międzynarodowej PANS wysyła studentów na zagraniczne studia do krajów Unii Europejskiej. Dzięki aktywnej współpracy z uczelniami zagranicznymi studenci mają możliwość wyjazdu na studia i praktyki zagraniczne. Za kompleksową realizację wyjazdów od strony administracyjnej i merytorycznej odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.