foto-miniatura

Robert Kolesnytskyy, student II roku bezpieczeństwa wewnętrznego naszej Uczelni, spędził semestr zimowy roku akademickiego 2023/24 w Hiszpanii studiując w ramach programu Erasmus+. Wrażenia z pobytu:

„Pobyt na Erasmusie w Hiszpanii na Universidad Politécnica de Cartagena był dla mnie niepowtarzalnym przeżyciem, które na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Po przyjeździe do Cartageny zostałem przywitany przez otwartych i przyjaznych ludzi, którzy szybko stali się moją drugą rodziną. Codzienne spotkania na kampusie to nie tylko czas spędzony na zdobywaniu wiedzy akademickiej, ale również okazja do wymiany kulturowych doświadczeń ze studentami z całego świata.

Miasto samo w sobie jest prawdziwą perełką z fascynującą historią, która wciąż żyje w jego ulicach i zabytkach. Spacerując po labiryncie wąskich uliczek, odkrywałem kolejne tajemnice Cartageny, z jej starożytnymi ruinami, imponującymi fortyfikacjami i malowniczym portem, który zachwycał mnie za każdym razem, gdy na niego patrzyłem.

Nie sposób zapomnieć również o kuchni hiszpańskiej, która zaskakiwała mnie bogactwem smaków i aromatów. Wieczory spędzone przy tapasach i sangrii w towarzystwie nowych przyjaciół stanowiły niezapomniane chwile integracji i radości.

Podróżowanie po Hiszpanii to kolejny nieodłączny element pobytu na Erasmusie. Od wspaniałych plaż Costa Brava, po niezwykłe zabytki Madrytu – każda wyprawa była pełna niezapomnianych wrażeń i przygód.

Pobyt na Erasmusie w Cartagenie nie tylko poszerzył moje horyzonty akademickie, ale również pozwolił mi odkryć nowe pasje, zawrzeć przyjaźnie na całe życie i doświadczyć prawdziwej magii Hiszpanii. Jestem wdzięczny za każdą chwilę spędzoną w tym cudownym miejscu i z niecierpliwością czekam na kolejne przygody, które przyniesie mi przyszłość”.