foto-miniatura

Assist. prof. dr Neslihan Şentürk-Uzun reprezentująca turecką uczelnię partnerską Karamanoğlu Mehmetbey University odwiedziła Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu.

W imieniu JM Rektora, prof. ucz. dra hab. Krzysztofa Rejmana gościa przyjęła odpowiadająca za organizację pobytu mgr Magdalena Bojarska - Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ oraz Rzecznik Prasowa Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu.

Podczas bardzo owocnego pobytu omówiono wiele tematów związanych ze współpracą bilateralną w ramach programu Erasmus+, ponieważ turecki naukowiec reprezentuje zaprzyjaźnioną Katedrę Języka i Literatury Angielskiej i pełni funkcję Wydziałowego Koordynatora Erasmusa+.

Wyjazdy pracowników uczelni wyższych w ramach programu Erasmus+ skutkują m.in. zwiększeniem satysfakcji z pracy, podniesieniem kompetencji społecznych, językowych i kulturowych, a także zacieśnieniem współpracy z instytucją partnerską. Mobilność wpływa na ich rozwój osobisty i zawodowy, gdyż poszerzają lub nawiązują nowe kontakty, a także wykorzystują dobre praktyki wyniesione z zagranicy. Kadra doskonali swoje umiejętności językowe, nabywając kwalifikacje charakterystyczne dla sektora szkolnictwa wyższego, adekwatne do ich aktualnej pracy i rozwoju zawodowego - podkreśla Magdalena Bojarska.

Rektor PANS – prof. Krzysztof Rejman zaznacza, że przyjazd naukowca reprezentującego partnerską uczelnię z Turcji w ramach programu Erasmus+ wzbogaciliśmy o bardzo ciekawe elementy związane z polską kulturą i nauką. To było niesamowite przeżycie dla nas wszystkich tym bardziej, że nasz niezwykły zagraniczny gość był zachwycony serdeczną gościnnością Działu Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu.