foto-miniatura

W semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu gości studentów reprezentujących partnerskie uniwersytety z Hiszpanii, Portugalii i Turcji.

Dla zagranicznych studentów przebywających w PWSTE przygotowano katalog przedmiotów w języku angielskim. Za organizację pobytu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE.

Młodzież z Universidad de A Coruña, a także University of Extremadura, czy też Karamanoglu Mehmetbey University, Kastamonu i Munzur University, jak również Alanya Alaaddin Keykubat University, Sakarya University oraz University of Granada i portugalskiej Polytechnic Institute of Bragança studiuje w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

Także studenci jarosławskiej PWSTE wyjeżdżają na studia i praktyki zagraniczne, korzystając z programu Erasmus+. Wśród wybieranych krajów i uczelni znajdują się m.in.: University of the Azores oraz IESF - Instituto de Estudos Superiores de Fafe i Instituto Politecnico do Porto - School of Education of Porto w Portugalii, a także University of Rijeka w Chorwacji i West University of Timisoara w Rumunii.

Obecnie grupa studentów PWSTE przygotowuje się do wyjazdu na II semestr studiów za granicą. Wśród wybieranych krajów można wymienić: Cypr, Włochy, Hiszpanię, Litwę, Chorwację i Portugalię.
Uczestnikami programu są studenci: kosmetologii, filologii angielskiej, pielęgniarstwa, czy zarządzania na poziomie magisterskim. Przypominamy, że trwa rekrutacja na zagraniczne praktyki wakacyjne także w ramach Erasmusa+
- wyjaśnia odpowiadająca za realizację wyjazdów Magdalena Bojarska.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy!

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!