• Czcionka 100%

Aktualności

STARTUJ Z NAMI! Do 31 marca 2024 r. trwa rekrutacja na praktyki zagraniczne realizowane w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2023/2024

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Erasmus Plus Plakat A2 akcept 12102023

w roku akademickim 2023/2024

Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza studentów wszystkich kierunków PANS w Jarosławiu do skorzystania z możliwości realizacji praktyk zagranicznych w europejskich instytucjach w ramach programu ERASMUS+ (wyjazdy w okresie wakacyjnym).

Poznaj świat z programem ERASMUS+

Erasmus+ to niezapomniana przygoda, nawiązanie nowych znajomości z całej Europy, podszkolenie języka oraz ważne doświadczenie zawodowe i życiowe!

Erasmus+ oferuje studentom PANS wyjazd na praktykę do zagranicznej instytucji z miesięcznym stypendium wynoszącym od 750 do 820 euro. Dodatkowym finansowaniem objęte są osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej – posiadające prawo do stypendium socjalnego.

”GREEN TRAVEL” i wsparcie indywidualne na koszty utrzymania
DLA STUDENTÓW/ABSOLWENTÓW podróżujących z wykorzystaniem niskoemisyjnych środków transportu

Oprócz niesamowitych wrażeń, jak również nawiązania nowych znajomości z całej Europy, z wyjazdu wyniesiesz przede wszystkim cenne doświadczenia życiowe i zawodowe oraz znacznie polepszysz znajomość języków obcych! Nabyte za granicą kompetencje przydadzą się w przyszłej pracy!

Oferta skierowana jest do studentów każdego roku wszystkich kierunków. Minimalny okres trwania najczęściej wybieranego rodzaju wyjazdu długoterminowego na praktykę: wynosi 2 miesiące.

Nowe, elastyczne formy mobilności studenckich:

• od 5 do 30 dni przy mobilności krótkoterminowej,
• od 2 do 12 miesięcy przy mobilności długoterminowej.

Wyjazdy absolwentów na praktyki/staże

W programie Erasmus+ na zagraniczną praktykę lub staż mogą wyjechać również absolwenci, pod warunkiem kwalifikacji na wyjazd w trakcie trwania studiów i wyjazd tuż po ich zakończeniu.

Dzięki programowi macie szansę na realizację praktyki w jednej z zagranicznych instytucji zlokalizowanej na terenie Unii Europejskiej.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY!

Szczegółowych informacji udziela mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Koordynator Instytucjonalny Programu Erasmus+ (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 660 508 412).

NIE ZWLEKAJ! NIE CZEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Oferty instytucji zagranicznych oraz konkrety dotyczące programu Erasmus+ można znaleźć na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej: http://international.pwste.edu.pl

STARTUJ Z NAMI! DO 31.10.2023 TRWA REKRUTACJA NA STUDIA ZA GRANICĄ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ (ROK AKADEMICKI 2023/2024 - SEMESTR LETNI)

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

Erasmus Plus Plakat A2 akcept 12102023

(ROK AKADEMICKI 2023/2024 - SEMESTR LETNI)

Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza studentów wszystkich kierunków PANS w Jarosławiu do skorzystania z możliwości realizacji części studiów w zagranicznych uczelniach w ramach programu ERASMUS+ (wyjazdy na semestr letni roku akademickiego 2023/2024).

Poznaj świat z programem ERASMUS+

Oprócz niesamowitych wrażeń, jak również nawiązania nowych znajomości z całej Europy, z wyjazdu wyniesiesz przede wszystkim cenne doświadczenia życiowe i zawodowe oraz znacznie polepszysz znajomość języków obcych! Nabyte za granicą kompetencje przydadzą się w przyszłej pracy!

Oferta skierowana jest do studentów, którzy ukończyli I rok studiów I stopnia oraz osiągnęli dobre wyniki w nauce i znają języki obce lub pragną polepszyć swoje umiejętności.

Dzięki programowi mają oni szansę na realizację części studiów w jednej z zagranicznych uczelni partnerskich: z Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Rumunii, Francji, Litwy, Łotwy, Chorwacji i Włoch, z którymi PANS podpisała umowy o współpracy.

Erasmus+ oferuje studentom PANS dwa rodzaje wyjazdów:
• na studia do zagranicznej uczelni
• na praktykę do zagranicznej instytucji

Zaliczenie semestru w uczelni zagranicznej będzie jednoznaczne z zaliczeniem semestru w uczelni macierzystej.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY!

PANS wysyła studentów do zagranicznych instytucji i uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej wymianie. Lista porozumień jest stale poszerzana.

Szczegółowych informacji udziela mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej, Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 660 508 412)

NIE ZWLEKAJ! NIE CZEKAJ!  DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Więcej szczegółów dotyczących programu Erasmus+ można znaleźć na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej: http://international.pwste.edu.pl/pl/erasmusplus/strefa-studenta