Back to Top

Aktualności

Three Minute Thesis® - Poznań

Opublikowano: środa, 18, styczeń 2017 11:31 Magda BojarskaDrukujE-mail

3MT plakat nowy

Do 29 stycznia 2017 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach konkursu Three Minute Thesis®. Przedmiotem Konkursu 3MT® jest wyłonienie najlepszej trzyminutowej prezentacji ustnej na temat prowadzonej w ramach doktoratu pracy naukowej i jej znaczenia dla społeczeństwa, wygłoszonej przed publicznością i Jury w trakcie trwania Konkursu 3MT®.

SZCZEGÓŁY ! ! !

Fundusz im. Iwony Winiarskiej-Feleszko dla przyszłych studentów

Opublikowano: środa, 18, styczeń 2017 11:26 Magda BojarskaDrukujE-mail

batorego

Do 1 marca 2017 r. można składać wnioski w ramach konkursu na stypendia z Funduszu im. Iwony Winiarskiej-Feleszko. Konkurs adresowany jest do osób pochodzących z niezamożnych środowisk mniejszych miast i małych miejscowości, które w 2017 r. chcą rozpocząć naukę na I rok studiów dziennych w państwowych uczelniach warszawskich. Wysokość miesięcznego stypendium - od września do czerwca - wynosi 700 zł.

CZYTAJ WIĘCEJ ! ! !

Fundusz „Rozwiń Skrzydła" im. J. i J. Putka dla przyszłych studentów

Opublikowano: wtorek, 17, styczeń 2017 07:55 Magda BojarskaDrukujE-mail

batorego

 

Do 1 czerwca 2017 r. można składać wnioski w ramach konkursu Funduszu „Rozwiń Skrzydła" im. J. i J. Putka na stypendia dla przyszłych studentów. Konkurs adresowany jest do młodych ludzi z niezamożnych rodzin, zamierzających studiować w polskich uczelniach państwowych na dziennych studiach licencjackich lub jednolitych magisterskich. Wysokość miesięcznego stypendium - od września do czerwca - wynosi 630 zł.

W regulaminie konkursu przewidziano także możliwość otrzymania tzw. stypendium rekrutacyjnego. Może być ono przeznaczone na wydatki związane z kosztami rekrutacji na studia - opłata rekrutacyjna, dojazd na uczelnię, nocleg. Wysokość dodatkowego stypendium wynosi 600 zł.

’Oréal Brandstorm 2017

Opublikowano: wtorek, 17, styczeń 2017 07:54 Magda BojarskaDrukujE-mail

brandstorm

Studenci z Polski mogą zgłaszać się do międzynarodowego konkursu: L’Oréal Brandstorm 2017. W jego 25. edycji udział mogą wziąć również przyszli inżynierowie. Zwycięzcy po raz pierwszy będą mogli też w pełni zrealizować swoje pomysły.

KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!!

Czwarta edycja Tygodnia Szkoleniowego dla kadry akademickiej w Uniwersytecie Zachodnim Timisoara

Opublikowano: piątek, 13, styczeń 2017 07:05 Magda BojarskaDrukujE-mail

Uniwersytet Zachodni Timișoara/Universitatea de Vest din Timişoara/West University of Timișoara ma przyjemność ogłosić czwartą edycję tygodnia szkoleniowego dla kadry w terminie: od 24 do 28 kwietnia 2017 r.

Universitatea de Vest din Timisoara (UVT) jest głównym centrum edukacyjnym i badawczym zachodniej Rumunii. Stanowi wszechstronny uniwersytet sprzyjający interdyscyplinarności, składa się na niego 11 wydziałów z poszczególnymi działami, jak również Zakład Doskonalenia Nauczycieli. Wydziały funkcjonujące w ramach UVT to: Sztuka i Wzornictwo; Chemia, Biologia, Geografia; Ekonomia i Zarządzanie; Prawo i Nauki Administracyjne; Literatura, Historia i Teologia; Matematyka i Informatyka; Muzyka; Wychowanie Fizyczne i Sport; Fizyka; Nauki Polityczne, Filozofia i Nauki o Komunikacji; Socjologia i Psychologia.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich partnerów zainteresowanych poznaniem rumuńskiej uczelni, jak również odkrywaniem wyzwań i możliwości programu Erasmus+ i innych procesów internacjonalizacji w dziedzinie szkolnictwa wyższego zarówno w Europie, jak i na świecie.

Czytaj więcej: Czwarta edycja Tygodnia Szkoleniowego dla kadry akademickiej w Uniwersytecie Zachodnim Timisoara

GPW: Konkurs na najlepszą pracę licencjacka i magisterską

Opublikowano: poniedziałek, 09, styczeń 2017 12:13 Magda BojarskaDrukujE-mail

gpw

Do 30 czerwca 2017 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach konkursu na najlepszą pracę licencjacką i pracę magisterską dotyczącą rynku kapitałowego. Celem konkursu jest zachęcenie studentów i doktorantów do poszerzania wiedzy na temat rynku kapitałowego, instytucji tworzących jego infrastrukturę, a także nowoczesnych instrumentów finansowych. Pula nagród w konkursie wynosi 8 000 zł.

W konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską mogą natomiast wziąć udział autorzy prac, na podstawie których uzyskali tytuł zawodowy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej w okresie od stycznia do grudnia roku kalendarzowego poprzedzającego datę ogłoszenia konkursu.
 
W ramach konkursu na najlepsze prace magisterskie przyznane zostaną następujące nagrody:
  • za najlepszą pracę magisterską - nagroda pieniężna w wysokości 5 000 zł;
  • za dwie kolejne, wyróżnione prace magisterskie - wyróżnienie niepieniężne.
W ramach konkursu na najlepsze prace licencjackie przyznane zostaną następujące nagrody:
  • za najlepszą pracę licencjacką - nagroda pieniężna w wysokości 3 000 zł oraz bezpłatny staż na GPW;
  • za dwie kolejne, wyróżnione prace licencjackie - bezpłatny staż na GPW.
Szczegółowe informacje o konkursie na prace licencjackie i magisterskie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

International Winter Academy

Opublikowano: czwartek, 05, styczeń 2017 14:13 Magda BojarskaDrukujE-mail

estona vintro 620x343px02 jaanuar 1

INTERNATIONAL WINTER ACADEMY

A celebration of Estonia’s rich cultural heritage, the International Winter Academy brings together people from all walks of life to a gorgeous Männiku forest cottage in Viljandi, Estonia.

I am sure a lot of you have questions about Estonia and Estonians.

For example why do we enjoy beating ourselves with a bundle of birch twigs and then run from a hot sauna to an ice cold lake?

Is it really possible to learn how to play Estonian Jew’s Harp in 10 minutes or less?

Why are the Estonians called a singing nation?

Is village swing really the most fun you can have?

Do Estonians ever speak and what is the deal with those 14 cases?

Do all Estonians know one another?

How to create magical patterns?

Needless to say, you will get all the answers to those burning questions because University of Tartu Viljandi Culture Academy is proud to organize an extravagant week of cultural activities and present Estonia as an inclusive and welcoming place of free-flowing and uniquely rich cultural expression.

The International Winter Academy includes a plethora of programs set to take place from January 30 – February 2, 2017

It is a week of learning, experiencing, tasting, listening and having fun and it features well known Estonian creative professionals giving key-note lectures accompanied by inter-disciplinary  seminars, workshops and of course cultural events.
Over four days and three nights, friendships are formed, skills and knowledge are gained and the collegial spirit takes root.

We very much welcome your participation in our interactive and hands-on activities to discover Estonia’s cultural spirit and passion

Registration is open until January, 18. 2017. For registration please contact Ms. Liina Junolaine at Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

The registration fee for the International Winter Academy is 250€ (150€ for students, university students and exchange students ages 17 and up)
The fee includes accommodation for 3 nights, breakfast, lunch, dinner and all coffee breaks throughout the event, cultural and leisure program, information package, Certificate/ Grade certificate and ECTS credit points

We hope to welcome you all in Viljandi!

Strona 1 z 21