Back to Top

Stypendyści programu Erasmus+

Dr Mykhaylo Komarnytskyy z Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie kolejnym gościem PWSTE w Jarosławiu w ramach programu Erasmus+

Opublikowano: poniedziałek, 10 grudzień 2018 10:27 Magda Bojarska Drukuj E-mail
0

W dniach 26-30.11.2018 r. na zaproszenie mgr Magdaleny Bojarskiej, kierującej Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu i odpowiadającej za organizację pobytu, odpowiedział dr Mykhaylo Komarnytskyy z Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni.
Wizyta stanowiła realizację programu Erasmus+ w obszarze mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni europejskiej współpracującej z krajami partnerskimi, czyli z innych regionów świata. Dzięki podpisanym umowom interinstytucjonalnym w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia szkolenia podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw europejskich.
Realizując wymianę związany z promocją współpracy z zagranicą Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie, Mykhaylo Komarnytskyy skorzystał z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Celem przyjazdu szkoleniowego w ramach programu Erasmus+ było stworzenie niepowtarzalnej szansy na poprawę kwalifikacji i umiejętności poprzez możliwości wymiany doświadczeń z Działem Współpracy Międzynarodowej uczelni partnerskiej, z którą prowadzona jest wieloletnia kooperacja bilateralna. Istotną rolę odegrał oczywiście rozwój kompetencji miękkich, jak predyspozycje pracy w międzynarodowej grupie, a także doskonalenie zdolności językowych. Za główną korzyść wymiany uznajemy doskonalenie umiejętności i kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą doświadczeń, jak również poszerzaniem wiedzy w zakresie szeroko rozumianej internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego. W trakcie kilkudniowych spotkań, dyskusji poddano ramy trwającej od kilku lat oraz przyszłej współpracy w dziedzinie organizacji wymiany młodzieży, jak również planowania wspólnych wydarzeń i seminariów, czy też publikacji.

Czytaj więcej: Dr Mykhaylo Komarnytskyy z Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie kolejnym...

Działalność międzynarodowa PWSTE w Jarosławiu

Opublikowano: piątek, 20 lipiec 2018 09:09 Magda Bojarska Drukuj E-mail
FAFE 1

W roku akademickim 2017/2018, 21 studentów PWSTE w Jarosławiu przebywało za granicą korzystając z programu Erasmus+. Wśród wybieranych krajów i uczelni znajdują się: University of Azores w Portugalii, Universidad Politécnica de Cartagena w Hiszpanii oraz portugalska uczelnia IESF- Instituto de Estudos Superiores de Fafe, INSTITUTO POLITECNICO DO PORTO w Portugalii, a także Universidad de Murcia w Hiszpanii.

Uczestnikami programu są studenci zarządzania I i II stopnia, finansów i rachunkowości oraz filologii angielskiej, turystyki i rekreacji czy też administracji, jak również bezpieczeństwa wewnętrznego.
Kolejnych 23 studentów wyjechało właśnie na zagraniczne praktyki wakacyjne do Grecji i Hiszpanii, także w ramach programu Erasmus+.
Oceniając z perspektywy, studenci wymieniają mnóstwo zalet wyjazdu. Do najważniejszych należy rozwój własnej osobowości. Za granicą uczą się niezależności, stając się bardziej dojrzałymi wewnętrznie i tolerancyjnymi. Przeważnie chcą się sprawdzić, poznać swoje możliwości, nauczyć się języka danego kraju i popracować nad swoim angielskim. Przechodzą pewnego rodzaju przemianę, jeśli chodzi o plany na przyszłość, które po powrocie są już bardziej skrystalizowane. Niejednokrotnie po odbytych za granicą studiach, planują kolejne wyjazdy np. na praktykę – jeszcze w trakcie trwania studiów lub jako absolwenci, gdyż także taką możliwość daje program Erasmus+ w PWSTE w Jarosławiu.
Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy! Za realizację wyjazdów odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+.
Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów: na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni i na praktykę do zagranicznej instytucji.
NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Czytaj więcej: Działalność międzynarodowa PWSTE w Jarosławiu

Absolwentka PWSTE Yuliia Malohlovets na praktykach Erasmus+ w Hiszpanii

Opublikowano: poniedziałek, 15 październik 2018 08:18 Magda Bojarska Drukuj E-mail
1

W ramach programu Erasmus+ także absolwenci naszej Uczelni mogą korzystać z wyjazdów na praktyki zagraniczne. Obecnie Yuliia Malohlovets przebywa w Hotel Rural las Tirajanas w San Bartolomé de Tirajana - Gran Canaria - Hiszpania, gdzie nabywa kompetencje zawodowe.

Czytaj więcej: Absolwentka PWSTE Yuliia Malohlovets na praktykach Erasmus+ w Hiszpanii

Bilateralna współpraca pomiędzy PWSTE w Jarosławiu i Narodowym Uniwersytetem im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie

Opublikowano: piątek, 20 lipiec 2018 08:26 Magda Bojarska Drukuj E-mail
I V

W dniach 2-6 lipca 2018 r. na zaproszenie mgr Magdaleny Bojarskiej, kierującej Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu i odpowiadającej za organizację pobytu, odpowiedziała dr Ivanna Myshchyshyn z Działu Współpracy Międzynarodowej Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franko na Ukrainie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni.
Gość skorzystał z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Dzięki podpisanej umowie o wymianie w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia szkolenia podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: Bilateralna współpraca pomiędzy PWSTE w Jarosławiu i Narodowym Uniwersytetem im. Ivana Franko we...

Olesia Derhak, studentka zarządzania PWSTE spędziła semester letni 2017/2018 na Universidad Politécnica de Cartagena w ramach programu Erasmus+

Opublikowano: wtorek, 17 lipiec 2018 12:41 Magda Bojarska Drukuj E-mail
O Derhak
Jestem studentką Instytutu Ekonomii i Zarządzania PWSTE w Jarosławiu i postanowiłam skorzystać z proponowanego przez naszą Uczelnię programu Erasmus+, dlatego też letni semestr roku akademickiego 2017/2018 spędziłam w hiszpańskiej uczelni o nazwie: Universidad Politécnica de Cartagena.
Jestem bardzo zadowolona z pobytu za granicą. Uważam, że jest to wspaniałe doświadczenie na całe życie.
Dzięki wsparciu Działu Współpracy Międzynarodowej mojej Uczelni mogłam spróbować własnych sił i podjąć studia w języku angielskim na uniwersytecie, który ma podpisane porozumienie o współpracy z PWSTE w Jarosławiu. Podczas semestralnego pobytu w Cartagenie poznałam wielu ciekawych studentów z innych krajów, a także zwiedziłam piękne miasta.
Teraz, kiedy już jestem w domu i z perspektywy mogę ocenić ostatnie miesiące mojego życia – uważam, że dla mnie podróż do Hiszpanii była najbardziej niezapomnianym z dotychczas poznanych wrażeń.
Polecam wszystkim studentom jarosławskiej Uczelni skorzystanie z możliwości wyjazdów na studia i praktyki do zagranicznych uczelni i instytucji.

Nie obawiajcie się wypróbować możliwości oferowane przez PWSTE w Jarosławiu :)

Zagraniczne praktyki w Grecji z Erasmusem+ naszego studenta Romana Krasovskyi'ego

Opublikowano: poniedziałek, 15 październik 2018 07:43 Magda Bojarska Drukuj E-mail

1

Student bezpieczeństwa wewnętrznego PWSTE w Jarosławiu, Roman Krasovskyi odbył wakacyjne praktyki zagraniczne korzystając ze stypendium Erasmus+. W okresie od 26.06. do 15.09.2018 r. przebywał w Atlantica Aegean Park 5* Hotel na greckiej wyspie Rodos.

Czytaj więcej: Zagraniczne praktyki w Grecji z Erasmusem+ naszego studenta Romana Krasovskyi'ego

Prof. Anzhela Kuznyetsova z Uniwersytetu Bankowości w Kijowie gościem PWSTE w Jarosławiu (10-14.09.2018 r.) w ramach programu Erasmus+

Opublikowano: poniedziałek, 17 wrzesień 2018 09:32 Magda Bojarska Drukuj E-mail
A Kuznyetsova

W dniach 10-14 września 2018 r. na zaproszenie mgr Magdaleny Bojarskiej, kierującej Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu i odpowiadającej za organizację pobytu, odpowiedziała prof. Anzhela Kuznyetsova, Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni.
Wizyta stanowiła realizację programu Erasmus+ w obszarze mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni europejskiej współpracującej z krajami partnerskimi, czyli z innych regionów świata. Dzięki podpisanym umowom inter-instytucjonalnym w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia szkolenia podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw europejskich.
Realizując wymianę prof. Anzhela Kuznyetsova, Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie skorzystała z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Celem przyjazdu szkoleniowego w ramach programu Erasmus+ było stworzenie niepowtarzalnej szansy na poprawę umiejętności poprzez możliwości wymiany doświadczeń uczelni partnerskiej, z którą prowadzona jest wieloletnia współpraca bilateralna. Istotną rolę odegrał oczywiście rozwój kompetencji miękkich, jak predyspozycje pracy w międzynarodowej grupie, a także doskonalenie zdolności językowych. Za główną korzyść wymiany uznajemy doskonalenie kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą doświadczeń, jak również poszerzaniem wiedzy w zakresie szeroko rozumianej internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego. W trakcie kilkudniowych spotkań, dyskusji poddano ramy trwającej od kilku lat oraz przyszłej współpracy w dziedzinie organizacji wymiany młodzieży, jak również planowania wspólnych wydarzeń i seminariów, czy też publikacji.

Czytaj więcej: Prof. Anzhela Kuznyetsova z Uniwersytetu Bankowości w Kijowie gościem PWSTE w Jarosławiu...

Kolejna relacja Y. Kryvoruk z portugalskiego FAFE z Erasmusem+

Opublikowano: wtorek, 17 lipiec 2018 07:06 Magda Bojarska Drukuj E-mail
Y K

W roku akademickim 2017/2018, 21 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu przebywało za granicą korzystając z programu Erasmus+. Wśród wybieranych krajów i uczelni znajdują się: University of Azores w Portugalii, Universidad Politécnica de Cartagena w Hiszpanii oraz portugalska uczelnia IESF - Instituto de Estudos Superiores de Fafe, Instituto Politecnico do Porto w Portugalii, a także Universidad de Murcia w Hiszpanii. Kolejnych 23 studentów wyjechało na zagraniczne praktyki wakacyjne do Grecji i Hiszpanii, także w ramach programu Erasmus+. Oceniając z perspektywy, studenci wymieniają mnóstwo zalet wyjazdu.

- Do najważniejszych należy rozwój własnej osobowości. Za granicą uczą się niezależności, stając się bardziej dojrzałymi wewnętrznie i tolerancyjnymi. Przeważnie chcą się sprawdzić, poznać swoje możliwości, nauczyć się języka danego kraju i popracować nad swoim angielskim - wyjaśnia odpowiadająca za realizację wyjazdów mgr Magdalena Bojarska, Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE. - Nasi studenci przechodzą pewnego rodzaju przemianę, jeśli chodzi o plany na przyszłość, które po powrocie są już bardziej skrystalizowane – dodaje. Poniżej prezentujemy relację jednej z uczestniczek programu.

Czytaj więcej: Kolejna relacja Y. Kryvoruk z portugalskiego FAFE z Erasmusem+

Strona 1 z 6