Back to Top

Stypendyści programu Erasmus+

Absolwent PWSTE podczas praktyki w Aberystwyth University ! ! !

Opublikowano: piątek, 10 lipiec 2020 08:55 Magda Bojarska Drukuj E-mail
1

Absolwent PWSTE podczas praktyki w walijskim Aberystwyth University w Katedrze Geografii i Nauk o Ziemi z programem ERASMUS+. W okresie 25.11.2019 - 09.03.2020 absolwent geodezji i kartografii Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu zdobywał praktyczne umiejętności podczas zawodowej praktyki zrealizowanej dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: Absolwent PWSTE podczas praktyki w Aberystwyth University ! ! !

Studenci z PWSTE na studiach w Hiszpanii z Erasmusem+

Opublikowano: poniedziałek, 01 czerwiec 2020 11:02 Magda Bojarska Drukuj E-mail
1

Adrian Turek i Tomasz Kornak - studenci II roku filologii angielskiej z PWSTE w Jarosławiu zakończyli studia na hiszpańskim Universidad de Murcia w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 w ramach programu Erasmus+. Realizacja projektu była możliwa dzięki umowie o współpracy podpisanej między jarosławską Uczelnią i hiszpańskim partnerem. Za realizację wyjazdu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Mamy nadzieję, że nasi studenci pomimo trudnego czasu, w jakim wszyscy się znaleźliśmy zdobyli wiele niezapomnianych wrażeń i ciekawych doświadczeń ! :) !

Czytaj więcej: Studenci z PWSTE na studiach w Hiszpanii z Erasmusem+

Bilateralna współpraca pomiędzy PWSTE w Jarosławiu i Narodowym Uniwersytetem im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie

Opublikowano: wtorek, 05 listopad 2019 21:57 Magda Bojarska Drukuj E-mail
1

W dniach 1-5 lipca 2019 r. na zaproszenie JM Rektora PWSTE w Jarosławiu, prof. ucz. dra hab. Krzysztofa Rejmana odpowiedziała dr Ivanna Myshchyshyn z Działu Współpracy Międzynarodowej Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franko na Ukrainie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni. Za organizację pobytu odpowiedzialna była mgr Magdalena Bojarska, kierująca Działem Współpracy Międzynarodowej.
Gość skorzystał z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Dzięki podpisanej umowie o wymianie w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia szkolenia podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: Bilateralna współpraca pomiędzy PWSTE w Jarosławiu i Narodowym Uniwersytetem im. Ivana Franko we...

Adrian Turek i Tomasz Kornak - studenci II roku filologii angielskiej z PWSTE w Jarosławiu rozpoczęli studia na Universidad de Murcia w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 w ramach programu Erasmus+

Opublikowano: sobota, 15 luty 2020 19:17 Magda Bojarska Drukuj E-mail
4

Adrian Turek i Tomasz Kornak - studenci II roku filologii angielskiej z PWSTE w Jarosławiu rozpoczęli studia na Universidad de Murcia w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 w ramach programu Erasmus+.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki umowie o współpracy podpisanej między jarosławską Uczelnią i hiszpańskim partnerem.

Za realizację wyjazdu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Naszym studentom życzymy niezapomnianych wrażeń i powodzenia w zdobywaniu ciekawych doświadczeń ! :) !

Czytaj więcej: Adrian Turek i Tomasz Kornak - studenci II roku filologii angielskiej z PWSTE w Jarosławiu...

Prof. Anzhela Kuznyetsova - Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie gościem PWSTE w Jarosławiu (9-13.12.2019 r.) w ramach programu Erasmus+

Opublikowano: środa, 18 grudzień 2019 07:28 Magda Bojarska Drukuj E-mail
1

W dniach 9-13 grudnia 2019 r. w PWSTE gościliśmy prof. Anzhelę Kuznyetsovą, Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni. Delegacja składająca się także z prof. Oleksandra Petryka, spotkała się z JM Rektorem, prof. ucz. drem hab. Krzysztofem Rejmanem, który wręczył dyplom poświadczający udział w kilkudniowym programie dydaktycznym.
Za organizację pobytu odpowiadała mgr Magdalena Bojarska, kierująca Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu. Ciekawym elementem wizyty było spotkanie ze studentami z zagranicy, przebywającymi w naszej Uczelni w ramach Erasmusa+. Wygłoszono interesujące wykłady.
Wizyta stanowiła realizację programu Erasmus+ w obszarze mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni europejskiej współpracującej z krajami partnerskimi, czyli z innych regionów świata. Dzięki podpisanym umowom interinstytucjonalnym w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia stażu podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw europejskich.
Realizując wymianę prof. Anzhela Kuznyetsova, Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie skorzystała z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Celem przyjazdu dydaktycznego w ramach programu Erasmus+ było stworzenie niepowtarzalnej szansy na poprawę umiejętności poprzez możliwości wymiany doświadczeń uczelni partnerskiej, z którą prowadzona jest wieloletnia współpraca bilateralna. Istotną rolę odegrał oczywiście rozwój kompetencji miękkich, jak predyspozycje pracy w międzynarodowej grupie, a także doskonalenie zdolności językowych. Za główną korzyść wymiany uznajemy doskonalenie kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą doświadczeń, jak również poszerzaniem wiedzy w zakresie szeroko rozumianej internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego. W trakcie kilkudniowych spotkań, dyskusji poddano ramy trwającej od kilku lat oraz przyszłej współpracy w dziedzinie organizacji wymiany młodzieży, jak również planowania wspólnych wydarzeń i seminariów, czy też publikacji.
Zagraniczny gość podkreślił nowoczesne wyposażenie naszej Uczelni, zachwycając się poszczególnymi jednostkami Kampusu, w tym biblioteką, jak również Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnym z siłownią, studiem do ćwiczeń rehabilitacyjno-rekreacyjnych oraz pokojem z fotelami do samomasażu, a przede wszystkim serdecznym i profesjonalnym przyjęciem.

Przyjazd był możliwy dzięki staraniom mgr Magdaleny Bojarskiej, kierującej Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu, gdyż to jarosławska Uczelnia była instytucją wnioskującą, która otrzymała grant w akcji 1 „Mobilność edukacyjna” w programie Erasmus+, gdzie instytucje mogą uzyskać dofinansowanie nie tylko na prowadzenie wymiany studentów i pracowników z krajami programu ale właśnie wymiany z krajami partnerskimi, czyli spoza obszaru państw Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: Prof. Anzhela Kuznyetsova - Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie gościem PWSTE w Jarosławiu...

Strona 1 z 9