Back to Top

Stypendyści programu Erasmus+

Relacja ze studiów na słowackim Uniwersytecie Preszowskim oczami studentki PWSTE - Edyty Florek

Opublikowano: wtorek, 30 kwiecień 2019 10:28 Magda Bojarska Drukuj E-mail
1

Nazywam się Edyta i jestem studentką PWSTE w Jarosławiu, która skorzystała z wyjazdu na stypendium z programu Erasmus+ w semestrze letnim 2018/2019.

Po wielotygodniowych przygotowaniach oraz wielkiej pomocy i wsparciu Magdaleny Bojarskiej, kierującej Działem Współpracy Międzynarodowej jarosławskiej Uczelni, 9 lutego 2019 r. przyjechałam na Słowację do Preszowa i zostałam zakwaterowana w akademiku, który ma bardzo dobrą lokalizację – jest położony blisko centrum, stołówki oraz wydziału, gdzie odbywają się zajęcia.

Następnie wzięłam udział w uroczystym otwarciu semestru dla studentów Erasmus+ na Uniwersytecie w Preszowie.

Czytaj więcej: Relacja ze studiów na słowackim Uniwersytecie Preszowskim oczami studentki PWSTE - Edyty Florek

Absolwentka PWSTE Yuliia Malohlovets na praktykach Erasmus+ w Hiszpanii

Opublikowano: poniedziałek, 15 październik 2018 08:18 Magda Bojarska Drukuj E-mail
1

W ramach programu Erasmus+ także absolwenci naszej Uczelni mogą korzystać z wyjazdów na praktyki zagraniczne. Obecnie Yuliia Malohlovets przebywa w Hotel Rural las Tirajanas w San Bartolomé de Tirajana - Gran Canaria - Hiszpania, gdzie nabywa kompetencje zawodowe.

Czytaj więcej: Absolwentka PWSTE Yuliia Malohlovets na praktykach Erasmus+ w Hiszpanii

Maryna Tieriekhova na studiach na Metropolitan University Prague!

Opublikowano: niedziela, 07 kwiecień 2019 21:35 Magda Bojarska Drukuj E-mail
54419064 2330528533849843 3306408082367578112 n

W roku akademickim 2018/2019, 19 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu przebywa za granicą korzystając z programu Erasmus+. Wśród wybieranych krajów i uczelni znajdują się: Instituto Politecnico do Porto i University of Aveiro w Portugalii, Universidad Politécnica de Cartagena oraz Universidad de Murcia w Hiszpanii, a także czeski Metropolitan University Prague, Uniwersytet Preszowski i Wyższa Szkoła Zarządzania Bezpieczeństwem w Koszycach na Słowacji, jak również International College of Cosmetology w Rydze na Łotwie i Uniwersytet Jana Ewangelisty Purkyniego w Uściu nad Łabą w Czechach.

Kolejni wyjadą niedługo na zagraniczne praktyki wakacyjne do Grecji i Hiszpanii oraz na Cypr, także w ramach programu Erasmus+. Uczestnikami programu są studenci pedagogiki I i II stopnia, finansów i rachunkowości oraz filologii angielskiej, a także bezpieczeństwa wewnętrznego, kosmetologii, jak również zarządzania I i II stopnia.

Przekazujemy poniżej krótką relację ze studiów studentki zarządzania na poziomie magisterskim PWSTE w Jarosławiu, która wybrała na swojego kolejnego Erasmusa+ Metropolitan University Prague w Czechach!


Ahoj! Cześć! Hello!
Jestem Maryna Tieriekhova, studentka I roku zarządzania II stopnia i już ponad miesiąc przebywam w pięknym kraju, jakim są Czechy, a konkretnie studiuję w samej Pradze.
Spędzam letni semestr roku akademickiego 2018/2019 na uczelni o nazwie Metropolitan University Prague korzystając z programu Erasmus+. Jest to już mój kolejny wyjazd. Za pierwszym razem wybrałam studia w Hiszpanii, a potem skorzystałam z praktyki w Grecji, także z Erasmusem+.
Uwielbiam podróże, a przy tym spotkania z nowymi ludźmi. Lubię ciągle uczyć się czegoś nowego i dlatego wybrałam Erasmus+.
Bardzo polecam skorzystać z tak unikalnej możliwości.


Maryna Tieriekhova

 

Czytaj więcej: Maryna Tieriekhova na studiach na Metropolitan University Prague!

Absolwent Patryk Posłajko na zagranicznej praktyce w Hiszpanii z Erasmusem+

Opublikowano: niedziela, 07 kwiecień 2019 18:17 Magda Bojarska Drukuj E-mail
img 20190310 172347

Program Erasmus+ prowadzony przez Dział Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu oferuje możliwości skorzystania z wyjazdu stypendialnego na zagraniczną praktykę będąc już absolwentem uczelni wyższej. Z takiej możliwości skorzystał Patryk Posłajko, absolwent geodezji i kartografii jarosławskiej Uczelni, który obecnie przebywa na Technical University of Cartagena w Hiszpanii. Poniżej jego relacja z pobytu.

Witam i pozdrawiam!
Mogę śmiało powiedzieć, że ten wyjazd z Erasmusem+ daje naprawdę duże możliwości, tyle co można zobaczyć podróżując to głowa mała :)
Niedawno wróciłem z Walencji, po udanej wycieczce z "las Fallas" czyli święta ognia i mogę przyznać, że był to jeden z ciekawszych wyjazdów w moim życiu. Chyba nigdy nie widziałem lepszego pokazu fajerwerków. Podczas zwiedzania miasta, można było podziwiać makiety wykonane przez profesjonalnych artystów, które rozsiane były po całym mieście. Zakończenie święta skutkowało spektakularnym spaleniem wszystkich tych makiet. W marcu br. byłem 2 dni w Maladze oraz zwiedziłem parę atrakcyjnych miejsc takich, jak Zamek Alcazaba, Katedrę Wcielenia czy muzeum motoryzacyjne. W planach chciałbym jeszcze zobaczyć Barcelonę oraz Madryt.

Patryk Posłajko

Czytaj więcej: Absolwent Patryk Posłajko na zagranicznej praktyce w Hiszpanii z Erasmusem+

Zagraniczne praktyki w Grecji z Erasmusem+ naszego studenta Romana Krasovskyi'ego

Opublikowano: poniedziałek, 15 październik 2018 07:43 Magda Bojarska Drukuj E-mail

1

Student bezpieczeństwa wewnętrznego PWSTE w Jarosławiu, Roman Krasovskyi odbył wakacyjne praktyki zagraniczne korzystając ze stypendium Erasmus+. W okresie od 26.06. do 15.09.2018 r. przebywał w Atlantica Aegean Park 5* Hotel na greckiej wyspie Rodos.

Czytaj więcej: Zagraniczne praktyki w Grecji z Erasmusem+ naszego studenta Romana Krasovskyi'ego

Mariana Puzyniak, studentka filologii angielskiej PWSTE w Jarosławiu podczas semestru letniego 2018/2019 w ramach programu Erasmus+ w portugalskim University of Aveiro

Opublikowano: piątek, 29 marzec 2019 07:34 Magda Bojarska Drukuj E-mail
1
 
Nazywam się Mariana Puzyniak i jestem studentką filologii angielskiej w PWSTE w Jarosławiu. Semestr letni 2018/2019 zdecydowałam się spędzić korzystając z programu Erasmus+ na portugalskim University of Aveiro.
Przede wszystkim chciałabym podkreślić, że udział w programie Erasmus+ to wyjątkowa okazja, z której każdy student powinien skorzystać. Możliwość zapoznania się z zupełnie inną kulturą i systemem edukacyjnym skłania każdego międzynarodowego studenta do rozwoju. Portugalczycy to uprzejmi, weseli, zabawni i życzliwi ludzie.
Wszyscy uczestnicy Erasmusa+ przebywając w międzynarodowym towarzystwie stale doskonalą umiejętności językowe - są w stanie łączyć różne formy aktywności od pilnej nauki, poprzez spotkania edukacyjne, warsztaty oraz wykłady, aż po opalanie się na plażach w pobliżu oceanu.
Każdy student dostaje możliwość prowadzenia aktywnego trybu życia, podróży i poznania wyjątkowych młodych ludzi z rożnych części świata.
Jestem wdzięczna mojej uczelni PWSTE, a zwłaszcza pani Magdzie Bojarskiej za możliwość uczestnictwa w programie Erasmus+ kolejny już raz. Ten czas to połączenie niezapomnianej zabawy oraz przygody na całe życie ze zdobywaniem wiedzy w międzynarodowym systemie kształcenia.
 

Czytaj więcej: Mariana Puzyniak, studentka filologii angielskiej PWSTE w Jarosławiu podczas semestru letniego...

Prof. Anzhela Kuznyetsova z Uniwersytetu Bankowości w Kijowie gościem PWSTE w Jarosławiu (10-14.09.2018 r.) w ramach programu Erasmus+

Opublikowano: poniedziałek, 17 wrzesień 2018 09:32 Magda Bojarska Drukuj E-mail
A Kuznyetsova

W dniach 10-14 września 2018 r. na zaproszenie mgr Magdaleny Bojarskiej, kierującej Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu i odpowiadającej za organizację pobytu, odpowiedziała prof. Anzhela Kuznyetsova, Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni.
Wizyta stanowiła realizację programu Erasmus+ w obszarze mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni europejskiej współpracującej z krajami partnerskimi, czyli z innych regionów świata. Dzięki podpisanym umowom inter-instytucjonalnym w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia szkolenia podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw europejskich.
Realizując wymianę prof. Anzhela Kuznyetsova, Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie skorzystała z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Celem przyjazdu szkoleniowego w ramach programu Erasmus+ było stworzenie niepowtarzalnej szansy na poprawę umiejętności poprzez możliwości wymiany doświadczeń uczelni partnerskiej, z którą prowadzona jest wieloletnia współpraca bilateralna. Istotną rolę odegrał oczywiście rozwój kompetencji miękkich, jak predyspozycje pracy w międzynarodowej grupie, a także doskonalenie zdolności językowych. Za główną korzyść wymiany uznajemy doskonalenie kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą doświadczeń, jak również poszerzaniem wiedzy w zakresie szeroko rozumianej internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego. W trakcie kilkudniowych spotkań, dyskusji poddano ramy trwającej od kilku lat oraz przyszłej współpracy w dziedzinie organizacji wymiany młodzieży, jak również planowania wspólnych wydarzeń i seminariów, czy też publikacji.

Czytaj więcej: Prof. Anzhela Kuznyetsova z Uniwersytetu Bankowości w Kijowie gościem PWSTE w Jarosławiu...

Dr Mykhaylo Komarnytskyy z Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie kolejnym gościem PWSTE w Jarosławiu w ramach programu Erasmus+

Opublikowano: poniedziałek, 10 grudzień 2018 10:27 Magda Bojarska Drukuj E-mail
0

W dniach 26-30.11.2018 r. na zaproszenie mgr Magdaleny Bojarskiej, kierującej Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu i odpowiadającej za organizację pobytu, odpowiedział dr Mykhaylo Komarnytskyy z Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni.
Wizyta stanowiła realizację programu Erasmus+ w obszarze mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni europejskiej współpracującej z krajami partnerskimi, czyli z innych regionów świata. Dzięki podpisanym umowom interinstytucjonalnym w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia szkolenia podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw europejskich.
Realizując wymianę związany z promocją współpracy z zagranicą Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie, Mykhaylo Komarnytskyy skorzystał z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Celem przyjazdu szkoleniowego w ramach programu Erasmus+ było stworzenie niepowtarzalnej szansy na poprawę kwalifikacji i umiejętności poprzez możliwości wymiany doświadczeń z Działem Współpracy Międzynarodowej uczelni partnerskiej, z którą prowadzona jest wieloletnia kooperacja bilateralna. Istotną rolę odegrał oczywiście rozwój kompetencji miękkich, jak predyspozycje pracy w międzynarodowej grupie, a także doskonalenie zdolności językowych. Za główną korzyść wymiany uznajemy doskonalenie umiejętności i kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą doświadczeń, jak również poszerzaniem wiedzy w zakresie szeroko rozumianej internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego. W trakcie kilkudniowych spotkań, dyskusji poddano ramy trwającej od kilku lat oraz przyszłej współpracy w dziedzinie organizacji wymiany młodzieży, jak również planowania wspólnych wydarzeń i seminariów, czy też publikacji.

Czytaj więcej: Dr Mykhaylo Komarnytskyy z Narodowego Uniwersytetu im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie kolejnym...

Działalność międzynarodowa PWSTE w Jarosławiu

Opublikowano: piątek, 20 lipiec 2018 09:09 Magda Bojarska Drukuj E-mail
FAFE 1

W roku akademickim 2017/2018, 21 studentów PWSTE w Jarosławiu przebywało za granicą korzystając z programu Erasmus+. Wśród wybieranych krajów i uczelni znajdują się: University of Azores w Portugalii, Universidad Politécnica de Cartagena w Hiszpanii oraz portugalska uczelnia IESF- Instituto de Estudos Superiores de Fafe, INSTITUTO POLITECNICO DO PORTO w Portugalii, a także Universidad de Murcia w Hiszpanii.

Uczestnikami programu są studenci zarządzania I i II stopnia, finansów i rachunkowości oraz filologii angielskiej, turystyki i rekreacji czy też administracji, jak również bezpieczeństwa wewnętrznego.
Kolejnych 23 studentów wyjechało właśnie na zagraniczne praktyki wakacyjne do Grecji i Hiszpanii, także w ramach programu Erasmus+.
Oceniając z perspektywy, studenci wymieniają mnóstwo zalet wyjazdu. Do najważniejszych należy rozwój własnej osobowości. Za granicą uczą się niezależności, stając się bardziej dojrzałymi wewnętrznie i tolerancyjnymi. Przeważnie chcą się sprawdzić, poznać swoje możliwości, nauczyć się języka danego kraju i popracować nad swoim angielskim. Przechodzą pewnego rodzaju przemianę, jeśli chodzi o plany na przyszłość, które po powrocie są już bardziej skrystalizowane. Niejednokrotnie po odbytych za granicą studiach, planują kolejne wyjazdy np. na praktykę – jeszcze w trakcie trwania studiów lub jako absolwenci, gdyż także taką możliwość daje program Erasmus+ w PWSTE w Jarosławiu.
Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy! Za realizację wyjazdów odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+.
Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów: na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni i na praktykę do zagranicznej instytucji.
NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Czytaj więcej: Działalność międzynarodowa PWSTE w Jarosławiu

Strona 1 z 7