foto-miniatura

Nadiia Myslytska studentka logistyki i spedycji w PWSTE w Jarosławiu semestr letni roku akademickiego 2022/2023 spędziła w Institute of Technology and Business in České Budějovice w Czechach studiując w ramach programu Erasmus+.

Dział Współpracy Międzynarodowej odpowiada za kompleksową organizację wyjazdów studenckich i pracowniczych za granicę.

Studenci wyjeżdżają na semestralne lub całoroczne studia do krajów uczestniczących w programie Erasmus+.
Korzyści z pobytu w uczelni partnerskiej, z którą zawarto umowę o bilateralnej współpracy w ramach Erasmusa+ są niesamowite. Mobilności towarzyszy zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających późniejsze zaistnienie na rynku pracy oraz realizację planów zawodowych.

Studia zagraniczne uczą samodzielności. Stanowią doceniony przez przyszłych pracodawców element kształcenia. Dodatkowo aktywizują studentów, zmuszając ich do podejmowania działań i zrywają z rutyną dotychczasowego studiowania.

Poniżej kilka słów komentarza ze strony Nadii: „spędziłam letni semestr w Czechach, podczas którego odwiedziłam wiele pięknych miejsc i poznałam wspaniałych ludzi. Chciałabym podziękować Pani Magdzie za zorganizowanie i pomoc, ponieważ naprawdę miło spędziłam tam czas. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że Erasmus to wspaniała przygoda i polecam każdemu skorzystanie z tej okazji”.