Kshyshtof Kuts

Cześć.

Nazywam się Kshyshtof Kuc, jestem studentem bezpieczeństwa wewnętrznego PWSTE w Jarosławiu. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie w ramach programu Erasmus+. Jest to dla mnie niesamowite przeżycie, ciągle odkrywam coś nowego. Myślę, że każdy powinien skorzystać z programu Erasmus+, z możliwości które studentom daje PWSTE. Ogólnie z wyjazdu jestem bardzo zadowolony. Jest wielu studentów z zagranicy, poznałem tu wspaniałych ludzi. Już dzisiaj uważam, że udało mi się podnieść kompetencje językowe oraz poznać swoje mocne strony. Uważam, że wiedza i doświadczenie zdobyte na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie zostaną docenione przez mojego przyszłego pracodawcę. Tutaj łatwiej było mi podszkolić język, poprzez „żywy” kontakt wymagany codziennymi zajęciami.

W czasie pobytu za granicą zmagałem się z wieloma sytuacjami, które jak mi się dzisiaj wydaje, bardzo rozwinęły moje poczucie niezależności oraz wiary we własne możliwości. Nauczyłem się pracować w grupie międzynarodowych studentów.

Już sam fakt, że mogłem brać udział w wykładach prowadzonych w j. angielskim stanowił dla mnie wielki test, wyzwanie i jednocześnie sprawdzenie posiadanych umiejętności językowych. Uważam, że jedynie za granicą nauka języka przychodzi dużo łatwiej.

Dodatkowo poznałem mnóstwo nowych ludzi i nawiązałem międzynarodowe przyjaźnie.

Chciałbym bardzo podziękować PWSTE w Jarosławiu za otrzymanie możliwości wyjazdu na studia zagraniczne oraz przekazane stypendium.

Wszystkim studentom gorąco polecam program Erasmus+, dzięki któremu poznałem co to samodzielność, odpowiedzialność, a także kontakt z obcą kulturą i językiem.

Pozdrawiam serdecznie:)