A Shkurko L Kutyayeva

Jesteśmy Alina Shkurko i Liliya Kutyayeva, studiujemy zarządzanie na 3 roku. Obecnie jesteśmy w Cartagenie w Hiszpanii na studiach w ramach programu Erasmus+. Było trochę ciężko zdecydować się na wyjazd za granicę, ponieważ jest to nasz ostatni rok studiów w PWSTE w Jarosławiu i wiedziałyśmy, że będziemy daleko od domu, ale po przyjeździe na hiszpańską uczelnię, przestałyśmy już mieć wątpliwości. Na Universidad Politécnica de Cartagena studiujemy biznes, chociaż w PWSTE - zarządzanie jakością. Bardzo podoba nam się w Hiszpanii i jesteśmy szczęśliwe, że możemy doświadczyć systemu kształcenia w ramach odrobinę innej specjalność. Jest to bardzo dobry uniwersytet i wspaniali wykładowcy. Jest tutaj wielu studentów z różnych krajów, co stanowi jedną z najlepszych części programu Erasmus+, że można poznać mnóstwo przyjaciół z zagranicy, jak również dowiedzieć się o ich krajach.

Przebywając w Hiszpanii podczas semestru zimowego w roku akademickim 2017/2018 wzięłyśmy udział w wielu imprezach i wycieczkach, organizowanych przez ESN (Erasmus Student Network), czyli ogólnoeuropejską sieć organizacji studenckich zajmujących się wspieraniem i rozwojem programów międzynarodowych wymian studenckich, w tym zwłaszcza programu Erasmus+ wśród studentów na własnej uczelni oraz opieką nad studentami zagranicznymi.

Każdemu polecamy wyjazd na zagraniczne studia ze stypendium Erasmus+.

Hiszpania to jest doskonały wybór zarówno do spędzania wolnego czasu, jak i studiowania, dlatego nie mamy czasu na tęsknotę za domem. Bardzo dziękujemy PWSTE w Jarosławiu i programowi Erasmus+ za możliwość wyjazdu i poznania hiszpańskiej kultury mieszkając przez kilka miesięcy w tak pięknym kraju.

Alina Shkurko i Liliya Kutyayeva, studentki III roku zarządzania PWSTE w Jarosławiu