2160528 Helusz

Zgodnie z wieloletnią tradycją w ostatnią sobotę maja w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowo-Szkoleniowym w Heluszu k. Pruchnika z inicjatywy Archiprezbitera Jarosławskiego, ks. Prałata Andrzeja Surowca zorganizowano kolejny XIX już piknik charytatywny „Z bliźnim na majówkę". Zaplanowane na dzień 28 maja 2016 r. wydarzenie zainaugurowała Msza Św. koncelebrowana, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił gość specjalny, JE Ks. Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Gośćmi honorowymi tej charakterystycznej wieloletniej inicjatywy były osoby niepełnosprawne, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z całego województwa, a także wychowankowie Domów Dziecka i dzieci ze świetlic charytatywnych, których przybyło ok. 2500. Drugie tyle stanowili zaproszeni goście, plus dodatkowych 500 osób z obsługi, w tym 200 uczniów jarosławskich szkół. Wśród przybyłych gości specjalnych znaleźli się także przedstawiciele władz samorządowych oraz parlamentarzyści z naszego regionu.
Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu reprezentowana była przez JM Rektora, prof. nadzw. dra hab. Krzysztofa Rejmana. Dodatkowo przygotowaliśmy stoisko promujące ofertę dydaktyczną naszej Uczelni. W imprezie wzięli także udział kończący semestr w PWSTE studenci z Hiszpanii, Włoch i Turcji, którzy uczestniczą w programie Erasmus+.

Ponieważ co roku piknik w Heluszu zaskakuje nas nowymi atrakcjami – tak też było i w tym sezonie. Prawdziwe emocje wzbudził koncert Zespołu „Baciary”. Dodatkowo przygotowane kolekcje w awangardowym pokazie mody przedstawił Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu.
Zaprezentowała się także młodzież z jarosławskiego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej. Z kolei Zespół „Impresja" z funkcjonującego przy Parafii Chrystusa Króla w Jarosławiu, Katolickiego Centrum Kultury przedstawił licznie przybyłej publiczności awangardowy taniec "Lalki glamour". W ramach pokazu tańca towarzyskiego tancerze zaprezentowali wysokie umiejętności uwidaczniające się w sambie, cza-czy, rumbie, jive oraz paso doble. Dopełnieniem muzycznym uroczystości były występy zespołu wokalno-muzycznego oraz instrumentalno-wokalnego z Parafii Chrystusa Króla. Piknik charytatywny „Z bliźnim na majówkę" zapisze się na długo w naszej pamięci, także dzięki wspaniałemu poczęstunkowi oraz pamiątkowym kubkom kompletowanym każdego roku przez uczestników. Goście pikniku tradycyjnie skorzystali z wielu atrakcji, do których należały: konkursy, mecze, gry i zabawy takie, jak: rzut lotką i kółkami oraz rzut do minikosza, szachy i warcaby, slalom z piłką czy strzał piłką do bramki z nagrodami w formie plecaków, albumów, piłek, książek papieskich i słodyczy. Uroczystość zabezpieczała Straż Pożarna. Wystąpiła tradycyjnie Orkiestra Dęta z Pruchnika.

oprac. mgr Magdalena Bojarska,
Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu