Do 30 września 2015 r. studenci zamieszkali w województwie wielkopolskim, mogą składać wnioski w ramach konkursu stypendialnego, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Przy ocenie wniosku pod uwagę brane są osiągnięcia naukowe kandydata oraz jego dorobek naukowy. Zgodnie z treścią regulaminu konkursu osiągnięciami kwalifikującymi do otrzymania stypendium są: wyniki uzyskane w konkursach o charakterze naukowym na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim oraz aktywność naukowa (publikacje naukowe, uczestnictwo w projektach naukowo-badawczych o zasięgu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym, udział w konferencjach o zasięgu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym, działalność w kole naukowym, dodatkowe praktyki i staże - w tym zagraniczne).

Regulamin precyzuje także, że o stypendium mogą starać się studenci kierunków z następujących obszarów wiedzy:

• nauki humanistyczne,
  • nauki społeczne,
  • nauki ścisłe,
  • nauki przyrodnicze,
  • nauki techniczne,
  • nauki rolnicze, leśne i weterynaryjne,
  • nauki medyczne i nauki o zdrowiu oraz nauki o kulturze fizycznej.

O stypendia Marszałka Województwa Mazowieckiego mogą się starać także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchacze kolegiów zamieszkującym na stałe na terenie województwa wielkopolskiego. Przy ocenie kandydatów z tej kategorii pod uwagę brane są:

• wyniki uzyskane w olimpiadach, konkursach o charakterze naukowym na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim;
  • aktywność naukowa (działalność w kole naukowym, udział w wymianie międzynarodowej oraz projektach naukowo-badawczych itp.).

CZYTAJ WIĘCEJ - KLIKNIJ!