Back to Top

Stypendyści Erasmus+

Maksymilian Głód - student PWSTE na praktykach w Wiedniu z Erasmusem+ ! ! !

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
20200912 115135

Cześć nazywam się Maksymilian Głód i studiuję geodezję i kartografię w PWSTE w Jarosławiu. To pierwsze zadanie, którym rozpoczynam swój filmik dla Was. Zachęcam do obejrzenia go, gdyż jest bardzo króciutki i ma fajny widok na Pałac Schönbrunn oraz panoramę miasta. Nakręcony został z tarasu Glorietty choć jakość pozostawia wiele do życzenia.
Chcę krótko opowiedzieć o sobie i o praktykach w ramach Erasmusa+ ,w których biorę udział. Mam nadzieję że nikogo nie zanudzę, a może nawet zachęcę do udziału w projekcie. Myśl o wyjeździe na praktyki za granicę w ramach programu Erasmus+ pojawiła się w mojej głowie jeszcze na studiach inżynierskich, gdy poznałem koleżankę, która dopiero co wróciła z Erasmusa (z Hiszpanii). Pamiętam, że była zachwycona. Co prawda wtedy nie zdecydowałem się na udział w tym projekcie, ale wziąłem udział za pośrednictwem Uczelni w miesięcznym stażu w Parlamencie Europejskim w Brukseli. I tak naprawdę to ten wyjazd pokazał mi, jak fajnie jest brać udział w różnych wyjazdach zagranicznych i otworzył mnie na zwiedzanie Europy. Miałem wtedy stanowisko biurowe i wykonywałem prace asystenckie, które tak naprawdę nie były bardzo skomplikowane, wymagały tylko kreatywności, zaangażowania, dokładności i znajomości języka angielskiego. Chodź praca nie była związana z geodezją i kartografią, to w ogóle mi to nie przeszkadzało. Poznałem tam wielu wspaniałych ludzi, którzy zawsze byli chętni do pomocy i bardzo życzliwi. Pamiętam, że wróciłem bardzo zadowolony z tego wyjazdu i mile go do dziś wspominam.
Gdy rozpocząłem studia magisterskie w PWSTE w Jarosławiu cały czas po głowie chodziła mi myśl o wzięciu udziału w Erasmusie, co prawda na pierwszym roku nie chciałem wyjeżdżać ponieważ studia były dla mnie najważniejsze. Ale gdy zauważyłem plakat Erasmusa+ postanowiłem dowiedzieć się konkretnie na jakich zasadach to funkcjonuje pamiętam, że miałem wiele pytań. Poszedłem więc do Działu Współpracy Międzynarodowej i tam poznałem Panią Magdalenę Bojarską która wykonuje swoją pracę z pasją i jest bardzo sympatyczną i energiczna osobą. Udzieliła mi konkretnych odpowiedzi i tak naprawdę nakręciła mnie do udziału w programie, dostałem nawet kontakt do osoby, która za granicą zajmuje się organizacją wyjazdów na praktyki do Włoch, Grecji, Hiszpanii a nawet na Cypr, podczas rozmowy przedstawiła mi stanowiska, jakie oferują. Powiem szczerze że miałem dylemat bo nie wiedziałem na co się zdecydować. Podczas targów w Jasionce na G2A Arena, gdy reprezentowałem naszą Uczelnię narozmawiałem się z osobami, które brały już udział w Erasmusie+. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i mówili, że mają plany wyjechać jeszcze raz. Dzięki opiniom wielu znajomych miałem już pewność, że wyjazd w ramach Erasmusa+ to świetny pomysł i jedyna taka okazja w życiu. Co prawda gdy już byłem zdecydowany nadeszła pandemia i tak jakoś zrezygnowałem z tego. Na szczęście gdy wyjazdy były już możliwe (chodź nadal trwa pandemia i należy się chronić to trzeba robić to z głową) dostałem e-maila od Pani Magdaleny, której bardzo dziękuję za zaangażowanie i zorganizowanie mojego wyjazdu tak naprawdę w ekspresowym tempie. Na praktyki wyjechałem do Wiednia stolicy Austrii, wykonuję pracę w ramach stanowiska biurowego. Jestem bardzo zadowolony i zachwycony, tak naprawdę chciałbym tu zostać ponieważ Wiedeń jest pięknym, czystym miastem, bogatym w architekturę, zieleń, świetnie skomunikowanym - na jednym bilecie można skorzystać z autobusu, tramwaju, metra a nawet pociągu. Jest tutaj także kościół polski.

Maciej Sieńko - wrażenia studenta PWSTE po studiach odbytych na Istanbul Aydin University w Turcji w ramach programu Erasmus+

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
3

Jestem studentem pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Zdecydowałem się jechać do Stambułu na wymianę studencką, ponieważ dla mnie Turcja jest interesującym i "egzotycznym" krajem. Chciałem poznać odmienną kulturę, język, poszerzyć wiedzę w zakresie zarządzania oraz słyszałem też wiele bardzo dobrych opinii o wymianie studenckiej w Stambule. PWSTE w Jarosławiu umożliwiła mi wybór Istanbul Aydın University. Uniwersytet jest usytuowany w europejskiej części Stambułu, przyjmuje wiele studentów z zagranicy i posiada doświadczoną kadrę akademicką, która zdobywała wiedzę zarówno w kraju, jak i na świecie. W czasach pandemii pobyt był trochę utrudniony, większość czasu spędzało się w domu ze względu na godziny policyjne, nauka odbywała się online, ale bardzo profesjonalnie i w miłej atmosferze. Poziom edukacji był bardzo dobry, a wykłady interesujące. Zetknięcie z odmienną kulturą oraz poznanie wielu ludzi z różnych krajów niesie ze sobą wielkie doświadczenie. Mieszkanie w Turcji przez kilka miesięcy pozwoliło mi przyswoić podstawy trudnego języka tureckiego oraz poznać specyficzną mentalność ludzi, którzy tutaj są bardziej otwarci, niż w krajach europejskich. Miasto jest ogromne, lecz bardzo szybko można je poznać. Ma dużo do zaoferowania, jest tutaj wiele miejsc historycznych, kulturowych i rozrywkowych. Studenci z programu Erasmus+ są bardzo przyjaźni i pomocni. Tureccy również są zawsze chętni do pomocy, nawet jeśli nie znają języka angielskiego, starają się porozumieć i rozwiązywać problemy.

Adrian Turek i Tomasz Kornak - studenci II roku filologii angielskiej z PWSTE w Jarosławiu rozpoczęli studia na Universidad de Murcia w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 w ramach programu Erasmus+

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
4

Adrian Turek i Tomasz Kornak - studenci II roku filologii angielskiej z PWSTE w Jarosławiu rozpoczęli studia na Universidad de Murcia w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 w ramach programu Erasmus+.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki umowie o współpracy podpisanej między jarosławską Uczelnią i hiszpańskim partnerem.

Za realizację wyjazdu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Naszym studentom życzymy niezapomnianych wrażeń i powodzenia w zdobywaniu ciekawych doświadczeń ! :) !

Absolwent PWSTE podczas praktyki w Aberystwyth University ! ! !

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
1

Absolwent PWSTE podczas praktyki w walijskim Aberystwyth University w Katedrze Geografii i Nauk o Ziemi z programem ERASMUS+. W okresie 25.11.2019 - 09.03.2020 absolwent geodezji i kartografii Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu zdobywał praktyczne umiejętności podczas zawodowej praktyki zrealizowanej dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Prof. Anzhela Kuznyetsova - Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie gościem PWSTE w Jarosławiu (9-13.12.2019 r.) w ramach programu Erasmus+

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
1

W dniach 9-13 grudnia 2019 r. w PWSTE gościliśmy prof. Anzhelę Kuznyetsovą, Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni. Delegacja składająca się także z prof. Oleksandra Petryka, spotkała się z JM Rektorem, prof. ucz. drem hab. Krzysztofem Rejmanem, który wręczył dyplom poświadczający udział w kilkudniowym programie dydaktycznym.
Za organizację pobytu odpowiadała mgr Magdalena Bojarska, kierująca Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu. Ciekawym elementem wizyty było spotkanie ze studentami z zagranicy, przebywającymi w naszej Uczelni w ramach Erasmusa+. Wygłoszono interesujące wykłady.
Wizyta stanowiła realizację programu Erasmus+ w obszarze mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni europejskiej współpracującej z krajami partnerskimi, czyli z innych regionów świata. Dzięki podpisanym umowom interinstytucjonalnym w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia stażu podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw europejskich.
Realizując wymianę prof. Anzhela Kuznyetsova, Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie skorzystała z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Celem przyjazdu dydaktycznego w ramach programu Erasmus+ było stworzenie niepowtarzalnej szansy na poprawę umiejętności poprzez możliwości wymiany doświadczeń uczelni partnerskiej, z którą prowadzona jest wieloletnia współpraca bilateralna. Istotną rolę odegrał oczywiście rozwój kompetencji miękkich, jak predyspozycje pracy w międzynarodowej grupie, a także doskonalenie zdolności językowych. Za główną korzyść wymiany uznajemy doskonalenie kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą doświadczeń, jak również poszerzaniem wiedzy w zakresie szeroko rozumianej internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego. W trakcie kilkudniowych spotkań, dyskusji poddano ramy trwającej od kilku lat oraz przyszłej współpracy w dziedzinie organizacji wymiany młodzieży, jak również planowania wspólnych wydarzeń i seminariów, czy też publikacji.
Zagraniczny gość podkreślił nowoczesne wyposażenie naszej Uczelni, zachwycając się poszczególnymi jednostkami Kampusu, w tym biblioteką, jak również Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnym z siłownią, studiem do ćwiczeń rehabilitacyjno-rekreacyjnych oraz pokojem z fotelami do samomasażu, a przede wszystkim serdecznym i profesjonalnym przyjęciem.

Przyjazd był możliwy dzięki staraniom mgr Magdaleny Bojarskiej, kierującej Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu, gdyż to jarosławska Uczelnia była instytucją wnioskującą, która otrzymała grant w akcji 1 „Mobilność edukacyjna” w programie Erasmus+, gdzie instytucje mogą uzyskać dofinansowanie nie tylko na prowadzenie wymiany studentów i pracowników z krajami programu ale właśnie wymiany z krajami partnerskimi, czyli spoza obszaru państw Unii Europejskiej.

Studenci z PWSTE na studiach w Hiszpanii z Erasmusem+

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
1

Adrian Turek i Tomasz Kornak - studenci II roku filologii angielskiej z PWSTE w Jarosławiu zakończyli studia na hiszpańskim Universidad de Murcia w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 w ramach programu Erasmus+. Realizacja projektu była możliwa dzięki umowie o współpracy podpisanej między jarosławską Uczelnią i hiszpańskim partnerem. Za realizację wyjazdu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Mamy nadzieję, że nasi studenci pomimo trudnego czasu, w jakim wszyscy się znaleźliśmy zdobyli wiele niezapomnianych wrażeń i ciekawych doświadczeń ! :) !

Bilateralna współpraca pomiędzy PWSTE w Jarosławiu i Narodowym Uniwersytetem im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
1

W dniach 1-5 lipca 2019 r. na zaproszenie JM Rektora PWSTE w Jarosławiu, prof. ucz. dra hab. Krzysztofa Rejmana odpowiedziała dr Ivanna Myshchyshyn z Działu Współpracy Międzynarodowej Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franko na Ukrainie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni. Za organizację pobytu odpowiedzialna była mgr Magdalena Bojarska, kierująca Działem Współpracy Międzynarodowej.
Gość skorzystał z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi. Dzięki podpisanej umowie o wymianie w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia szkolenia podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw Unii Europejskiej.

Strona 1 z 9