Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Back to Top

Stypendyści Erasmus+

Praktyki absolwenckie na Słowacji z Erasmusem+

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Aleksander Szpak, absolwent bezpieczeństwa wewnętrznego na poziomie magisterskim odbył kilkumiesięczny staż na Słowacji w ramach programu Erasmus+.

Z Erasmusa+ poza studentami korzystają także absolwenci naszej Uczelni, którzy niedawno ukończyli studia. Mają oni możliwość zdobycia nieocenionego doświadczenia zawodowego, a także praktycznych umiejętności i wiedzy podczas praktyk zagranicznych.

Wyjazd uwrażliwia uczestników na kulturę kraju goszczącego, wzmacniając jednocześnie ich umiejętności językowe i interpersonalne. Nabyte w ten sposób kwalifikacje między innymi pracy w międzykulturowym zespole, są przydatne przy poszukiwaniu pierwszego zatrudnienia. Firmom przyjmującym praktykantów program Erasmus+ zapewnia większą konkurencyjność i możliwość wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań dzięki świeżości i entuzjazmowi wniesionymi przez stażystów.

Wśród korzyści wyjazdu wymienić należy cenione przez pracodawców umiejętności w obszarze kreatywności i przedsiębiorczości.

Zagraniczne studia na University of Aveiro w Portugalii

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Erasmus+ to wielka szansa dla wszystkich chętnych studentów, którzy marzą o studiach zagranicznych.

Vladyslava Fedorova - wspaniała studentka III roku filologii angielskiej PWSTE z Jarosławia, semestr letni roku akademickiego 2022/2023 spędziła w Portugalii, studiując kolejny już raz na University of Aveiro. Vladyslava bardzo dobrze zna możliwości oferowane przez program Erasmus+ ponieważ wykorzystała maksymalnie jego potencjał, wyjeżdżając wcześniej na praktyki zagraniczne do Grecji. Poniżej relacja z pobytu:

„Dzień dobry,
nazywam się Vladyslava Fedorova i jestem studentką 3 roku filologii angielskiej w PWSTE. Dzięki Działowi Współpracy Międzynarodowej i Pani Magdalenie Bojarskiej udało mi się 3-krotnie skorzystać z wyjazdów w ramach programu Erasmus+ przez cały okres studiów. Studiowałam dwa razy w Portugalii, z kolei trzeci mój wyjazd na praktyki miał miejsce w Grecji. Podczas wyjazdów z Erasmusem+ poznałam wielu ciekawych ludzi, zdobyłam zarówno doświadczenie zawodowe, jak i poznałam system kształcenia na studiach w Portugalii, poprawiłam wiedzę językową i podróżowałam po całym świecie.

Z pełnym przekonaniem mogę doradzić każdemu studentowi aby chociaż raz skorzystać z możliwości Erasmusa+ i nie bać się być otwartym do świata i na nowe doświadczenia!😊”

 

Studia w Portugalii z Erasmusem+ - Damian Kuper

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Damian Kuper, student II roku zarządzania z PWSTE spędził semestr letni roku akademickiego 2022/2023 w portugalskiej uczelni partnerskiej, studiując w ramach programu Erasmus+ w Instituto Europeu de Estudos Superiores (European Institute of Higher Studies).

Poniżej wrażenia z pobytu:

„Zwiedzanie świata i podróżowanie w krótkim czasie między państwami wydaje się nam takie nieosiągalne i czymś, co zdarza się nieczęsto.

Dużo słyszałem o Erasmusie, często proponowano nam wyjazdy, ale z jakiegoś powodu nigdy nie brałem tego pod uwagę. Jednak podjąłem niełatwo decyzję, gdyż moi znajomi jechali z ekipą na Erasmus+ a ja wyruszyłem sam.

W semestrze letnim 2022/2023 studiowałem w Portugalii w mieście Fafe „Instituto Europeu de Estudos Superiores”.

To wspaniała możliwość doświadczenia czegoś nowego w życiu, ponieważ uczysz się „życiowych lekcji” bo jesteś zdany sam na siebie.

Emocje i wrażenia były niesamowite, wydawało mi się, że to sen.

W samej Portugalii odwiedziłem takie miasta, jak: Porto, Lisbona, Fatima, Guimarães. Architektura tych miast zostanie w moim sercu na zawsze, bardzo piękne miejsca, zieleń na każdym kroku, nie są to szare miasta, a kolorowe niczym tęcza.

Gdy zastanawiasz nad tym, czy odważyć się na ten krok - nie myśl długo i jak mówił mój brat „zabierz walizkę, niewielką ekipę i wyrusz w podróż”.

Erasmus+ to wielka przygoda i możliwość dla każdego”.

Studia z programem Erasmus+ w Czechach – Dominik Gut!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Tym razem wrażeniami ze studiów zagranicznych podzieli się Dominik Gut, student logistyki i spedycji, który skorzystał z programu Erasmus+ i spędził II semestr 2022/23 w Czechach – studiując w Institute of Technology and Business in České Budějovice.


Zapraszam do przeczytania relacji Dominika:

„Mam na imię Dominik Gut. Jestem studentem Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu na kierunku logistyka i spedycja. W semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023 miałem możliwość skorzystać z programu Erasmus+ wyjeżdżając na jeden semestr do Czech na uczelnie Vysoká škola technická a ekonomická, która znajduje się w Czeskich Budziejowicach.


Wyjazd ten umożliwił mi podszlifowanie moich umiejętności komunikacji w języku angielskim jak i również mogłem zwiedzić nowy kraj, jakim były Czechy. Gdy już byłem na miejscu zostałem ciepło przyjęty przez tamtejszych studentów. Często organizowali oni różne wydarzenia mające na celu zintegrowanie grupy studentów, którzy przyjechali do Czeskich Budziejowic korzystając z programu Erasmus. Dzięki temu poznałem nowych ludzi z różnych krajów Europy, jak również ich kulturę i zwyczaje. Wyjazd ten zapewnił mi nowe doświadczenie, które przyda mi się w przyszłości. Dlatego polecam skorzystanie z programu Erasmus+ każdemu, kto chce zobaczyć, jak poradzi sobie w nowym miejscu.

Chciałbym również podziękować Kierownikowi Działu Współpracy Międzynarodowej Pani Magister Magdalenie Bojarskiej za pomoc w organizacji tego wyjazdu”.

Olesia Kravchuk – nursing student at PWSTE and her opinion about the Erasmus+ Programme

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Olesia Kravchuk is a student of nursing at the Bronislaw Markiewicz State University of Technology and Economics in Jaroslaw and she has been studying at the University of Rijeka in Croatia for the past summer semester of the academic year 2022/2023.

Take a look at her study impressions:

"Not so long ago my second Erasmus+ mobility ended. This time I went to Rijeka in Croatia.

In these 5 months I learned how to live in another country, met new people, and made friends with local students as well as with a few international ones.
As my lectures were held in Croatian I learned it a little bit, so it helped me in everyday communication. I even use some of the words in my daily life.
Of course, my English has gotten better, because of regular usage.
There were some challenging incidents, but so many more nice and enjoyable events.
I didn't travel too much, by cause of a full lecture and practice schedule, but I could care less. I still got to go to some magnificent places and even had a quick trip to Italy.
The last day was bittersweet, obviously, but I promised myself to go back to Rijeka one day!
I could write so much more about my experience, but I think it will be a ten-page essay at least. So I am ending it here.
Also big thank you to my coordinators Magdalena Bojarska and Marija Spevan! Without them, my mobility wouldn't be possible at all!"

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02LjcPpQHUZciuCGCGhFH8zhkALCnxukv9Hzrary7eBEq7RBB9RoM1t4Eh7KxsdG8il&id=100013582664074

5 studentów PWSTE na studiach z Erasmusem+ w Czechach!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Pięcioro studentów PWSTE w Jarosławiu, a wśród nich: Marliena Kovalska z administracji oraz cztery osoby z logistyki i spedycji: Jakub Czarny, Dominik Gut, Nadiia Myslytska i Jakub Magdoń spędzają semestr letni roku akademickiego 2022/23 w Czechach studiując w ramach programu Erasmus+ w Institute of Technology and Business in České Budějovice.

Nadiia Myslytska na Erasmusie+ w Czechach!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Nadiia Myslytska studentka logistyki i spedycji w PWSTE w Jarosławiu semestr letni roku akademickiego 2022/2023 spędziła w Institute of Technology and Business in České Budějovice w Czechach studiując w ramach programu Erasmus+.

Dział Współpracy Międzynarodowej odpowiada za kompleksową organizację wyjazdów studenckich i pracowniczych za granicę.

Studenci wyjeżdżają na semestralne lub całoroczne studia do krajów uczestniczących w programie Erasmus+.
Korzyści z pobytu w uczelni partnerskiej, z którą zawarto umowę o bilateralnej współpracy w ramach Erasmusa+ są niesamowite. Mobilności towarzyszy zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających późniejsze zaistnienie na rynku pracy oraz realizację planów zawodowych.

Studia zagraniczne uczą samodzielności. Stanowią doceniony przez przyszłych pracodawców element kształcenia. Dodatkowo aktywizują studentów, zmuszając ich do podejmowania działań i zrywają z rutyną dotychczasowego studiowania.

Poniżej kilka słów komentarza ze strony Nadii: „spędziłam letni semestr w Czechach, podczas którego odwiedziłam wiele pięknych miejsc i poznałam wspaniałych ludzi. Chciałabym podziękować Pani Magdzie za zorganizowanie i pomoc, ponieważ naprawdę miło spędziłam tam czas. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że Erasmus to wspaniała przygoda i polecam każdemu skorzystanie z tej okazji”.

 

Studentka III filologii angielskiej na studiach z Erasmusem+ w Portugalii!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
image 67218689

Świetna studentka III roku filologii angielskiej PWSTE z Jarosławia, Vladyslava Fedorova semestr letni roku akademickiego 2022/2023 spędza w Portugalii na University of Aveiro. Wybrała ten uniwersytet kolejny już raz, a wcześniej odbywała praktyki zagraniczne w Grecji – także z programem Erasmus+. Poniżej relacja z pobytu:
„Dzień dobry, mam na imię Vladyslava Fedorova. Jestem studentką filologii angielskiej i dzięki Działowi Współpracy Międzynarodowej i Pani Magdalenie Bojarskiej udało mi się drugi już raz wyjechać do Portugalii w ramach programu Erasmus+. Obecnie przebywam w Aveiro i studiuję filologię na University of Aveiro. Program Erasmus+ to wspaniała możliwość poznania kultury i mentalności osób z innych krajów, poznania ludzi z całej Europy i spróbowania studiów w innej uczelni. Erasmus+ to program, który pomaga rozwinąć umiejętności komunikacyjne, poznać nowe języki i zwiedzić inne kraje. Mogę szczerze polecić program Erasmus+, ponieważ naprawdę otwiera granice!”.
Erasmus+ to wielka szansa dla wszystkich chętnych, którzy marzą o studiach zagranicznych. Udział w programie umożliwia zdobywanie niebywałych doświadczeń przez podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, a także innej kultury i tradycji krajów partnerskich. Ponadto Erasmus+ to ćwiczenie języków obcych, połączone z wyjątkowym przeżyciem okresu studiów.

Studenci PWSTE podczas praktyk zagranicznych z Erasmusem+

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura
Marliena Kovalska, studentka administracji oraz 3 studenci zarządzania: Damian Kuper, Andrii Kozyrskyi i Oleksii Chaikovskyi z PWSTE odbywają praktykę zagraniczną w ramach programu Erasmus+ w Grecji. Nasi studenci zdobywają doświadczenie zawodowe we wspaniałym greckim kurorcie, otrzymując jednocześnie stypendium z programu Erasmus+.
 
Nasi wspaniali praktykanci mają już doświadczenie w wyjazdach zagranicznych, gdyż Damian zakończył właśnie studia w Portugalii, a Marliena w Czechach – gdzie studiowali także z Erasmusem+ zaliczając z sukcesami semestr letni roku akademickiego 2022/2023.
 
Praktyki Erasmus+ to świetna okazja aby połączyć przyjemne z pożytecznym, więc życzymy wspaniałych doświadczeń oraz pięknych chwil spędzonych w cudownym miejscu!
 
Praktyki zawodowe, to także czas wolny, poznawanie nowej kultury czy kuchni, ale i nowe przyjaźnie oraz niezliczona ilość wspomnień.
 
Dział Współpracy Międzynarodowej wysyła studentów na zagraniczne praktyki do krajów Unii Europejskiej, gdyż korzyści z odbycia stażu za granicą są ogromne. Przede wszystkim taka praktyka może zostać uznana przez Uczelnię wysyłającą jako obowiązkowa, czyli określona programem studiów, którą każdy student musi odbyć – tak jest w przypadku 4 studentów administracji i zarządzania. Ponadto towarzyszy jej zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających zaistnienie na rynku pracy oraz realizację planów zawodowych. Staż międzynarodowy zwiększa umiejętności komunikacyjne, gdyż studenci będą musieli stawić czoła trudnym sytuacjom, ucząc się, jak sobie z nimi radzić i komunikować się z innymi, aby osiągnąć satysfakcjonujące ich rezultaty.
 

Adrianna Kowalska - WRAŻENIA Z POBYTU W PORTO ERASMUS+

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Wrażeniami z pobytu za granicą na studiach w ramach programu Erasmus+ tym razem podzieli się Adrianna Kowalska, studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej naszej Uczelni, która semestr zimowy 2022/23 spędziła w Portugalii w School of Education of the Polytechnic Institute of Porto.
„Bom dia! Tutaj Adrianna, jestem studentką II roku kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w PWSTE w Jarosławiu i w październiku wyjechałam po przygodę dzięki programowi Erasmus+ do Porto w Portugalii.
Po kilku miesiącach spędzonych w tym czarującym mieście, położonym nad Oceanem Atlantyckim, mogę szczerze polecić każdemu kto zastanawia się nad podjęciem ryzyka mieszkania i studiowania w nowym mieście i nieznanym kraju.
Program Erasmus+ to dla mnie wielka, wspaniała szansa, która otwiera wiele drzwi. Już teraz mogę powiedzieć, że wiele mi pokazał, nauczył i zmienił mój sposób patrzenia na świat. To dla mnie niezapomniane doświadczenia, masa nowych przyjaciół z całego świata, zabawa i szaleństwa, ale również niemałe wyzwanie – poradzić sobie w nowym mieście, nie znając tutejszego języka i komunikować się w angielskim. ALE! Wiem, że aby odnieść sukces trzeba wyjść ze strefy komfortu! I to jest dopiero frajda, jak rollercoaster. Trzeba kosztować życia, nie bać się i zaryzykować. Szczególnie kiedy mamy taką świetną do tego okazję jak program Erasmus+. Życie tutaj, z daleka od domu wcale nie jest takie straszne, a Portugalczycy są mili, uprzejmi, pomocni i otwarci.
Bardzo się cieszę, że podjęłam decyzję o wyjeździe i jestem wdzięczna za możliwość jaką dostałam. W języku angielskim czuję się swobodnie i bez problemów komunikowałam się nim każdego dnia. Prawdę mówiąc, to zawstydzenie przed mówieniem mija po kilku dniach 😉.
SPEŁNIAJ MARZENIA I DAJ SUSA NA ERASMUS+!


Pozdrowienia Adrianna Kowalska!”

 

PWSTE i Uniwersytet Lwowski zacieśniają współpracę

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

W dniach 26-30 czerwca 2023 r. Dział Współpracy Międzynarodowej PWSTE gościł partnerów reprezentujących biuro zagraniczne Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franko w Ukrainie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni.

Dr Olha Vernei i Iryna Bubryak uczestniczyły w programie szkoleniowym przygotowanym przez mgr Magdalenę Bojarską, Instytucjonalnego Koordynatora Programu Erasmus+ i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

Celem mobilności było zdobycie wiadomości związanych z organizacją pracy i zapoznanie się ze stosowanymi procedurami uczelni partnerskiej poprzez obserwację codziennej pracy koordynatora, jak również wymiana najlepszych praktyk pomiędzy działami zaangażowanymi w organizację mobilności studentów i pracowników.

Goście skorzystali z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej w rozumieniu mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni wynikającej ze współpracy PWSTE w Jarosławiu z krajami partnerskimi.

Na zakończenie pobytu w imieniu JM Rektora PWSTE, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana wręczony został dyplom poświadczający udział w kilkudniowym programie szkoleniowym.

Marliena Kovalska i Nadiia Myslytska na Erasmusie+ w Czechach!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Studentki PWSTE z Jarosławia: Marliena Kovalska i Nadiia Myslytska spędzają semestr letni roku akademickiego 2022/2023 w Institute of Technology and Business in České Budějovice w Czechach studiując w ramach programu Erasmus+.

Dział Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu wysyła studentów na zagraniczne studia do krajów Unii Europejskiej, gdyż korzyści z pobytu w uczelni partnerskiej są ogromne. Wyjazdowi towarzyszy zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających późniejsze zaistnienie na rynku pracy oraz realizację planów zawodowych.

Mobilność pomaga złamać rutynę dotychczasowego studiowania i mobilizuje do aktywności, natomiast podróżowanie zmienia perspektywę postrzegania otaczającego nas świata i umożliwia lepsze poznanie samego siebie. Rozwijane są zdolności adaptacyjne – można poznać inną kulturę i zawrzeć nowe znajomości z całego świata. Zagraniczne studia wzmacniają wartość dyplomu, z kolei uzyskane za granicą doświadczenie stanowczo zwiększa szanse na zatrudnienie.

Strona 1 z 13