Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Back to Top

Stypendyści Erasmus+

Studia z Erasmusem+ na Litwie!!!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Roman Zdybel i Mykyta Kravchenko z II roku informatyki z Wydziału Inżynierii Technicznej w PANS w Jarosławiu zakończyli studia w ramach programu Erasmus+.

Studenci spędzili semestr letni roku akademickiego 2024/2025 w Vilniaus kolegija / Higher Education Institution (VIKO) na Litwie.

Za kompleksową organizację wyjazdu odpowiada Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu, który zaprasza studentów wszystkich kierunków do skorzystania z możliwości realizacji części studiów w zagranicznych uczelniach. 

Studentki pielęgniarstwa aktywnie studiują w Chorwacji!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

3 studentki II roku pielęgniarstwa, które studiują w ramach programu Erasmus+ na University of Rijeka w Chorwacji: Gabriela Cielecka, Oliwia Cwynar i Kinga Dubiel podzieliły się z nami zdjęciami z zajęć praktycznych z pielęgniarstwa pediatrycznego. Dziewczyny doszkalały się z podawania leków dzieciom.

Za kompleksową organizację wyjazdu odpowiada Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu z dr Magdaleną Bojarską, Instytucjonalnym Koordynatorem Programu Erasmus+ i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu wysyła studentów na zagraniczne studia do krajów Unii Europejskiej, gdyż korzyści z pobytu w uczelni partnerskiej są ogromne. Wyjazdowi towarzyszy zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających późniejsze zaistnienie na rynku pracy oraz realizację planów zawodowych. Studia międzynarodowe zwiększają umiejętności komunikacyjne, gdyż studenci muszą stawić czoła nowym sytuacjom, ucząc się, jak sobie z nimi radzić i komunikować się z innymi, aby osiągnąć satysfakcjonujące ich rozwiązania.

Studia we Włoszech dzięki programowi Erasmus+

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Andrzej Drupka z II roku geodezji i kartografii studiuje na Polytechnic University of Bari - POLITECNICO DI BARI we Włoszech w ramach programu Erasmus+.

Dział Współpracy Międzynarodowej PANS wysyła studentów na zagraniczne studia do krajów Unii Europejskiej, gdyż korzyści z pobytu w uczelni partnerskiej są ogromne.

Erasmus+ to wielka szansa dla wszystkich chętnych, którzy marzą o studiach zagranicznych.

Udział w programie umożliwia zdobywanie niebywałych doświadczeń przez podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, a także innej kultury i tradycji krajów partnerskich.

Ponadto Erasmus+ to ćwiczenie języków obcych, połączone z wyjątkowym przeżyciem okresu studiów.

Studentki psychologii wzięły udział w BIP

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Klaudia Adamiec i Patrycja Pelc są studentkami III roku psychologii PANS w Jarosławiu, które wzięły udział w BIP organizowanym przez Institute of Technology and Business in České Budějovice (VSTE) w Czechach.
Udział w wydarzeniu był możliwy dzięki wspaniałym wieloletnim relacjom Działu Współpracy Międzynarodowej PANS z uczelnią czeską.

Za kompleksową organizację wyjazdu odpowiadał Dział Współpracy Międzynarodowej PANS z dr Magdaleną Bojarską, Instytucjonalnym Koordynatorem Programu Erasmus+ i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

Blended Intensive Programme (BIP) są krótkimi intensywnymi programami dotyczącymi wybranych zagadnień naukowych, w ramach których wykorzystywane są innowacyjne metody nauczania. Tego typu mobilności organizowane są we współpracy kilku uniwersytetów, Erasmus+ Blended Intensive Programme (BIP) to forma mobilności w ramach programu Erasmus+, która łączy naukę online z krótkotrwałym wyjazdem zagranicznym od 5 do 30 dni. BIP stanowi innowacyjne podejście do mobilności, pozwalające na intensywny rozwój kompetencji i zdobywanie punktów ECTS.
BIP to połączenie online i offline w ramach programu, który łączy naukę wirtualną z fizyczną obecnością w uczelni zagranicznej.
Nasze studentki spędziły 5 dni w Czechach, do których wyjechały w okresie: 12.05.2025-16.05.2025.
Pobyt uzupełniono o komponent wirtualny zaplanowany w dniach: 09/04/2025, 16/04/2025, 23/04/2025 i 30/04/2025.

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Poniżej wrażenia z pobytu:

Klaudia:
„W dniach 12–16 maja wzięłyśmy udział w międzynarodowym programie HR Marketing Bootcamp: Basics for Successful Recruitment, realizowanym w ramach BIP przez VSTE w Czeskich Budziejowicach.

To był tydzień pełen inspiracji, praktycznej wiedzy, a także cennych rozmów z ekspertami z branży HR, dzięki którym zdobyłyśmy doświadczenie z pierwszej ręki.
Poznałyśmy różne podejścia do rekrutacji i employer brandingu, a także miałyśmy okazję pracować w międzynarodowych zespołach.
W wydarzeniu uczestniczyli również studenci z Czech, Hiszpanii, Słowacji i Kanady – co pozwoliło nam lepiej poznać inne kultury i nawiązać międzynarodowe znajomości.
Nie zabrakło też chwil na wspólną integrację, próbowanie lokalnych pyszności i odkrywanie urokliwych Budziejowic! Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom – to był niezapomniany czas!”.


Patrycja:
„Udział w wyjeździe Erasmus+ do Czeskich Budziejowic był dla mnie niesamowitym doświadczeniem – zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym. Tematem przewodnim była szeroko pojęta tematyka HR (Human Resources), co pozwoliło mi poszerzyć moją wiedzę na temat zarządzania zasobami ludzkimi w środowisku międzynarodowym. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu ciekawych warsztatach i zajęciach. Cenne było również poznanie różnych perspektyw i praktyk HR stosowanych w innych krajach europejskich. Wymiana doświadczeń z uczestnikami z różnych państw była nie tylko inspirująca, ale także bardzo rozwijająca. Sama atmosfera w Czeskich Budziejowicach była fantastyczna – miasto okazało się bardzo urokliwe i pełne życia. Poza zajęciami mieliśmy czas na integrację, zwiedzanie, poznawanie lokalnej kultury i kuchni. To połączenie nauki i przyjemności sprawiło, że ten wyjazd był naprawdę wyjątkowy. Dla mnie był to czas pełen inspiracji, nowych pomysłów i pozytywnej energii. Jestem bardzo wdzięczna za możliwość uczestniczenia w takim projekcie!”.

 

Studia z programem Erasmus+ w Czechach

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
img 1164

Diana Hoida z III roku logistyki i spedycji spędza semestr letni w Czechach studiując dzięki programowi Erasmus+ w Institute of Technology and Business in České Budějovice (VSTE).

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PANS wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy!

Za kompleksową organizację wyjazdu odpowiada Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu z dr Magdaleną Bojarską, Instytucjonalnym Koordynatorem Programu Erasmus+, który zaprasza studentów wszystkich kierunków do skorzystania z możliwości realizacji części studiów w zagranicznych uczelniach.

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

 

Studentki pielęgniarstwa na studiach z Erasmusem+ w Chorwacji!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Publikujemy zdjęcia z ostatnich tygodni przekazane przez 3 studentki II rok pielęgniarstwa, które studiują w ramach programu Erasmus+ na zaprzyjaźnionym University of Rijeka w Chorwacji.

Co prawda Gabriela Cielecka, Oliwia Cwynar i Kinga Dubiel są w trakcie sesji egzaminacyjnej, ale został im już ostatni egzamin, więc korzystają z uroków Rijeki :)

Zagraniczne studia doskonalą rozwój umiejętności komunikacyjnych, kompetencji językowych, zawodowych i międzykulturowych. Uczestnicy wyjazdów z programem Erasmus+ zdobywają cenione przez pracodawców umiejętności miękkie.
Erasmus+ to także możliwość poznania innej kultury, ponieważ pobyt za granicą stanowi okazję nawiązania kontaktów z ludźmi z innych krajów. Istotny jest również towarzyszący mobilnościom rozwój osobisty. Wyjeżdżając na studia zagraniczne studenci zwiększają pewność siebie, samodzielność i umiejętność adaptacji.

Beneficjanci programu zdobywają cenne doświadczenie w międzynarodowym środowisku, które stanowi istotny atut na rynku pracy.

Za kompleksową organizację wyjazdu odpowiada Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu z dr Magdaleną Bojarską, Instytucjonalnym Koordynatorem Programu Erasmus+ i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej. 

Studenci PANS zakończyli studia z Erasmusem+ w Czechach ! ! !

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Arkadiusz Kiszka, Artur Babicz i Jakub Walewicz z II roku logistyki i spedycji spędzili semestr zimowy roku akademickiego 2024/2025 w Czechach.

Wyjazd był możliwy dzięki bardzo owocnej współpracy prowadzonej od kilku semestrów pomiędzy Władzami Wydziału Inżynierii Technicznej, a także Działem Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu i Institute of Technology and Business in České Budějovice (VSTE).

Jesteśmy bardzo dumni, że w wyniku wspólnej pracy udało się pozyskać czeskiego partnera, z którym współpracujemy w obszarze logistyki i spedycji.
Studenci reprezentujący Wydział Inżynierii Technicznej naszej Uczelni uzyskali wspaniałe wyniki w nauce, zaliczyli obowiązkowe przedmioty na bardzo dobrych lokatach i wszystkie oceny zostały im uznane przez PANS w Jarosławiu.

Udział w Erasmusie wymaga pewnego wysiłku, odpowiedzialności i odpowiedniej organizacji i planowania.
Program Erasmus+ jest ogromną szansą dla studentów. Umożliwia wejście w dorosłość, jak również otwiera uczestnikom drzwi do przyszłej kariery.

Ponadto wszystkie działania w ramach Erasmusa+ mają na względzie propagowanie równych szans i równego dostępu, włączenia społecznego, różnorodności i sprawiedliwości.

Dodatkowo program przyczynia się do osiągnięcia celów UE związanych z transformacją cyfrową, zrównoważonym rozwojem i aktywnością obywatelską.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom oraz Władzom Wydziału Inżynierii Technicznej, składając podziękowania za udaną kooperację z Działem Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu.

 

Erasmus+ na University of Trento we Włoszech

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Sebastian Siedlarz, student PANS w Jarosławiu spędza semestr letni roku akademickiego 2024/2025 na University of Trento we Włoszech. Sebastian podzielił się zdjęciami zrobionymi nad jeziorem Garda.

Włoska uczelnia jest wieloletnim partnerem zagranicznym pozyskanym w wyniku aktywnej działalności Działu Współpracy Międzynarodowej w ramach programu Erasmus+.

Studia zagraniczne uczą samodzielności, aktywizują studentów, a także motywują ich do podejmowania działań, zrywając jednocześnie z rutyną dotychczasowego studiowania.

PANS wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy!

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Za kompleksową organizację wyjazdu odpowiada Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu z dr Magdaleną Bojarską, Instytucjonalnym Koordynatorem Programu Erasmus+, który zaprasza studentów wszystkich kierunków do skorzystania z możliwości realizacji części studiów w zagranicznych uczelniach. 

Studia z Erasmusem+ we Włoszech!!!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
482811567 571510072608419 5761975467805443223 n

Sebastian Siedlarz, student filologii PANS w Jarosławiu spędza semestr letni roku akademickiego 2024/2025 na University of Trento we Włoszech, z którym Dział Współpracy Międzynarodowej współpracuje od wielu lat.
Włoska uczelnia jest partnerem zagranicznym pozyskanym w wyniku aktywnej działalności Działu Współpracy Międzynarodowej w ramach programu Erasmus+.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PANS wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy!

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Bilateralna współpraca pomiędzy PANS w Jarosławiu i Narodowym Uniwersytetem im. Ivana Franko we Lwowie na Ukrainie

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

W czerwcu na zaproszenie Działu Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu odpowiedziała dr Olha Vernei, główny specjalista w Dziale Spraw Studentów Zagranicznych w Centrum Współpracy Międzynarodowej (Biuro Międzynarodowe) Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franko na Ukrainie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni.

Za organizację przyjazdu i programu szkoleniowego odpowiedzialna była dr Magdalena Bojarska, Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+, kierująca Działem Współpracy Międzynarodowej PANS.

Gość skorzystał z programu Erasmus+ rozszerzającego zakres dotychczasowych działań o kraje spoza Unii Europejskiej.

Wśród priorytetowych założeń wizyty wymienić należy stworzenie szansy na pogłębienie wiedzy związanej z organizacją pracy ze studentami zagranicznymi w uczelni partnerskiej. Ponadto poprawa umiejętności poprzez możliwości wymiany doświadczeń współpracujących instytucji. W szczególności zapoznanie się ze stosowanymi procedurami, co wpłynęło na poszerzenie wiedzy i umiejętności zawodowych. Ponadto obserwacja codziennej aktywności Instytucjonalnego Koordynatora Programu Erasmus+ oraz możliwość wymiany doświadczeń i poznania działalności i osiągnięć partnera. Dodatkową wartość stanowiła wymiana najlepszych praktyk pomiędzy działami zaangażowanymi w organizację mobilności studentów i pracowników.

Za główną korzyść przyjazdu uznajemy doskonalenie kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą dobrych praktyk, jak również poszerzaniem wiedzy w zakresie szeroko rozumianej internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego. 

Krótkoterminowe mobilności mieszane studentek pielęgniarstwa

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Magdalena Siuta i Gabriela Rzepa są studentkami pielęgniarstwa, które zakończyły pobyt na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Alexander Dubček University of Trenčín na Słowacji.

Mobilność zrealizowana w ramach programu Erasmus+ mogła się odbyć dzięki współpracy pomiędzy Działem Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu i Wydziałem Ochrony Zdrowia PANS w Jarosławiu oraz zaprzyjaźnionego Wydziału Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Trenczyńskim Alexandra Dubčeka.

Magdalena Siuta i Gabriela Rzepa są studentkami pielęgniarstwa na poziomie magisterskim, które wzięły udział w krótkoterminowej mobilności mieszanej, uzupełnionej komponentem wirtualnym, oczywiście w ramach programu Erasmus+.
Dziewczyny zostały przyjęte przez kadrę słowackiego Wydziału Nauk o Zdrowiu Alexander Dubček University of Trenčín. W ten sposób Wydział Ochrony Zdrowia PANS w Jarosławiu i Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu zainaugurowały nową formę krótkoterminowych mobilności mieszanych w programie Erasmus+, a Madzia i Gabrysia są pierwszymi studentkami, które z niej skorzystały.
Wcześniej Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu organizował takie wyjazdy we współpracy z Wydziałem Inżynierii Technicznej w PANS w Jarosławiu
Krótkoterminowa mobilność mieszana w programie Erasmus+ jest to mobilność fizyczna trwająca od 5 do 30 dni połączona z obowiązkową częścią wirtualną następującą bezpośrednio przed lub po mobilności fizycznej.

Aż chce się powiedzieć, że dokładnie na tym polega fenomen programu Erasmus+, który umożliwił transfer międzyuczelniany na poziomie studenckim.
Cieszymy się, że mieliśmy możliwość zorganizowania mobilności tak wspaniałych studentek, które wróciły ze Słowacji z nowymi doświadczeniami i z całą pewnością wzbogacą działalność prężnie funkcjonującego Wydziału Ochrony Zdrowia PANS w Jarosławiu.

Tradycyjne studia z programem Erasmus+ to z całą pewnością najpopularniejsza forma mobilności, która polega na studiowaniu przez jeden lub dwa semestry na zagranicznych uniwersytetach, udział w zajęciach i zdawanie egzaminów w obcych językach.
Jednak nasze studentki podjęły się realizacji projektu nowoczesnej formy krótkoterminowej mobilności mieszanej, połączonej z komponentem wirtualnym. Z tego zadania wywiązały się znakomicie! Uczestniczyły w zajęciach, zgodnie z zaplanowanym tokiem, przygotowały własne projekty, które zostały przez nie zaprezentowane studentom uczelni goszczącej i osiągnęły świetne rezultaty ! ! !
Duma rozpiera !
Gratulacje dla Madzi i Gabrysi oraz dla Wydziału Ochrony Zdrowia PANS w Jarosławiu !!!

Słowacja jest niewielkim krajem pełnym ciekawych miejsc, co potwierdzają zabytki Trenczyna w relacjach naszych studentek.
Warto pamiętać, że uczestnicy wymiany realizowanej w ramach Erasmusa+ poznają innych ludzi, a także historię miejsca wybranego na destynację.

BRAWO BRAWO BRAWO !!!

Erasmus+ we Włoszech!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Sebastian Siedlarz, student PANS spędza trwający obecnie semestr letni studiów na Università degli Studi di Trento - University of Trento we Włoszech.

Włoska uczelnia jest wieloletnim partnerem zagranicznym pozyskanym w wyniku aktywnej działalności Działu Współpracy Międzynarodowej w obszarze programu Erasmus+.

Za kompleksową organizację wyjazdu odpowiada Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu z dr Magdaleną Bojarską, Instytucjonalnym Koordynatorem Programu Erasmus+, który zaprasza studentów wszystkich kierunków do skorzystania z możliwości realizacji części studiów w zagranicznych uczelniach.

Wszystkim naszym studentom, którzy przebywają obecnie na studiach w Czechach, Chorwacji oraz we Włoszech, a także na Cyprze i na Litwie życzymy niezapomnianych wrażeń i powodzenia w zdobywaniu ciekawych doświadczeń ! :) !

PANS wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy! NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Erasmus+ szansą na studia w Portugalii!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Wiktoria Kamińska i Julia Słoma podzieliły się zdjęciami z okresu studiów zagranicznych w ramach programu Erasmus+.
Studentki II roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej PANS studiowały w Portugalii w School of Education of the Polytechnic of Porto przez cały semestr zimowy roku akademickiego 2024/25.

Magia programu Erasmus+ tkwi w możliwościach, które oferuje uczestnikom, czyli studentom i pracownikom PANS w Jarosławiu. Wyjazd na studia lub praktykę zagraniczną oznacza zdobycie nowych doświadczeń, rozwijanie kompetencji, podniesienie poziomu wiedzy, poznawanie nowych ludzi i odkrywanie nowych kultur, jak również poprawę komunikatywnej znajomości języka obcego.

Mobilności, bo tak nazywamy wyjazdy – umożliwiają kontakt z innowacyjnymi metodami kształcenia. Studenci pracują nad rozwojem osobistym w grupach rówieśniczych podczas praktycznych zajęć w międzynarodowym gronie, gdzie komunikacja odbywa się w j. angielskim. Erasmus+ ukazuje inne spojrzenie na naukę, wiedzę, czy też metody projektowe.

Wyjazdy wpływają na zwiększanie poziomu tolerancji i pewności siebie u studentów. Swobodna komunikacja w j. obcych ułatwia dialog i otwartość na innych.

Budowany jest wzajemny szacunek, zrozumienie i akceptowanie różnic językowych oraz kulturowych.
W przypadku wyjazdów kadry Erasmus+ przyczynia się do zwiększenia efektywności i atrakcyjności nauczania. 

Wyjazd został zorganizowany przez Dział Współpracy Międzynarodowej, dzięki środkom finansowym pochodzącym z programu UE – Erasmus+.

Komentarz studentek:

"Jesteśmy studentkami 2 roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej PANS w Jarosławiu. W ramach programu Erasmus+ miałyśmy okazję spędzić semestr w słonecznej Portugalii. Porto jest pięknym i wartym zwiedzania miastem, pełnym pięknych widoków i miejsc. Studia w ramach Erasmusa były dla nas niezapomnianym przeżyciem i doświadczeniem. Miałyśmy okazję poznać tamtejszy system nauczania, język, nawiązać nowe znajomości oraz spróbować kuchni słynnej z pastel de nata oraz francesinha. Bardzo zachęcamy innych studentów do wzięcia udziału w tym programie, jest to naprawdę super przygoda pełna niezapomnianych chwil".

Strona 1 z 16