Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Back to Top

Stypendyści Erasmus+

Studenci PANS przebywający w Czechach z Erasmusem+ na wycieczce przez Włochy

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Pięcioro studentów logistyki i spedycji PANS w Jarosławiu: Taras Ivanko, Nadiia Myslytska, Diana Hoida, Serhii Kaspryk i Oleh Haras spędza cały semestr letni roku akademickiego 2023/24 w czeskiej uczelni partnerskiej - Institute of Technology and Business in České Budějovice.

Młodzież poznaje świat z programem ERASMUS+ zwiedzając Włochy: Rzym, Wenecję i Pizę.

Erasmus+ to wielka szansa dla wszystkich chętnych studentów, którzy marzą o studiach zagranicznych. Oprócz niesamowitych wrażeń, jak również nawiązania nowych znajomości z całej Europy, z wyjazdu studenci wynoszą przede wszystkim cenne doświadczenia życiowe i zawodowe. Udział w programie umożliwia zdobywanie niebywałych doświadczeń przez podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, a także innej kultury i tradycji krajów partnerskich. Ponadto Erasmus+ to ćwiczenie języków obcych, połączone z wyjątkowym przeżyciem okresu studiów.

Odpowiadający na organizację wyjazdu - Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza studentów wszystkich kierunków PANS w Jarosławiu do skorzystania z możliwości realizacji części studiów w zagranicznych uczelniach w ramach programu ERASMUS+.

Erasmus+ oferuje studentom PANS dwa rodzaje wyjazdów:
• na studia do zagranicznej uczelni
• na praktykę do zagranicznej instytucji

Studia z Erasmusem+ na Cyprze!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Klaudia Krzan, Katarzyna Kunysz, Anna Lupa i Julia Pasterska, studentki III roku kosmetologii spędziły semestr zimowy roku akademickiego 2023/24 na Cyprze w the Limassol College – T.L.C. Studia to nie tylko solidna nauka ale także podróże i zwiedzanie ciekawych miejsc.

Przesłały zdjęcia – jak zaznaczają „zrobione w malowniczej miejscowości Ayia Napa, gdzie zwiedziłyśmy Cape Greco to nazwa niewielkiego przylądka, który stanowi najdalej wysunięty na południowy-wschód fragment Cypru, w którym zobaczyłyśmy Kamara Tou Koraka (pol. Łuk Wron) należy do najciekawszych cypryjskich wytworów natury. Ten naturalny most skalny ma około 7 m szerokości (co czyni go największą formacją tego typu na wyspie)”.

Prezentując kolejne fotografie studentki PANS podkreślają: „zwiedziłyśmy także muzeum zamku w Limassol. Zamek jest położony w pobliżu starego portu w historycznym centrum miasta Limassol na Cyprze, przebudowany ok. 1590 roku w okresie rządów osmańskich. Według tradycji to właśnie tutaj Ryszard Lwie Serce poślubił Berengarię z Nawarry i koronował ją na królową Anglii w 1191 roku. Mury obronne mają duże znaczenie archeologiczne i uważa się, że są to fragmenty znacznie większego zamku”.

Dziewczyny w okresie świątecznym chcąc „poczuć klimat świąt udałyśmy się na jarmark świąteczny w Limassol. – Cypryjskie Boże Narodzenie to piękny czas. Można nacieszyć oczy widokiem świątecznych dekoracji, błękitnego nieba, egzotycznych kwiatów i dojrzewających w słońcu owoców cytrusowych”.

Za kompleksową realizację wyjazdów od strony administracyjnej i merytorycznej odpowiadała mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Dział Współpracy Międzynarodowej PANS wysyła studentów na zagraniczne studia i praktyki do wielu krajów Unii Europejskiej oraz zlokalizowanych poza jej obszarem i uczestniczących w tym programie.

Studia z Erasmusem+ na Universidad Politécnica de Cartagena w Hiszpanii

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Robert Kolesnytskyy, student II roku bezpieczeństwa wewnętrznego naszej Uczelni, spędził semestr zimowy roku akademickiego 2023/24 w Hiszpanii studiując w ramach programu Erasmus+. Wrażenia z pobytu:

„Pobyt na Erasmusie w Hiszpanii na Universidad Politécnica de Cartagena był dla mnie niepowtarzalnym przeżyciem, które na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Po przyjeździe do Cartageny zostałem przywitany przez otwartych i przyjaznych ludzi, którzy szybko stali się moją drugą rodziną. Codzienne spotkania na kampusie to nie tylko czas spędzony na zdobywaniu wiedzy akademickiej, ale również okazja do wymiany kulturowych doświadczeń ze studentami z całego świata.

Miasto samo w sobie jest prawdziwą perełką z fascynującą historią, która wciąż żyje w jego ulicach i zabytkach. Spacerując po labiryncie wąskich uliczek, odkrywałem kolejne tajemnice Cartageny, z jej starożytnymi ruinami, imponującymi fortyfikacjami i malowniczym portem, który zachwycał mnie za każdym razem, gdy na niego patrzyłem.

Nie sposób zapomnieć również o kuchni hiszpańskiej, która zaskakiwała mnie bogactwem smaków i aromatów. Wieczory spędzone przy tapasach i sangrii w towarzystwie nowych przyjaciół stanowiły niezapomniane chwile integracji i radości.

Podróżowanie po Hiszpanii to kolejny nieodłączny element pobytu na Erasmusie. Od wspaniałych plaż Costa Brava, po niezwykłe zabytki Madrytu – każda wyprawa była pełna niezapomnianych wrażeń i przygód.

Pobyt na Erasmusie w Cartagenie nie tylko poszerzył moje horyzonty akademickie, ale również pozwolił mi odkryć nowe pasje, zawrzeć przyjaźnie na całe życie i doświadczyć prawdziwej magii Hiszpanii. Jestem wdzięczny za każdą chwilę spędzoną w tym cudownym miejscu i z niecierpliwością czekam na kolejne przygody, które przyniesie mi przyszłość”.

Studia z Erasmusem+ na Universidad Politécnica de Cartagena w Hiszpanii!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura
Sylwia Korzystko, Weronika Wójcik i Anna Dziurzyńska – studentki II roku finansów i rachunkowości PANS w Jarosławiu spędziły semestr zimowy roku akademickiego 2023/24 w Hiszpanii studiując w ramach programu Erasmus+ na Universidad Politécnica de Cartagena.
 
Dział Współpracy Międzynarodowej PANS wysyła studentów na zagraniczne studia do krajów Unii Europejskiej, gdyż korzyści z pobytu w uczelni partnerskiej są ogromne. Erasmus+ to wielka szansa dla wszystkich chętnych, którzy marzą o studiach zagranicznych. Udział w programie umożliwia zdobywanie niebywałych doświadczeń przez podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, a także innej kultury i tradycji krajów partnerskich. Ponadto Erasmus+ to ćwiczenie języków obcych, połączone z wyjątkowym przeżyciem okresu studiów.
 
Poniżej wrażenia ze studiów: „wyjazd za granicę do obcego kraju na 5 miesięcy to spore wyzwanie jak dla kogoś kto całe życie przesiedział w jednym miejscu. Tak właśnie było z nami. Ale kiedy zwiedzać świat jak nie teraz? Program Erasmus+ dał nam dobry przykład tego, że jeśli się zmotywujesz i zrobisz pierwszy krok później już leci samo. Może nie samo ale z ogromną pomocą Pani Madzi, bez której to by się nie udało. Oczywiście nie obyło się bez drobnych trudności ale bez tego nie byłoby tak cudownych wspomnień. Przeżyłyśmy wiele wyzwań, które dały nam życiowe lekcje i zostaną z nami na długo. Udało nam się poznać wiele nowych osób, całkiem inną od naszej kulturę i historię oraz przyswoić niektóre zachowania, z którymi w Polsce nie miałyśmy do czynienia np. siesta (bardzo polecamy). Ten wyjazd to wielka szansa dla naszej przyszłości. Polecamy z całego serca każdemu, kto jest ciekawy świata i chce poszerzyć swoje horyzonty”.
 

ERASMUS+ w Hiszpanii na Universidad Politécnica de Cartagena!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Wiktor Ciurko, to kolejny student II roku bezpieczeństwa wewnętrznego naszej Uczelni, który spędził semestr zimowy roku akademickiego 2023/24 w Hiszpanii studiując w ramach programu Erasmus+. Poniżej wrażenia z pobytu:

„Erasmus w Cartagenie to niepowtarzalna przygoda pełna kulturowych doświadczeń i nowych znajomości. Zwiedzanie zabytków, smakowanie hiszpańskiej kuchni, nauka języka oraz uczestnictwo w lokalnych wydarzeniach sprawią, że ten czas pozostanie niezapomniany. Codzienne życie na Erasmusie w Cartagenie to mieszanka przyjemności i nauki. Uczestnictwo w barwnych festiwalach oraz smakowanie tradycyjnych tapas to integralna część tego doświadczenia. Spotkania z lokalnymi mieszkańcami, zajęcia na uniwersytecie oraz podróże po okolicznych miejscach dodają temu czasowi wyjątkowego wymiaru. To nie tylko odkrywanie nowych miejsc, ale także poznawanie ludzi z różnych stron świata. Codzienne spotkania na kampusie, wspólne projekty czy spontaniczne wyjścia na kawę sprzyjają budowaniu silnych więzi. Dzięki różnorodności kulturowej na pewno znajdziesz osoby, z którymi podzielisz swoje pasje i zrozumiesz różnice oraz podobieństwa między waszymi tradycjami. Wieczory zapełnione energicznym nocnym życiem miasta, kawiarniami i tanecznymi rytmami dodatkowo urozmaiciły mój pobyt. To wyjątkowe połączenie edukacji, plażowego relaksu i animowanego życia nocnego uczyniło te chwile niezapomnianym doświadczeniem. Jeśli chcesz przeżyć przygodę życia, jedź na Erasmusa”.

Dział Współpracy Międzynarodowej PANS wysyła studentów na zagraniczne studia do krajów Unii Europejskiej. Dzięki aktywnej współpracy z uczelniami zagranicznymi studenci mają możliwość wyjazdu na studia i praktyki zagraniczne. Za kompleksową realizację wyjazdów od strony administracyjnej i merytorycznej odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Praktyki zagraniczne w Grecji z Erasmusem+ - Damian Kuper

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Damian Kuper, student zarządzania wraz z dwoma kolegami z roku i koleżanką z administracji z PANS odbyli wakacyjną praktykę zagraniczną w ramach programu Erasmus+ w Grecji. Sezon wakacyjny był bardzo udany pod względem wyjazdów studentów i absolwentów na zagraniczne praktyki z programem Erasmus+. Wybieranymi destynacjami były Włochy, Grecja i Słowacja. Na wyjazdy decydowali się także reprezentanci filologii angielskiej, bezpieczeństwa wewnętrznego na poziomie magisterskim oraz geodezji i kartografii.

Nasi studenci i absolwenci zdobywali doświadczenia zawodowe we wspaniałym greckim kurorcie, otrzymując jednocześnie stypendium z programu Erasmus+. Wcześniej Damian studiował w Portugalii – także z programem Erasmus+. Poza pracą - praktyki zagraniczne Erasmus+ umożliwiają poznawanie kultury innego kraju. Dział Współpracy Międzynarodowej wysyła studentów na zagraniczne praktyki do krajów Unii Europejskiej. Wśród korzyści wyjazdu wymienić należy możliwość uznania jej przez uczelnię wysyłającą jako obowiązkową, czyli określoną programem studiów, którą każdy student musi odbyć – tak jest w przypadku studentów administracji i zarządzania oraz geodezji i kartografii. Podczas wyjazdu studenci wzbogacają się o praktyczne umiejętności ułatwiające zaistnienie na rynku pracy, jak również doskonalą umiejętności komunikacyjne. Praktyki zawodowe, to także czas wolny, poznawanie nowej kultury czy kuchni, ale i nowe przyjaźnie oraz niezliczona ilość wspomnień.

 

Studia w Hiszpanii z Erasmusem+ na Universidad Politécnica de Cartagena!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

W ramach prowadzonej działalności Dział Współpracy Międzynarodowej PANS wysyła studentów na zagraniczne studia do krajów Unii Europejskiej. Dzięki aktywnej współpracy z uczelniami zagranicznymi studenci mają możliwość wyjazdu na studia i praktyki zagraniczne. Za kompleksową realizację wyjazdów od strony administracyjnej i merytorycznej odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Jeden z 6 studentów PANS w Jarosławiu, Gabriel Bednarz – student II roku bezpieczeństwa wewnętrznego naszej Uczelni, który spędził semestr zimowy roku akademickiego 2023/24 w Hiszpanii studiując w ramach programu Erasmus+ przekazał wrażenia z pobytu:

„W trakcie mojej wymiany Erasmus na Wydziale Biznesu UPCT w Cartagenie, Hiszpania, doświadczyłem nie tylko interesujących wykładów, ale również pięknych widoków nad Morzem Śródziemnym. Zwiedzanie zabytkowych miejsc, takich jak rzymski amfiteatr, dostarczyło mi niezapomnianych wrażeń i wprowadziło w historię miasta.

Nauka na Wydziale Biznesu była zarówno wyzwaniem, jak i praktycznym spojrzeniem na biznes w międzynarodowym kontekście. Nowy styl życia w Cartagenie, z lokalną kuchnią i tradycjami, ułatwił mi zintegrowanie się z miejscową społecznością. Jednak najbardziej wartościowym elementem mojego pobytu były relacje międzyludzkie. Nawiązałem trwałe przyjaźnie z ludźmi z różnych części świata, co uczyniło mój czas Erasmusa wyjątkowym. Wspólne podróże, spotkania na kampusie i rozmowy sprawiły, że doświadczenie nie było tylko edukacyjne, ale także pełne relacji międzyludzkich.

Erasmus w Cartagenie na Wydziale Biznesu UPCT to dla mnie nie tylko wymiana edukacyjna, ale także okazja do odkrywania nowych miejsc, doświadczeń i budowania trwałych więzi w międzynarodowym środowisku studenckim”.

Praktyki zawodowe w Polytechnic University of Bari we Włoszech

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Klaudia Kowalik, studentka geodezji i kartografii PANS w Jarosławiu jest kolejną osobą biorącą udział w wyjeździe w ramach programu Erasmus+, którego celem była praktyka zawodowa zorganizowana we włoskiej uczelni partnerskiej Polytechnic University of Bari.

Celem mobilności był staż z konkretnie zaplanowanym programem, adekwatnym do kierunku studiów, dostosowanym do potrzeb rozwoju osobistego oraz zintegrowanym z programem studiów. Program opracowano wspólnie z kadrą akademicką, biorącą udział w wyjeździe.

Za kompleksową realizację wydarzenia od strony administracyjnej i merytorycznej odpowiadała mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Wśród korzyści dla studentów wyjazd z Erasmusem+ poprawia umiejętności językowe i interpersonalne oraz umiejętności pracy w zespole międzykulturowym oraz wpływa na lepsze rozumienie kultury kraju goszczącego. Uczestnicy nabywają wysoko cenione przez przyszłych pracodawców umiejętności w zakresie przedsiębiorczości i kreatywności.

Studenci PANS przebywający w Czechach z Erasmusem+ na wycieczce w Pradze

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Pięcioro studentów logistyki i spedycji PANS w Jarosławiu, którzy 26 lutego br. rozpoczęli studia w Czechach w ramach programu Erasmus+ zwiedza Pragę.

Taras Ivanko, Nadiia Myslytska, Diana Hoida, Serhii Kaspryk i Oleh Haras spędzą cały semestr letni roku akademickiego 2023/24 w czeskiej uczelni partnerskiej - Institute of Technology and Business in České Budějovice.

Oprócz niesamowitych wrażeń, jak również nawiązania nowych znajomości z całej Europy, z wyjazdu wyniesiesz przede wszystkim cenne doświadczenia życiowe i zawodowe oraz znacznie polepszysz znajomość języków obcych! Nabyte za granicą kompetencje przydadzą się w przyszłej pracy!

Odpowiadający na organizację wyjazdu - Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza studentów wszystkich kierunków PANS w Jarosławiu do skorzystania z możliwości realizacji części studiów w zagranicznych uczelniach w ramach programu ERASMUS+.

Erasmus+ oferuje studentom PANS dwa rodzaje wyjazdów:
• na studia do zagranicznej uczelni
• na praktykę do zagranicznej instytucji

Szczegółowych informacji udziela mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej, Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 660 508 412)

Poznaj świat z programem ERASMUS+

Marcin Lekowski w fotorelacji z praktyk zawodowych we Włoszech

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Student geodezji i kartografii – Marcin Lekowski, wspólnie z kilkunastoma koleżankami i kolegami z roku oraz kadrą dydaktyczną PANS w Jarosławiu zdecydowali się na realizację praktyk zawodowych w partnerskiej uczelni zagranicznej - Polytechnic University of Bari we Włoszech, oczywiście w ramach programu Erasmus+.

W wakacyjnych miesiącach Dział Współpracy Międzynarodowej wysyła studentów na zagraniczne praktyki do krajów Unii Europejskiej, uważając, że korzyści z odbycia szkolenia za granicą są bardzo cenne. Przede wszystkim taki staż może zostać uznany przez uczelnię wysyłającą jako obowiązkowy, czyli określony programem studiów, który każdy student musi odbyć – tak było w przypadku Marcina i jego znajomych. Ponadto towarzyszy mu zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających zaistnienie na rynku pracy oraz realizację planów zawodowych. Praktyka międzynarodowa zwiększa umiejętności komunikacyjne, gdyż studenci będą musieli stawić czoła niecodziennym sytuacjom, ucząc się, jak sobie z nimi radzić i komunikować się z innymi, aby osiągnąć satysfakcjonujące rozwiązania.

Za realizację wyjazdu odpowiadała mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

Studenci jarosławskiej PANS rozpoczęli studia w Czechach!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura
Taras Ivanko, Nadiia Myslytska, Diana Hoida, Serhii Kaspryk i Oleh Haras, studenci jarosławskiej PANS rozpoczęli studia w Czechach w ramach programu Erasmus+.
 
Piątka studentów logistyki i spedycji, jednego z kierunków Wydziału Inżynierii Technicznej naszej Uczelni właśnie wyjechała na cały drugi semestr roku akademickiego 2023/24 do Czech aby studiować w Institute of Technology and Business in České Budějovice.

Pobyt rozpoczęli od zapoznania się z partnerską instytucją goszczącą, przesyłając zdjęcia z weekendowej wycieczki podczas której zwiedzili przepiękny Czeski Krumlow.
 
Mobilność wyjazdowa na zagraniczne studia z programem Erasmus+ pomaga złamać rutynę dotychczasowego studiowania i mobilizuje do aktywności, natomiast podróżowanie zmienia perspektywę postrzegania otaczającego nas świata i umożliwia lepsze poznanie samego siebie.
 
Za kompleksową organizację wyjazdu odpowiada Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu. Studenci naszej Uczelni regularnie wyjeżdżają na semestralne lub całoroczne studia do krajów uczestniczących w programie Erasmus+.
 
Wyjazdowi towarzyszy zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających późniejsze zaistnienie na rynku pracy oraz realizację planów zawodowych.
 
Obecnie za granicą przebywają studenci pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, zarządzania oraz automatyki i elektroniki praktycznej, którzy studiują w School of Education of the Polytechnic of Porto w Portugalii oraz w Universidad Politécnica de Cartagena w Hiszpanii i na słoweńskim University of Ljubljana.

Praktyki zagraniczne w Grecji z Erasmusem+ - Marliena Kovalska

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Marliena Kovalska, studentka administracji oraz 3 studenci zarządzania: Damian Kuper, Andrii Kozyrskyi i Oleksii Chaikovskyi z PANS odbyli wakacyjną praktykę zagraniczną w ramach programu Erasmus+ w Grecji. Nasi studenci zdobywali doświadczenia zawodowe we wspaniałym greckim kurorcie, otrzymując jednocześnie stypendium z programu Erasmus+.

Wcześniej Damian studiował w Portugalii, zaś Marliena w Czechach – także z programem Erasmus+.

Poza pracą - praktyki zagraniczne Erasmus+ umożliwiają poznawanie kultury innego kraju.

Dział Współpracy Międzynarodowej wysyła studentów na zagraniczne praktyki do krajów Unii Europejskiej. Wśród korzyści wyjazdu wymienić należy możliwość uznania jej przez uczelnię wysyłającą jako obowiązkową, czyli określoną programem studiów, którą każdy student musi odbyć – tak jest w przypadku 4 studentów administracji i zarządzania.

Podczas wyjazdu studenci nabywają praktycznych umiejętności ułatwiających zaistnienie na rynku pracy, jak również doskonalą umiejętności komunikacyjne.

Poniżej relacja z pobytu: „spędziłam w Grecji 3 miesiące na praktykach zagranicznych. Wszystko to dzięki wymianie studenckiej Erasmus+ oraz pani Magdzie, która pomaga w organizacji takich wyjazdów. Malownicza wyspa, przepiękne zachody słońca, pyszna kuchnia, wschodnie słodkości, za którymi zatęsknię jeszcze wiele razy, krystaliczna woda morza Egejskiego oraz słoneczne plaże. Jest to odpoczynek połączony z pracą, chyba idealna opcja, którą gorąco polecam. Erasmus+ daje dużo możliwości na przyszłość. Poprawiłam swój angielski, poznałam dużo zagranicznych przyjaciół, dzięki czemu mogę wrócić tam jeszcze na następny rok, zrobiłam się bardziej otwarta oraz otrzymałam doświadczenie, które na pewno będzie przydatne w przyszłości Marliena Kovalska”.

Strona 1 z 14