Klaudia Adamiec i Patrycja Pelc są studentkami III roku psychologii PANS w Jarosławiu, które wzięły udział w BIP organizowanym przez Institute of Technology and Business in České Budějovice (VSTE) w Czechach.
Udział w wydarzeniu był możliwy dzięki wspaniałym wieloletnim relacjom Działu Współpracy Międzynarodowej PANS z uczelnią czeską.
Za kompleksową organizację wyjazdu odpowiadał Dział Współpracy Międzynarodowej PANS z dr Magdaleną Bojarską, Instytucjonalnym Koordynatorem Programu Erasmus+ i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.
Blended Intensive Programme (BIP) są krótkimi intensywnymi programami dotyczącymi wybranych zagadnień naukowych, w ramach których wykorzystywane są innowacyjne metody nauczania. Tego typu mobilności organizowane są we współpracy kilku uniwersytetów, Erasmus+ Blended Intensive Programme (BIP) to forma mobilności w ramach programu Erasmus+, która łączy naukę online z krótkotrwałym wyjazdem zagranicznym od 5 do 30 dni. BIP stanowi innowacyjne podejście do mobilności, pozwalające na intensywny rozwój kompetencji i zdobywanie punktów ECTS.
BIP to połączenie online i offline w ramach programu, który łączy naukę wirtualną z fizyczną obecnością w uczelni zagranicznej.
Nasze studentki spędziły 5 dni w Czechach, do których wyjechały w okresie: 12.05.2025-16.05.2025.
Pobyt uzupełniono o komponent wirtualny zaplanowany w dniach: 09/04/2025, 16/04/2025, 23/04/2025 i 30/04/2025.
NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!
Poniżej wrażenia z pobytu:
Klaudia:
„W dniach 12–16 maja wzięłyśmy udział w międzynarodowym programie HR Marketing Bootcamp: Basics for Successful Recruitment, realizowanym w ramach BIP przez VSTE w Czeskich Budziejowicach.
To był tydzień pełen inspiracji, praktycznej wiedzy, a także cennych rozmów z ekspertami z branży HR, dzięki którym zdobyłyśmy doświadczenie z pierwszej ręki.
Poznałyśmy różne podejścia do rekrutacji i employer brandingu, a także miałyśmy okazję pracować w międzynarodowych zespołach.
W wydarzeniu uczestniczyli również studenci z Czech, Hiszpanii, Słowacji i Kanady – co pozwoliło nam lepiej poznać inne kultury i nawiązać międzynarodowe znajomości.
Nie zabrakło też chwil na wspólną integrację, próbowanie lokalnych pyszności i odkrywanie urokliwych Budziejowic! Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom – to był niezapomniany czas!”.
Patrycja:
„Udział w wyjeździe Erasmus+ do Czeskich Budziejowic był dla mnie niesamowitym doświadczeniem – zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym. Tematem przewodnim była szeroko pojęta tematyka HR (Human Resources), co pozwoliło mi poszerzyć moją wiedzę na temat zarządzania zasobami ludzkimi w środowisku międzynarodowym. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu ciekawych warsztatach i zajęciach. Cenne było również poznanie różnych perspektyw i praktyk HR stosowanych w innych krajach europejskich. Wymiana doświadczeń z uczestnikami z różnych państw była nie tylko inspirująca, ale także bardzo rozwijająca. Sama atmosfera w Czeskich Budziejowicach była fantastyczna – miasto okazało się bardzo urokliwe i pełne życia. Poza zajęciami mieliśmy czas na integrację, zwiedzanie, poznawanie lokalnej kultury i kuchni. To połączenie nauki i przyjemności sprawiło, że ten wyjazd był naprawdę wyjątkowy. Dla mnie był to czas pełen inspiracji, nowych pomysłów i pozytywnej energii. Jestem bardzo wdzięczna za możliwość uczestniczenia w takim projekcie!”.