Back to Top

Stypendyści Erasmus+

Spójrzmy na fotorelację Pavla Drabchuka, studenta II roku bezpieczeństwa wewnętrznego PWSTE z Jarosławia, który przebywa na studiach w ramach programu Erasmus+ na University of Azores w Portugalii przez cały rok akademicki 2020/2021 ! ! !

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Spójrzmy na fotorelację Pavla Drabchuka, studenta II roku bezpieczeństwa wewnętrznego PWSTE z Jarosławia, który przebywa na studiach w ramach programu Erasmus+ na University of Azores w Portugalii przez cały rok akademicki 2020/2021 ! ! !

 

Ihor Rumyantsev - Studia z programem Erasmus+ na University of Murcia !!!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Ihor Rumyantsev - student II roku filologii angielskiej w PWSTE w Jarosławiu cały rok akademicki 2020/2021 spędza na hiszpańskim Universidad de Murcia w ramach programu Erasmus+.

Studia zagraniczne są możliwe dzięki umowie o współpracy podpisanej między jarosławską Uczelnią i hiszpańskim partnerem. Za realizację wyjazdu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

 

Wspomnienia ze studiów w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ - Adrian Turek

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Adrian Turek – obecnie student III roku filologii angielskiej z PWSTE w Jarosławiu semestr letni 2019/2020 spędził na hiszpańskim Universidad de Murcia w ramach programu Erasmus+. Realizacja projektu była możliwa dzięki umowie o współpracy podpisanej między jarosławską Uczelnią i hiszpańskim partnerem. Za realizację wyjazdu odpowiadała mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Prezentujemy fotorelację Bohdana Povarennykha, studenta II roku zarządzania PWSTE z Jarosławia, który przebywa na studiach w ramach programu Erasmus+ na University of Azores w Portugalii przez cały rok akademicki 2020/2021 ! ! !

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Prezentujemy fotorelację Bohdana Povarennykha, studenta II roku zarządzania PWSTE z Jarosławia, który przebywa na studiach w ramach programu Erasmus+ na University of Azores w Portugalii przez cały rok akademicki 2020/2021 ! ! ! Poniżej wrażenia z pobytu:

Maksymilian Głód - student PWSTE na praktykach w Wiedniu z Erasmusem+ ! ! !

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
20200912 115135

Cześć nazywam się Maksymilian Głód i studiuję geodezję i kartografię w PWSTE w Jarosławiu. To pierwsze zadanie, którym rozpoczynam swój filmik dla Was. Zachęcam do obejrzenia go, gdyż jest bardzo króciutki i ma fajny widok na Pałac Schönbrunn oraz panoramę miasta. Nakręcony został z tarasu Glorietty choć jakość pozostawia wiele do życzenia.
Chcę krótko opowiedzieć o sobie i o praktykach w ramach Erasmusa+ ,w których biorę udział. Mam nadzieję że nikogo nie zanudzę, a może nawet zachęcę do udziału w projekcie. Myśl o wyjeździe na praktyki za granicę w ramach programu Erasmus+ pojawiła się w mojej głowie jeszcze na studiach inżynierskich, gdy poznałem koleżankę, która dopiero co wróciła z Erasmusa (z Hiszpanii). Pamiętam, że była zachwycona. Co prawda wtedy nie zdecydowałem się na udział w tym projekcie, ale wziąłem udział za pośrednictwem Uczelni w miesięcznym stażu w Parlamencie Europejskim w Brukseli. I tak naprawdę to ten wyjazd pokazał mi, jak fajnie jest brać udział w różnych wyjazdach zagranicznych i otworzył mnie na zwiedzanie Europy. Miałem wtedy stanowisko biurowe i wykonywałem prace asystenckie, które tak naprawdę nie były bardzo skomplikowane, wymagały tylko kreatywności, zaangażowania, dokładności i znajomości języka angielskiego. Chodź praca nie była związana z geodezją i kartografią, to w ogóle mi to nie przeszkadzało. Poznałem tam wielu wspaniałych ludzi, którzy zawsze byli chętni do pomocy i bardzo życzliwi. Pamiętam, że wróciłem bardzo zadowolony z tego wyjazdu i mile go do dziś wspominam.
Gdy rozpocząłem studia magisterskie w PWSTE w Jarosławiu cały czas po głowie chodziła mi myśl o wzięciu udziału w Erasmusie, co prawda na pierwszym roku nie chciałem wyjeżdżać ponieważ studia były dla mnie najważniejsze. Ale gdy zauważyłem plakat Erasmusa+ postanowiłem dowiedzieć się konkretnie na jakich zasadach to funkcjonuje pamiętam, że miałem wiele pytań. Poszedłem więc do Działu Współpracy Międzynarodowej i tam poznałem Panią Magdalenę Bojarską która wykonuje swoją pracę z pasją i jest bardzo sympatyczną i energiczna osobą. Udzieliła mi konkretnych odpowiedzi i tak naprawdę nakręciła mnie do udziału w programie, dostałem nawet kontakt do osoby, która za granicą zajmuje się organizacją wyjazdów na praktyki do Włoch, Grecji, Hiszpanii a nawet na Cypr, podczas rozmowy przedstawiła mi stanowiska, jakie oferują. Powiem szczerze że miałem dylemat bo nie wiedziałem na co się zdecydować. Podczas targów w Jasionce na G2A Arena, gdy reprezentowałem naszą Uczelnię narozmawiałem się z osobami, które brały już udział w Erasmusie+. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i mówili, że mają plany wyjechać jeszcze raz. Dzięki opiniom wielu znajomych miałem już pewność, że wyjazd w ramach Erasmusa+ to świetny pomysł i jedyna taka okazja w życiu. Co prawda gdy już byłem zdecydowany nadeszła pandemia i tak jakoś zrezygnowałem z tego. Na szczęście gdy wyjazdy były już możliwe (chodź nadal trwa pandemia i należy się chronić to trzeba robić to z głową) dostałem e-maila od Pani Magdaleny, której bardzo dziękuję za zaangażowanie i zorganizowanie mojego wyjazdu tak naprawdę w ekspresowym tempie. Na praktyki wyjechałem do Wiednia stolicy Austrii, wykonuję pracę w ramach stanowiska biurowego. Jestem bardzo zadowolony i zachwycony, tak naprawdę chciałbym tu zostać ponieważ Wiedeń jest pięknym, czystym miastem, bogatym w architekturę, zieleń, świetnie skomunikowanym - na jednym bilecie można skorzystać z autobusu, tramwaju, metra a nawet pociągu. Jest tutaj także kościół polski.

Andrii Flons - student studiów magisterskich z zarządzania PWSTE w Jarosławiu spędził semestr letni 2019/2020 na czeskim Metropolitan University Prague ! ! !

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Andrii Flons - student studiów magisterskich z zarządzania PWSTE w Jarosławiu spędził semestr letni 2019/2020 na czeskim Metropolitan University Prague ! ! !
Prezentujemy poniżej wrażenia z pobytu!

Maciej Sieńko - wrażenia studenta PWSTE po studiach odbytych na Istanbul Aydin University w Turcji w ramach programu Erasmus+

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
3

Jestem studentem pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Zdecydowałem się jechać do Stambułu na wymianę studencką, ponieważ dla mnie Turcja jest interesującym i "egzotycznym" krajem. Chciałem poznać odmienną kulturę, język, poszerzyć wiedzę w zakresie zarządzania oraz słyszałem też wiele bardzo dobrych opinii o wymianie studenckiej w Stambule. PWSTE w Jarosławiu umożliwiła mi wybór Istanbul Aydın University. Uniwersytet jest usytuowany w europejskiej części Stambułu, przyjmuje wiele studentów z zagranicy i posiada doświadczoną kadrę akademicką, która zdobywała wiedzę zarówno w kraju, jak i na świecie. W czasach pandemii pobyt był trochę utrudniony, większość czasu spędzało się w domu ze względu na godziny policyjne, nauka odbywała się online, ale bardzo profesjonalnie i w miłej atmosferze. Poziom edukacji był bardzo dobry, a wykłady interesujące. Zetknięcie z odmienną kulturą oraz poznanie wielu ludzi z różnych krajów niesie ze sobą wielkie doświadczenie. Mieszkanie w Turcji przez kilka miesięcy pozwoliło mi przyswoić podstawy trudnego języka tureckiego oraz poznać specyficzną mentalność ludzi, którzy tutaj są bardziej otwarci, niż w krajach europejskich. Miasto jest ogromne, lecz bardzo szybko można je poznać. Ma dużo do zaoferowania, jest tutaj wiele miejsc historycznych, kulturowych i rozrywkowych. Studenci z programu Erasmus+ są bardzo przyjaźni i pomocni. Tureccy również są zawsze chętni do pomocy, nawet jeśli nie znają języka angielskiego, starają się porozumieć i rozwiązywać problemy.

Wrażenia studentki PWSTE po studiach odbytych na University of Azores w ramach programu Erasmus+

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy! Za realizację wyjazdów odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+.

Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów: na studia semestralne lub całoroczne do zagranicznej uczelni i na praktykę do zagranicznej instytucji.

Oceniając z perspektywy, studenci wymieniają mnóstwo zalet wyjazdu.
- Do najważniejszych należy rozwój własnej osobowości. Za granicą uczą się niezależności, stając się bardziej dojrzałymi wewnętrznie i tolerancyjnymi. Przeważnie chcą się sprawdzić, poznać swoje możliwości, nauczyć się języka danego kraju i popracować nad swoim angielskim - wyjaśnia odpowiadająca za realizację wyjazdów mgr Magdalena Bojarska, Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE. - Nasi studenci przechodzą pewnego rodzaju przemianę, jeśli chodzi o plany na przyszłość, które po powrocie są już bardziej skrystalizowane. Niejednokrotnie po odbytych za granicą studiach, planują kolejne wyjazdy np. na praktykę – jeszcze w trakcie trwania studiów lub jako absolwenci, gdyż także taką możliwość daje program Erasmus+ w PWSTE w Jarosławiu – dodaje. Poniżej prezentujemy relację jednej z uczestniczek programu, Julii Kryvoruk, studentki zarządzania na poziomie magisterskim PWSTE po studiach odbytych na University of Azores w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim 2019/2020 ! ! !

Realizacja projektu była możliwa dzięki umowie o współpracy podpisanej między jarosławską Uczelnią i portugalskim partnerem.

 

Absolwent PWSTE podczas praktyki w Aberystwyth University ! ! !

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
1

Absolwent PWSTE podczas praktyki w walijskim Aberystwyth University w Katedrze Geografii i Nauk o Ziemi z programem ERASMUS+. W okresie 25.11.2019 - 09.03.2020 absolwent geodezji i kartografii Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu zdobywał praktyczne umiejętności podczas zawodowej praktyki zrealizowanej dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Absolwent PWSTE - Maksymilian Głód na praktykach Erasmus+ w Austrii w Wiedniu

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Cześć nazywam się Maksymilian Głód i jestem absolwentem PWSTE w Jarosławiu. To pierwsze zadanie (jak zawsze oficjalnie) którym rozpoczynam swój kolejny filmik dla was. Zachęcam do obejrzenia go, gdyż jest króciutki i trwa zaledwie 31 s. Kieruję go zarówno do studentów jak i do absolwentów którzy również mają możliwość udziału w projekcie Erasmus+.

Roman Krasovskyi - student zarządzania PWSTE w Jarosławiu na poziomie magisterskim spędził semestr letni 2019/2020 na czeskim Metropolitan University Prague ! ! !

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Roman Krasovskyi - student zarządzania PWSTE w Jarosławiu na poziomie magisterskim spędził semestr letni 2019/2020 na czeskim Metropolitan University Prague ! ! !
Prezentujemy piękną fotorelację i wrażenia z pobytu!

Strona 1 z 9