Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
Back to Top

Wydarzenia

Charytatywna akcja na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach na terenie kampusu PANS, Delikatesów Piotruś Pan, sklepów SPOŁEM i E.Leclerc w Jarosławiu

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

poziomy

Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, dr Magdalena Bojarska i zagraniczni studenci przebywający w naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+ organizują charytatywną akcję na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, która odbędzie się w dniach od 13.12.2024 do 13.03.2025 r. na terenie kampusu i w wybranych sklepach.

Podobnie, jak w poprzednich latach partnerami inicjatywy są Delikatesy Piotruś Pan (przy ul. Bema, 3-Maja, Reymonta, Piłsudskiego), a także sklepy E.Leclerc (Galeria Stara Ujeżdżalnia) i SPOŁEM (ul. Jana Pawła II, Kraszewskiego, os. Armii Krajowej) w Jarosławiu.

W poprzednich latach akcja cieszyła się wielkim poparciem lokalnej społeczności – także tym razem bardzo prosimy o Państwa zaangażowanie i wsparcie. Schronisko zmaga się z wieloma potrzebami, jak na przykład zakup droższej mokrej i suchej karmy gastro dla psów.

Akcja została objęta Patronatem Medialnym Gazety Jarosławskiej.

Celem inicjatywy jest udzielenie pomocy rzeczowej dla zwierzaków znajdujących się w schronisku. Do oznaczonych kartonów zbierane będą karma mokra i sucha – z naciskiem na mokrą dla psów i kotów, koce, zabawki oraz smycze i obroże, jak również żwirek dla kotów, które pozwolą podopiecznym schroniska przetrwać zimę.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach obecnie znajduje się ok. 160 zwierząt. Są to przeważnie ofiary wypadków, wycieńczenia spowodowanego samotną tułaczką po mieście czy zaniedbań z winy poprzednich właścicieli. Podobnie, jak załoga schroniska marzymy, aby wśród nas pojawiało się coraz więcej empatii oraz ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt i chętnych do niesienia pomocy naszym mniejszym braciom.

Istnieją rozmaite sposoby na wspieranie schroniskowych pensjonariuszy, od zapewnienia domu tymczasowego, przez udzielanie pomocy finansowej oraz rzeczowej po wolontariat polegający m.in. na poświęcaniu własnego czasu i oczywiście serca podczas wyprowadzania psiaków na spacery - do czego gorąco zachęcamy.

W imieniu zwierzaków bardzo prosimy o pomoc. Jeśli możesz dać dom, któremuś z podopiecznych schroniska - nie wahaj się. Jeżeli natomiast chciałbyś pomóc, ale nie masz możliwości fizycznego zaadoptowania zwierzaka - możesz zostać jego „wirtualnym opiekunem”. Adoptując psa czy kota wirtualnie, wspomagasz finansowo jego utrzymanie. Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.schroniskoorzechowce.pl

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! OKAŻ SERCE JUŻ DZIŚ!

Kontakt do Organizatora: dr Magdalena Bojarska, tel. 660 508 412

Visit of scientists from Romania

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

On November 18-22, 2024 I had the distinguished pleasure of welcoming a delegation from the University of Oradea to discuss future Erasmus+ collaborations. We were honored to host Assoc. Prof. PhD Eng. Norbert-Szabolcs Suba and Prof. PhD Eng. Habil. Sorin Nistor representing the Department of Cadastre of the Faculty of Construction, Cadastre and Architecture of the University of Oradea. It was a privilege to welcome scientists from the Romanian University. The recent visit offered a chance to showcase projects of mutual interest.

Turecki naukowiec w PANS w Jarosławiu w ramach Erasmusa+ ! ! !

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Assist. prof. dr Neslihan Şentürk-Uzun reprezentująca turecką uczelnię partnerską Karamanoğlu Mehmetbey University odwiedziła Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu.

W imieniu JM Rektora, prof. ucz. dra hab. Krzysztofa Rejmana gościa przyjęła odpowiadająca za organizację pobytu mgr Magdalena Bojarska - Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ oraz Rzecznik Prasowa Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu.

Podczas bardzo owocnego pobytu omówiono wiele tematów związanych ze współpracą bilateralną w ramach programu Erasmus+, ponieważ turecki naukowiec reprezentuje zaprzyjaźnioną Katedrę Języka i Literatury Angielskiej i pełni funkcję Wydziałowego Koordynatora Erasmusa+. 

Wyjazdy pracowników uczelni wyższych w ramach programu Erasmus+ skutkują m.in. zwiększeniem satysfakcji z pracy, podniesieniem kompetencji społecznych, językowych i kulturowych, a także zacieśnieniem współpracy z instytucją partnerską. Mobilność wpływa na ich rozwój osobisty i zawodowy, gdyż poszerzają lub nawiązują nowe kontakty, a także wykorzystują dobre praktyki wyniesione z zagranicy. Kadra doskonali swoje umiejętności językowe, nabywając kwalifikacje charakterystyczne dla sektora szkolnictwa wyższego, adekwatne do ich aktualnej pracy i rozwoju zawodowego - podkreśla Magdalena Bojarska.

Rektor PANS – prof. Krzysztof Rejman zaznacza, że przyjazd naukowca reprezentującego partnerską uczelnię z Turcji w ramach programu Erasmus+ wzbogaciliśmy o bardzo ciekawe elementy związane z polską kulturą i nauką. To było niesamowite przeżycie dla nas wszystkich tym bardziej, że nasz niezwykły zagraniczny gość był zachwycony serdeczną gościnnością Działu Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu.

Zagraniczni studenci w PANS w Jarosławiu w ramach programu Erasmus+

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

W roku akademickim 2023/2024 Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu gościła sporą grupę studentów reprezentujących partnerskie uniwersytety z Hiszpanii, Portugalii i Turcji.

Dla zagranicznych studentów studiujących w PANS przygotowano katalog przedmiotów w języku angielskim. Za kompleksową organizację pobytu odpowiadała Magdalena Bojarska, Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+, Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej w PANS w Jarosławiu.

Młodzież z University of Granada w Hiszpanii i Bragança Polytechnic University w Portugalii, jak również reprezentująca tureckie instytucje, do których należą: Sakarya, Kastamonu i Munzur University, czy też Istanbul Esenyurt University, a także University of Samsun oraz Karamanoğlu Mehmetbey University, Kocaeli University, Istanbul Gelisim University,  Sakarya University of Applied Sciences i Adana Alparslan Türkeş Science and Technology University studiowała w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

Także studenci jarosławskiej PANS wyjeżdżają na studia i praktyki zagraniczne, korzystając z programu Erasmus+. Wśród wybieranych krajów i uczelni znajdują się: Universidad Politécnica de Cartagena w Hiszpanii, czy The Limassol College – T.L.C na Cyprze oraz School of Education of the Polytechnic of Porto w Portugalii, a także Institute of Technology and Business in České Budějovice w Czechach i University of Ljubljana w Słowenii.

Uczestnikami programu są studenci: zarządzania, logistyki i spedycji, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, kosmetologii, bezpieczeństwa wewnętrznego, finansów i rachunkowości oraz automatyki i elektroniki praktycznej – z czego jesteśmy szczególnie dumni - wyjaśnia odpowiadająca za realizację wyjazdów Magdalena Bojarska.

Rektor PANS – prof. Krzysztof Rejman zaznacza, że Dział Współpracy Międzynarodowej współpracuje z wieloma uczelniami zagranicznymi w ramach programu Erasmus+. Jarosławska uczelnia na niespotykaną wcześniej skalę tworzy warunki sprzyjające umiędzynarodowieniu kształcenia, zgodnie z przyjętą koncepcją.

W lipcu br. grupa 20 studentów z II i III roku geodezji i kartografii PANS wraz z opiekunami odbyła zagraniczne praktyki na University of Oradea w Rumunii, również w ramach Erasmusa+. Po ich zakończeniu do Jarosławia przyjechali studenci z Rumunii, celem realizacji tego samego projektu - mówi M. Bojarska.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PANS wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy!

 

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!

 

Finał akcji na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z Orzechowiec

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Sukcesem zakończyła się akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, której organizatorem od kilku lat jest mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Rzecznik Prasowy PANS w Jarosławiu we współpracy z zagranicznymi studentami przebywającymi w naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+. Akcja została objęta Patronatem Honorowym JM Rektora, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana.

Dziękujemy bardzo Pani Prezes Zarządu oraz całej Załodze za umożliwienie przeprowadzenia akcji na terenie sieci sklepów „Społem” PSS w Jarosławiu oraz Dyrekcji i Pracownikom sklepu E.Leclerc w Galerii Stara Ujeżdżalnia, a także Delikatesom Piotruś Pan. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich Osób, które nas wspierały.

Celem inicjatywy było udzielenie pomocy rzeczowej dla zwierzaków znajdujących się w schronisku. W założeniu Organizatorów akcja miała trwać od stycznia do połowy kwietnia br. - jednak została przedłużona. W tym  okresie do oznaczonych punktów zlokalizowanych na terenie Delikatesów Piotruś Pan (przy ul. Bema, 3-Maja, Reymonta, Piłsudskiego), a także sklepów E.Leclerc (Galeria Stara Ujeżdżalnia) i SPOŁEM (przy ul. Jana Pawła II, Kraszewskiego, os. Armii Krajowej) w Jarosławiu oraz kampusu PANS zbierano karmę mokrą i suchą – z naciskiem na mokrą dla psów i kotów, zabawki oraz smycze i obroże, jak również żwirek dla kotów.

Wykonanie zadania podzielono na kilka etapów, które przełożyły się na wizyty w schronisku. Rezultat okazał się tak imponujący, że zachęca do podejmowania dalszych działań na rzecz potrzebujących. Ofiarodawcy udowodnili po prostu, że nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt. Wspólnie z zagranicznymi studentami studiującymi w PANS w ramach programu Erasmus+ odwiedzaliśmy podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach kilkukrotnie, przekazując artykuły ofiarowane przez mieszkańców Jarosławia i okolic.

Za każdym razem serdecznie podejmowała nas szefowa schroniska, Joanna Puchalska-Tracz.

W imieniu naszych braci mniejszych bardzo prosimy o stałe wspieranie schroniska, jednocześnie zachęcając gorąco do adopcji podopiecznych schroniska, zarówno tych rzeczywistych, kończących się zabraniem czworonoga do domu, jak również przypominamy, że można zostać „wirtualnym opiekunem". Adoptując psa czy kota wirtualnie, wspomagasz finansowo jego utrzymanie. Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.schroniskoorzechowce.pl

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach obecnie znajduje się mnóstwo zwierząt. Są to przeważnie ofiary wypadków, wycieńczenia spowodowanego samotną tułaczką po mieście czy zaniedbań z winy poprzednich właścicieli. Podobnie, jak Załoga schroniska marzymy, aby wśród nas pojawiało się coraz więcej empatii oraz ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt i chętnych do niesienia pomocy naszym mniejszym braciom.

Istnieją rozmaite sposoby na wspieranie schroniskowych pensjonariuszy, od zapewnienia domu tymczasowego, przez udzielanie pomocy finansowej oraz rzeczowej po wolontariat polegający m.in. na poświęcaniu własnego czasu i oczywiście serca podczas wyprowadzania psiaków na spacery - do czego gorąco zachęcamy.

PATRONAT MEDIALNY – GAZETA JAROSŁAWSKA

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! OKAŻ SERCE JUŻ DZIŚ!

 

Turkish scientist visiting PANS in Jaroslaw

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Last week, on May 20-24, 2024, I got a great visit from one researcher representing our Turkish partner university called Istanbul Gelisim University.

Sajedeh Norozpour Sigaroodi, PhD came to PANS in Jaroslaw within the Erasmus+ programme because the Istanbul Gelisim University is a long-time partner of our school.

The guest was welcomed and taken care of Magdalena Bojarska, the Head of International Cooperation Department and the Erasmus+ Institutional Coordinator at PANS in Jaroslaw.

The main purpose of this activity was to transfer knowledge and good practices in order to learn from shared experiences.

Teaching and research staff can use the Erasmus+ programme to gain work experience abroad.

Staff mobility can be carried out by any type of higher education staff. To ensure high-quality mobility activities with maximum impact, the mobility activity has to be related to the staff’s professional development and to address their learning and personal development needs.

Erasmus+ students on the trip to the Netherlands!

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

Başak Köseoğlu, Helin Okçu and Mercan Sezer, foreign students who have been studying at PANS in Jaroslaw during the summer semester of the academic year 2023/2024 within the Erasmus+ programme on the trip to the Netherlands.
During their trip students from the Turkish Munzur University visited several cities, like: Zaandam, Rotterdam, Lahey, Amsterdam, Utrecht and Groningen.

Charytatywna akcja na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach na terenie kampusu PANS, Delikatesów Piotruś Pan, sklepów SPOŁEM i E.Leclerc w Jarosławiu PRZEDŁUŻONA do 26 KWIETNIA

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

W ostatnim czasie wspólnie z zagranicznymi studentami studiującymi w PANS w ramach programu Erasmus+ odwiedziliśmy podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, przekazując artykuły ofiarowane przez mieszkańców Jarosławia i okolic do oznaczonych punktów zlokalizowanych na terenie Delikatesów Piotruś Pan (przy ul. Bema, 3-Maja, Reymonta, Piłsudskiego), a także sklepów E.Leclerc (Galeria Stara Ujeżdżalnia) i SPOŁEM (ul. Jana Pawła II, Kraszewskiego, os. Armii Krajowej) oraz kampusu PANS w Jarosławiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom, które wspierają naszą charytatywną akcję, która potrwa do 26 kwietnia br.

Dziękujemy bardzo Pani Prezes Zarządu oraz całej Załodze za umożliwienie przeprowadzenia akcji na terenie sieci sklepów „Społem” PSS w Jarosławiu oraz Dyrekcji i Pracownikom sklepu E.Leclerc w Galerii Stara Ujeżdżalnia, a także Delikatesom Piotruś Pan.

Inicjatywa została objęta Patronatem Honorowym JM Rektora, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana.

Załoga schroniska, w którym przebywa kilkaset psów i kotów świetnie radzi sobie z codziennymi obowiązkami. W imieniu naszych braci mniejszych bardzo prosimy o wsparcie schroniska i przekazywanie dla zwierzaków: karmy mokrej i suchej - z naciskiem na mokrą dla psów i kotów, zabawek oraz smyczy i obroży, jak również żwirku dla kotów.

Jednocześnie zachęcamy gorąco do adopcji podopiecznych schroniska, zarówno tych rzeczywistych, kończących się zabraniem czworonoga do domu, jak również przypominamy, że można zostać "wirtualnym opiekunem". Adoptując psa czy kota wirtualnie, wspomagasz finansowo jego utrzymanie. Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.schroniskoorzechowce.pl

Organizatorami akcji, która trwa do 26 kwietnia br. są mgr Magdalena Bojarska, Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu i zagraniczni studenci przebywający w naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+.

Together with my Erasmus+ students during the Open Day at our university

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura

The Open Day event was an opportunity to gather more information about our institution, experience the campus, and meet current students and staff.

Erasmus+ students from various countries were thrilled to participate in the Open Day at the university, where they had the opportunity to learn about the campus, programs, and student life.

 

PANS zacieśnia współpracę ze słowacką Akademią Korpusu Policji w Bratysławie

Drukuj Drukuj E-mail E-mail
foto-miniatura
 
Profesor Jacek Dworzecki oraz mjr dr inż. Marian Suja z Katedry Administracji Publicznej i Zarządzania Kryzysowego Akademii Korpusu Policji w Bratysławie w dniach 11-15 marca 2024 r. odwiedzili Dział Współpracy Międzynarodowej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

W imieniu JM Rektora, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana, gości podjęła odpowiadająca za organizację pobytu, mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej, Rzecznik Prasowy i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w PANS w Jarosławiu.  

Celem wizyty w ramach programu Erasmus+ było zdobycie wiadomości związanych z organizacją pracy i zapoznanie się ze stosowanymi procedurami uczelni partnerskiej poprzez obserwację realizacji codziennych zadań, jak również wymiana najlepszych praktyk w dziedzinie organizacji mobilności studentów i pracowników w kontekście bezpieczeństwa.

Wśród priorytetowych założeń przyjazdu naukowców ze Słowacji zaznaczyć należy stworzenie szansy na poprawę umiejętności poprzez możliwości rotacji doświadczeń obu uczelni, które łączy wieloletnia współpraca i wspaniałe relacje.

Za główną korzyść mobilności uznajemy doskonalenie kwalifikacji potrzebnych w codziennej pracy, połączone z wymianą dobrych i sprawdzonych rozwiązań, jak również poszerzaniem wiedzy w zakresie szeroko rozumianej internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego.

Strona 1 z 21