foto-miniatura

W semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024 Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu gości studentów reprezentujących partnerskie uniwersytety z Hiszpanii i Turcji.

Dla zagranicznych studentów studiujących w PANS przygotowano katalog przedmiotów w języku angielskim. Za kompleksową organizację pobytu odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej oraz Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+ w PANS w Jarosławiu.

Młodzież z University of Granada w Hiszpanii i Sakarya University, a także University of Samsun, czy też Karamanoğlu Mehmetbey University, Istanbul Esenyurt University, Sakarya University of Applied Sciences, Kastamonu i Munzur University z Turcji studiuje w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+.
Także studenci jarosławskiej PANS wyjeżdżają na studia i praktyki zagraniczne, korzystając z programu Erasmus+. Wśród wybieranych krajów i uczelni znajdują się m.in.: Polytechnic University of Bari we Włoszech, Universidad Politécnica de Cartagena w Hiszpanii, czy The Limassol College – T.L.C na Cyprze oraz School of Education of the Polytechnic of Porto w Portugalii, a także Institute of Technology and Business in České Budějovice w Czechach i University of Ljubljana na Słowenii.

Obecnie grupa naszych studentów przygotowuje się do wyjazdu na II semestr studiów za granicą. Wśród wybieranych krajów można wymienić: Portugalię, Słowenię, Czechy oraz Hiszpanię. Uczestnikami programu są studenci: zarządzania, logistyki i spedycji, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz automatyki i elektroniki praktycznej - wyjaśnia odpowiadająca za realizację wyjazdów Magdalena Bojarska.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PANS wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy!

NIE CZEKAJ! NIE ZWLEKAJ! DAJ SUSA I SKOCZ NA ERASMUS PLUSA!