Juwenalia

W dniu 18 maja 2016 r. ulicami Jarosławia przemaszerował Pochód Juwenaliowy, który zainaugurował dwudniowe święto Społeczności Akademickiej PWSTE w Jarosławiu. Studenci z Prorektor ds. Dydaktycznych, doc. dr Dorotą Dejniak oraz Prorektorem ds. Studenckich, dr. inż. Ryszardem Pukałą i Kanclerzem Adamem Lisem, dyrektorami instytutów i wykładowcami, a także przedstawicielami Samorządu Studenckiego wyruszyli z Miasteczka Akademickiego o godz. 14:00.

W sympatyczne słoneczne popołudnie rozbawiony korowód poprowadzili liczni przedstawiciele wszystkich kierunków Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza poprzebierani w przepiękne, barwne i niezwykle pomysłowe kostiumy i kreacje.
Zwieńczeniem marszu było wręczenie przedstawicielom Uczelnianego Samorządu Studenckiego symbolicznych kluczy do „bram miasta", które po dotarciu na jarosławski Rynek odebrali z rąk, Waldemara Palucha, Burmistrza Miasta Jarosławia. Tam też wybrano miss i mistera Juwenaliów.
Spotkania porozmawiaj z, w których udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz świadectwa znanych osób na stadionie MOSiR wypełniły czas oczekujących na muzyczne doznania studenckiego święta. Młodzież bawiła się przy żywiołowej i dynamicznej muzyce RSC oraz Elektrycznych Gitar, Vegaes i Shantel.


oprac. mgr Magdalena Bojarska,
Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu