1

W dniu 18 listopada br. studenci naszej Uczelni mieli możliwość wysłuchania prelekcji Wicekonsula w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie. Kraig Cook zaprezentował "Work & Travel", oficjalny program wymiany kulturowej stworzony i nadzorowany przez amerykański Departament Stanu.
Po uroczystym powitaniu gościa oraz otwarciu spotkania przez dra inż. Ryszarda Pukałę, Prorektora ds. Studenckich, reprezentującego JM Rektora, prof. ucz. dra hab. Krzysztofa Rejmana - rozpoczął się panel adresowany dla licznie przybyłej na prelekcję młodzieży.
Tematyka wydarzenia poruszała możliwości wyjazdów do USA w ramach programu Summer Work and Travel, podczas którego studenci mogą podejmować sezonową pracę w różnych sektorach gospodarki.
W trakcie spotkania z udziałem zagranicznych studentów przebywających w PWSTE w ramach programu Erasmus+, omówiono m.in. wyjazdy typu Summer Work & Travel USA, Camp, Au Pair oraz Internships.
Zwracając uwagę słuchaczy na warunki uczestnictwa, wymagane dokumenty oraz procedurę aplikacyjną i statystyki, najwięcej czasu poświęcono na przedstawienie programu Work&Travel, który daje możliwość podjęcia pracy oraz doskonalenia języka angielskiego i podróżowania po USA. Jego celem jest umożliwienie studentom poznania kultury Stanów Zjednoczonych, zdobycie doświadczenia, a także nawiązanie międzynarodowych przyjaźni i kontaktów.

W drugiej części spotkania zorganizowanego przez Samorząd Studencki, swoimi wrażeniami z wyjazdów podzieliły się przedstawicielki CCUSA, instytucji specjalizującej się w organizacji wyjazdów w ramach różnych programów.

Autor zdjęć i tekstu: mgr Magdalena Bojarska,
Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu