foto-miniatura

W dniu 5 marca 2021 r. wspólnie z zagranicznymi studentami studiującymi w PWSTE w ramach programu Erasmus+ odwiedziliśmy podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, przekazując artykuły ofiarowane przez mieszkańców Jarosławia i okolic do oznaczonych punktów zlokalizowanych na terenie marketu E.Leclerc i sklepów „Społem” PSS (w tym „GAMA”) w Jarosławiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom, które wspierają naszą charytatywną akcję, która potrwa do końca marca br.

Dziękujemy bardzo Pani Prezes Zarządu oraz całej Załodze za umożliwienie przeprowadzenia akcji na terenie sieci sklepów „Społem” PSS (w tym „GAMA”) w Jarosławiu oraz Dyrekcji i Pracownikom sklepu E.Leclerc w Galerii Stara Ujeżdżalnia.

Inicjatywa została objęta Patronatem Honorowym JM Rektora, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana.

Z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności zobaczyliśmy się z szefem schroniska, Przemysławem Grządzielem.

Pomimo wielu ograniczeń Załoga schroniska, w którym przebywa kilkaset psów i kotów świetnie radzi sobie z codziennymi obowiązkami.

W imieniu naszych braci mniejszych bardzo prosimy o wsparcie schroniska i przekazywanie dla zwierzaków: karmy mokrej i suchej, zabawek i smyczy, szelek, obroży, czy żwirku dla kotów.

Jednocześnie zachęcamy gorąco do adopcji podopiecznych schroniska, zarówno tych rzeczywistych, kończących się zabraniem czworonoga do domu, jak również przypominamy, że można zostać „wirtualnym opiekunem". Adoptując psa czy kota wirtualnie, wspomagasz finansowo jego utrzymanie. Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.schroniskoorzechowce.pl

Organizatorami akcji, która trwa do końca marca są mgr Magdalena Bojarska, Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu i zagraniczni studenci przebywający w naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+.