foto-miniatura

Aleksander Szpak, absolwent bezpieczeństwa wewnętrznego na poziomie magisterskim odbył kilkumiesięczny staż na Słowacji w ramach programu Erasmus+.

Z Erasmusa+ poza studentami korzystają także absolwenci naszej Uczelni, którzy niedawno ukończyli studia. Mają oni możliwość zdobycia nieocenionego doświadczenia zawodowego, a także praktycznych umiejętności i wiedzy podczas praktyk zagranicznych.

Wyjazd uwrażliwia uczestników na kulturę kraju goszczącego, wzmacniając jednocześnie ich umiejętności językowe i interpersonalne. Nabyte w ten sposób kwalifikacje między innymi pracy w międzykulturowym zespole, są przydatne przy poszukiwaniu pierwszego zatrudnienia. Firmom przyjmującym praktykantów program Erasmus+ zapewnia większą konkurencyjność i możliwość wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań dzięki świeżości i entuzjazmowi wniesionymi przez stażystów.

Wśród korzyści wyjazdu wymienić należy cenione przez pracodawców umiejętności w obszarze kreatywności i przedsiębiorczości.

Relacja Alka:
„Wyjazd na praktyki był niezwykłym doświadczeniem, które otworzyło przede mną zupełnie nowe horyzonty. Udało mi się nie tylko pogłębić umiejętności zawodowe ale również poznać odmienną kulturę i styl życia. Codzienne interakcje z ludźmi rożnego pochodzenia wzbogaciły mnie o bardzo ważny aspekt czyli komunikację. Praktyka nauczyła mnie elastyczności, adaptacji do nowych sytuacji i pracy w międzynarodowym zespole. Jednakże gdybym miał powiedzieć co cenię sobie najbardziej, powiedziałbym ludzi. Ludzi, którzy zaufali, podali mi pomocną dłoń, kiedy było naprawdę ciężko. Co ciekawe to właśnie te przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie”.