Znane są już tematy i terminy pięciu szkoleń organizowanych w ramach projektu "Techniki i narzędzia w animacji kultury".

Uczestnicy trzydniowych szkoleń dowiedzą się więcej o technikach i narzędziach animacyjnych, diagnozowaniu społeczności lokalnej, mechanizmach współpracy z grupą, źródłach finansowania oraz społecznym wymiarze festynów.

Tematyka została skonstruowana tak, by rozwijać kompetencje:
- psychologiczne i społeczne, które są niezbędne w pracy z grupą;
- zarządcze i medialne, które umożliwiają zaplanowanie i skuteczne wdrożenie działań animacyjnych;
- kulturowe, czyli wiedzę o korzeniach animacji i jej różnych obliczach.

Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby z miast do 100 tys. mieszkańców oraz osoby pracujące bezpośrednio ze społecznością lokalną i prowadzące zajęcia lub projekty z obszaru animacji kultury i edukacji kulturalnej.

Koszt uczestnictwa w kusie wynosi 246 zł brutto. Rekrutacja rozpoczyna się w poniedziałek 14 marca br.
Gdzie: 45 km od Warszawy
Kiedy: kwiecień – czerwiec 2016 r.
Termin zgłoszenia: 31.03.2016
Więcej informacji: http://www.platformakultury.pl/artykuly/138284-tematy-pierwszych-szkolen...