Harran University

W dniach 6-8 czerwca 2017 r. Dział Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu kierowany przez mgr Magdalenę Bojarską gościł wykładowców z tureckiego Uniwersytetu Harran w Şanlıurfa. Podczas pobytu goście spotkali się z JM Rektorem, prof. nadzw dr. hab. Krzysztofem Rejmanem odbierając dyplom potwierdzający program szkoleniowy w ramach programu Erasmus+ w PWSTE w Jarosławiu, za którego realizację odpowiadała mgr Magdalena Bojarska.

Dodatkowo naukowcy wzięli udział w III Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Dobroczynność, Filantropia i Praca Socjalna” oraz innych wydarzeniach uczelnianych. Zaprezentowano im również poszczególne jednostki naszej Uczelni, łącznie z Biblioteką i Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnym oraz siłownią, studiem do ćwiczeń rehabilitacyjno-rekreacyjnych i pokojem z fotelami do samomasażu,
Spotkali się z dr Beatą Petrecką, Dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych, deklarując chęć kontynuacji współpracy, zainaugurowanej podpisanym w marcu 2017 porozumieniem.
Dr Bakarazi Mahmut z Wydziału Turystyki znał już naszą uczelnię ponieważ kilka lat wcześniej uczestniczył w programie Erasmus+ i jako student zagraniczny wybrał studia w PWSTE w Jarosławiu. Drugi z wykładowców dr YÜCEL Engin reprezentował Wydział Ochrony Roślin Harran University.

Za cel mobilności w obliczu nowych trendów będących szansą dla branży turystycznej, uznano permanentne śledzenie obecnego rozwoju tej gałęzi przemysłu. Priorytetem zrealizowanego projektu było rozszerzenie spojrzenia na zagadnienia turystyki z uwzględnieniem Polski.
Biorąc pod uwagę najważniejsze kierunki, które funkcjonują w turystyce, podjęto starania dotyczące porównania bieżącej sytuacji z przyszłymi statystykami.
Wśród oczekiwanych efektów przyjazdu wymienić należy nadzieję, że program mobilności zyska inny punkt widzenia wobec porównania edukacji turystycznej w Polsce i w Turcji.

oprac. mgr Magdalena Bojarska,
Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu