Orzechowce Final

Przekazaniem zebranych artykułów podczas dwukrotnej wizyty zakończyła się akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach, która miała miejsce w dniach od 1 grudnia 2017 r. do 15 marca 2018 r. na terenie Kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu i wybranych sklepów. Celem inicjatywy było udzielenie pomocy rzeczowej dla zwierzaków znajdujących się w schronisku. Do oznaczonych kartonów zbierano karmę suchą i mokrą dla psów i kotów, a także zabawki, smycze, obroże, szelki, miski, koce i ręczniki oraz żwirek dla kotów. Delegację podjął Przemysław Grządziel, kierownik placówki.
Organizatorami inicjatywy byli studenci II roku kierunku zarządzanie i członkowie Studenckiego Koła Naukowego „FOCUS” działającego w Instytucie Ekonomii i Zarządzania we współpracy z mgr Magdaleną Bojarską, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu i studentami z zagranicy przebywającymi w naszej Uczelni w ramach programu Erasmus+.
Wykonanie zadania podzieliliśmy na dwa etapy zrealizowane w dniach 19 stycznia i 23 marca br., które przełożyły się na wizyty w schronisku. Rezultat okazał się tak imponujący, że zachęca do podejmowania dalszych działań na rzecz potrzebujących. Ofiarodawcy udowodnili po prostu, że nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt. Zbiórka prowadzona była na terenie Kampusu PWSTE w Jarosławiu oraz w kilku sklepach zoologicznych i spożywczych. Przed akcją rozwieszone zostały plakaty informacyjne z komunikatem o prowadzonym przedsięwzięciu. Jednocześnie promowano inicjatywę za pośrednictwem strony internetowej oraz profili społecznościowych.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach obecnie znajduje się ok. 200 zwierząt. Są to przeważnie ofiary wypadków, wycieńczenia spowodowanego samotną tułaczką, czy zaniedbań z winy poprzednich właścicieli. Podobnie, jak załoga schroniska marzymy, aby wśród nas pojawiało się coraz więcej empatii oraz ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt i chętnych do niesienia pomocy naszym mniejszym braciom.
Istnieją rozmaite sposoby na wspieranie schroniskowych pensjonariuszy, od zapewnienia domu tymczasowego, przez udzielanie pomocy finansowej oraz rzeczowej po wolontariat polegający m.in. na poświęcaniu własnego czasu i oczywiście serca podczas wyprowadzania psiaków na spacery - do czego gorąco zachęcamy.
W imieniu zwierzaków bardzo prosimy o pomoc. Jeśli możesz dać dom, któremuś z podopiecznych schroniska - nie wahaj się. Jeżeli natomiast chciałbyś pomóc, ale nie masz możliwości fizycznego zaadoptowania zwierzaka - możesz zostać jego "wirtualnym opiekunem". Adoptując psa czy kota wirtualnie, wspomagasz finansowo jego utrzymanie. Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.schroniskoorzechowce.pl
Organizatorzy wyrażają wdzięczność za zaangażowanie i wsparcie, dzięki któremu udało się zrealizować przedsięwzięcie i pomóc naszym małym przyjaciołom przetrwać zimę.

Lista sklepów, które wzięły udział w akcji:
• Sieć sklepów „Społem” PSS (w tym „GAMA”) w Jarosławiu
• Sklep „Zoo-Hobby” ELŻBIETA BOŻEK
• Delikatesy Centrum w Jarosławiu, ul. Pruchnicka
• Supermarket Aljan w Jarosławiu, ul. Pruchnicka


Akcja została objęta Patronatem Honorowym JM Rektora, prof. nadzw. dr. hab. Krzysztofa Rejmana oraz Patronatem Medialnym Gazety Jarosławskiej.

One potrzebują Twojej miłości i wsparcia! Docenią każdy Twój dobry gest i będą Ci wdzięczne za każde uczucie jakim je obdarzysz!


________________________________________
oprac. mgr Magdalena Bojarska,
Rzecznik Prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu