foto-miniatura

Solomiia Yurchyk i Tetiana Kopytko, studentki kosmetologii PWSTE w Jarosławiu skorzystały z wyjazdu na kilkumiesięczny staż zagraniczny, odbywając praktyki w Grecji uznane przez naszą Uczelnię, jako obowiązkowa praktyka zawodowa, będąca częścią programu studiów. Wcześniej studiowały na Cyprze w ramach programu Erasmus+.

Zagraniczne praktyki zawodowe stwarzają niepowtarzalną szansę na zapoczątkowanie kariery. Podczas wyjazdu studenci nabywają kompetencje potrzebne w przyszłej pracy zawodowej, stając się poszukiwanymi pracownikami na rynku pracy polskim i międzynarodowym. Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ umożliwiają studentom nabycie umiejętności i doświadczenia życiowego i zawodowego, ucząc ich radzenia sobie w nowych warunkach, eliminacji stresu oraz przełamania bariery językowej. Uczestnicy programu Erasmus+ zwalczają własne słabości oraz rozwijają umiejętności interpersonalne i komunikacyjne w międzynarodowej grupie rówieśniczej.

Relacja z pobytu:

Hejka, jestem Solomiia Yurchyk i studiuję na kierunku kosmetologia w PWSTE w Jarosławiu. Brałam udział w programie ERASMUS+ 2-krotnie, pierwszy wyjazd to były studia na Cyprze (THE LIMASSOL COLLEGE), a drugi wyjazd to praktyki w Grecji (wyspa Kos, Atlantica Marmari Beach) i to był fajnie spędzony czas.
Także zachęcam wszystkich do brania udziału, bo ERASMUS+ to ogromna szansa dla wszystkich studentów, którzy chcą uczyć się za granicą oraz pracować (podczas trwania wakacji). Program daje szansę na podróżowanie, zdobycie nowych znajomości, poznawanie kultury i tradycji w krajach partnerskich, ćwiczenia języków obcych oraz otrzymania pełnego doświadczenia. I oczywiście chcę podziękować osobiście Pani Magdalena Bojarskiej i Działowi Współpracy Międzynarodowej za wsparcie i pomoc.❤