foto-miniatura

W semestrze zimowym roku akademickiego 2022/23 studenci PWSTE z Jarosławia przebywali na studiach zagranicznych w ramach programu Erasmus+ w Portugalii, Czechach oraz we Włoszech i na Litwie.

Wrażeniami z pobytu dzieli się Sylwia Michałek, studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej naszej Uczelni, która semestr zimowy spędziła w Portugalii w School of Education of the Polytechnic Institute of Porto.

„Cześć, mam na imię Sylwia Michałek, jestem studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w PWSTE w Jarosławiu. W październiku 2022 roku wyjechałam na mojego pierwszego Erasmusa do Porto w Portugalii.

Dzięki studiom w Portugalii poznałam ludzi z różnych krajów, z którymi wspólnie spędzałam czas i dzieliłam się tradycjami. Dzięki temu również podszkoliłam swój język angielski. Zakochałam się też w kulturze Portugalii, która jest krajem o wyjątkowej przyrodzie i otwartych ludziach, zawsze chętnie służących pomocą. Porto same w sobie jest przepiękne, całkiem inne budownictwo niż w Polsce. Uczelnia jest też zawsze gotowa wspierać studentów i dawać nową wiedzę.

Szczególne podziękowania dla Magdaleny Bojarskiej bez której ta wymiana studencka nie miałaby miejsca.

Erasmus to niezapomniane przeżycie, którego każdy student powinien spróbować!”.