foto-miniatura

Wrażeniami z pobytu za granicą na studiach w ramach programu Erasmus+ tym razem podzieli się Adrianna Kowalska, studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej naszej Uczelni, która semestr zimowy 2022/23 spędziła w Portugalii w School of Education of the Polytechnic Institute of Porto.
„Bom dia! Tutaj Adrianna, jestem studentką II roku kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w PWSTE w Jarosławiu i w październiku wyjechałam po przygodę dzięki programowi Erasmus+ do Porto w Portugalii.
Po kilku miesiącach spędzonych w tym czarującym mieście, położonym nad Oceanem Atlantyckim, mogę szczerze polecić każdemu kto zastanawia się nad podjęciem ryzyka mieszkania i studiowania w nowym mieście i nieznanym kraju.
Program Erasmus+ to dla mnie wielka, wspaniała szansa, która otwiera wiele drzwi. Już teraz mogę powiedzieć, że wiele mi pokazał, nauczył i zmienił mój sposób patrzenia na świat. To dla mnie niezapomniane doświadczenia, masa nowych przyjaciół z całego świata, zabawa i szaleństwa, ale również niemałe wyzwanie – poradzić sobie w nowym mieście, nie znając tutejszego języka i komunikować się w angielskim. ALE! Wiem, że aby odnieść sukces trzeba wyjść ze strefy komfortu! I to jest dopiero frajda, jak rollercoaster. Trzeba kosztować życia, nie bać się i zaryzykować. Szczególnie kiedy mamy taką świetną do tego okazję jak program Erasmus+. Życie tutaj, z daleka od domu wcale nie jest takie straszne, a Portugalczycy są mili, uprzejmi, pomocni i otwarci.
Bardzo się cieszę, że podjęłam decyzję o wyjeździe i jestem wdzięczna za możliwość jaką dostałam. W języku angielskim czuję się swobodnie i bez problemów komunikowałam się nim każdego dnia. Prawdę mówiąc, to zawstydzenie przed mówieniem mija po kilku dniach 😉.
SPEŁNIAJ MARZENIA I DAJ SUSA NA ERASMUS+!

Pozdrowienia Adrianna Kowalska!”