foto-miniatura

Damian Kuper, student II roku zarządzania z PWSTE spędził semestr letni roku akademickiego 2022/2023 w portugalskiej uczelni partnerskiej, studiując w ramach programu Erasmus+ w Instituto Europeu de Estudos Superiores (European Institute of Higher Studies).

Poniżej wrażenia z pobytu:

„Zwiedzanie świata i podróżowanie w krótkim czasie między państwami wydaje się nam takie nieosiągalne i czymś, co zdarza się nieczęsto.

Dużo słyszałem o Erasmusie, często proponowano nam wyjazdy, ale z jakiegoś powodu nigdy nie brałem tego pod uwagę. Jednak podjąłem niełatwo decyzję, gdyż moi znajomi jechali z ekipą na Erasmus+ a ja wyruszyłem sam.

W semestrze letnim 2022/2023 studiowałem w Portugalii w mieście Fafe „Instituto Europeu de Estudos Superiores”.

To wspaniała możliwość doświadczenia czegoś nowego w życiu, ponieważ uczysz się „życiowych lekcji” bo jesteś zdany sam na siebie.

Emocje i wrażenia były niesamowite, wydawało mi się, że to sen.

W samej Portugalii odwiedziłem takie miasta, jak: Porto, Lisbona, Fatima, Guimarães. Architektura tych miast zostanie w moim sercu na zawsze, bardzo piękne miejsca, zieleń na każdym kroku, nie są to szare miasta, a kolorowe niczym tęcza.

Gdy zastanawiasz nad tym, czy odważyć się na ten krok - nie myśl długo i jak mówił mój brat „zabierz walizkę, niewielką ekipę i wyrusz w podróż”.

Erasmus+ to wielka przygoda i możliwość dla każdego”.