Magdalena Siuta i Gabriela Rzepa są studentkami pielęgniarstwa, które zakończyły pobyt na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Alexander Dubček University of Trenčín na Słowacji.
Mobilność zrealizowana w ramach programu Erasmus+ mogła się odbyć dzięki współpracy pomiędzy Działem Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu i Wydziałem Ochrony Zdrowia PANS w Jarosławiu oraz zaprzyjaźnionego Wydziału Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Trenczyńskim Alexandra Dubčeka.
Magdalena Siuta i Gabriela Rzepa są studentkami pielęgniarstwa na poziomie magisterskim, które wzięły udział w krótkoterminowej mobilności mieszanej, uzupełnionej komponentem wirtualnym, oczywiście w ramach programu Erasmus+.
Dziewczyny zostały przyjęte przez kadrę słowackiego Wydziału Nauk o Zdrowiu Alexander Dubček University of Trenčín. W ten sposób Wydział Ochrony Zdrowia PANS w Jarosławiu i Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu zainaugurowały nową formę krótkoterminowych mobilności mieszanych w programie Erasmus+, a Madzia i Gabrysia są pierwszymi studentkami, które z niej skorzystały.
Wcześniej Dział Współpracy Międzynarodowej PANS w Jarosławiu organizował takie wyjazdy we współpracy z Wydziałem Inżynierii Technicznej w PANS w Jarosławiu
Krótkoterminowa mobilność mieszana w programie Erasmus+ jest to mobilność fizyczna trwająca od 5 do 30 dni połączona z obowiązkową częścią wirtualną następującą bezpośrednio przed lub po mobilności fizycznej.
Aż chce się powiedzieć, że dokładnie na tym polega fenomen programu Erasmus+, który umożliwił transfer międzyuczelniany na poziomie studenckim.
Cieszymy się, że mieliśmy możliwość zorganizowania mobilności tak wspaniałych studentek, które wróciły ze Słowacji z nowymi doświadczeniami i z całą pewnością wzbogacą działalność prężnie funkcjonującego Wydziału Ochrony Zdrowia PANS w Jarosławiu.
Tradycyjne studia z programem Erasmus+ to z całą pewnością najpopularniejsza forma mobilności, która polega na studiowaniu przez jeden lub dwa semestry na zagranicznych uniwersytetach, udział w zajęciach i zdawanie egzaminów w obcych językach.
Jednak nasze studentki podjęły się realizacji projektu nowoczesnej formy krótkoterminowej mobilności mieszanej, połączonej z komponentem wirtualnym. Z tego zadania wywiązały się znakomicie! Uczestniczyły w zajęciach, zgodnie z zaplanowanym tokiem, przygotowały własne projekty, które zostały przez nie zaprezentowane studentom uczelni goszczącej i osiągnęły świetne rezultaty ! ! !
Duma rozpiera !
Gratulacje dla Madzi i Gabrysi oraz dla Wydziału Ochrony Zdrowia PANS w Jarosławiu !!!
Słowacja jest niewielkim krajem pełnym ciekawych miejsc, co potwierdzają zabytki Trenczyna w relacjach naszych studentek.
Warto pamiętać, że uczestnicy wymiany realizowanej w ramach Erasmusa+ poznają innych ludzi, a także historię miejsca wybranego na destynację.
BRAWO BRAWO BRAWO !!!